بازسازی خانه و ساختمان با جزئیات

بازسازی منزل
فهرست مطالب

منزل جایی است که افراد اکثر اوقات خود را در آن سپری می‌کنند و به اصطلاحی در آن پیر می‌شوند! ما همان‌طور که به جسم، سلامت و ظاهر خود رسیدگی می‌کنیم باید به منزل خود رسیدگی کنیم و در صورت نیاز آن را بازسازی کنیم. اگر از انواع و جزئیات مختلف مربوط به بازسازی منزل مطلع نباشید، روند کار به خوبی پیش نمی‌رود و ممکن است که افرادی ناشی را برای انجام این کار در نظر بگیرید.
بازسازی منزل دلایل مختلفی دارد و هر چه که هست، باید در ابتدا درمورد مسائل مربوط به آن از جمله هزینه، مراحل انجام و… مطلع باشید. در این مقاله قصد داریم تا تمام نکات مربوط به بازسازی خانه را از 0 تا 100 به همراه جزئیات برای شما بیان کنیم. با ما در تهران ایده همراه باشید.

بازسازی منزل

به تغییرات جزئی و اساسی روی یک سازه قدیمی مانند منزل یا ساختمان مسکونی و بنای فرسوده را بازسازی یا همان renovation می گویند . بازسازی سیستم برقی و الکتریکی ، تعویض سیستم لوله کشی ،دیوار و کف ،عایق بندی ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه و… جزئی از قسمت های بازسازی یک خانه محسوب میشوند.

عکس قبل و بعد شومینه و اتاق پذرایی خانه بازسازی شده

عکس قبل و بعد اتاق پذیرایی خانه بازسازی شده

مراحل بازسازی خانه به چه صورت است؟

انجام بازسازی منزل توسط یک شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی در گام‌های متعددی انجام می‌شود. قبل از بیان کردن این مراحل، توجه داشته باشید که تیم یا مجموعه موردنظر این توانایی را دارد تا مراحل اختصاصی خود را پیش ببرد و بر اساس کیفیت و سطح پروژه، فرایند را به سلیقه خود اجرا کند. برای مثال تیم بازسازی تهران ایده  مراحل بازسازی ساختمان را به صورت تخصصی و با استراتژی‌های متفاوت پیش می‌برد. در ادامه رایج‌ترین حالت و روند بازسازی خانه را به صورت مراحل گام به گام برایتان بیان می‌کنیم.

مرحله اول : پایه‌ریزی پروژه و ایجاد مفاهیم

قبل از انجام بخش عملیاتی، پروژه شما باید به طور کامل توسط اشخاص و تیم مورد نظر طراحی شود. پایه‌ریزی پروژه و انجام طراحی‌های لازم طی اقدامات پایین انجام می‌شود.

 •   بررسی ساخت خانه و طراحی نقشه مخصوص: طراحان متخصص باید منزل مورد نظر را به طور کامل بررسی کنند و جزئیات مربوط به آن را روی کاغذ بیاورند؛ البته برخی از طراحان این فرایند را به کمک برنامه‌های هوشمند و سه بعدی پیش می‌برند. معمولاً ابعاد و محاسبات ریاضی مربوط به قسمت‌های مختلف خانه در این بخش انجام می‌شود.
 •   توفان فکری و تولید ایده‌های جدید: طراحان متخصص به کمک سلیقه شما و تجربه کاری خود، ایده‌ها و انواع مختلف بازسازی که با ساخت و مدل خانه شما هم‌خوانی دارد را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهند تا به یک نتیجه منسجم برسند.

مرحله دوم : تعیین بودجه و عقد قرارداد

بر اساس اقدامات انجام شده در گام اول، میزان هزینه لازم تعیین می‌شود و با بودجه مورد نظر شما ادغام می‌شود تا بتوان به یک نتیجه قابل قبول رسید. طراحی‌ها و ایده‌های در نظر گرفته شده در گام اول برای بازسازی منزل، بر اساس بودجه انتخابی شما و میزان پولی که در نظر گرفته‌اید دستخوش تغییر می‌شود و کیفیت و حجم آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. بعد از تعیین میزان بودجه، یک قرارداد به همراه تمام جزئیات و مسائل مربوط به کار نوشته می‌شود و با امضای آن، بازسازی رسماً شروع می‌شود.
نکته: سطح خلاقیتی که طراح در بازسازی منزل شما به کار می‌گیرد با میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید به طور کامل در ارتباط است.

مرحله سوم : جداسازی اجزا و قطعات

بعد از عقد قرارداد و شروع کار، افراد باید قطعات مربوط به خانه شما را که قرار است تغییر پیدا کنند را به طور کامل جدا کنند. برای مثال کابینت‌ها و کمد‌های نصب شده به طور کامل جدا می‌شوند و خانه تخلیه می‌شود تا بتوان قطعات جدید را به راحتی نصب کرد. بعد از جداسازی قطعات قبلی، بهتر است خانه تمیز شود تا کار با راحتی بیشتری پیش برود.

عکس قبل وبعد از بازسازی دیوار خانه

عکس قبل و بعد اتاق خواب خونه بازسازی شده
عکس قبل و بعد اتاق خواب خونه بازسازی شده همراه تخت خواب

مرحله چهارم : تهیه و نصب قطعات جدید برای بازسازی

قطعات جدید بر اساس بودجه تعیین شده خریداری می‌شوند و توسط اعضای تیم مجموعه به طور کامل نصب می‌شوند. فرایند نصب قطعات مراحل خاص خودش را دارد و باید طبق اصول پیش برود. برای مثال در ابتدا سیم‌کشی‌ها و لوله‌کشی‌های مربوط به آشپزخانه و سایر بخش‌های خانه به طور کامل انجام می‌شود.

مرحله پنجم : انجام کارهای نهایی

بعد از نصب قطعات و قسمت‌های مختلف مربوط به خانه، نوبت به انجام کارهای نهایی و تحویل پروژه می‌رسد. اعضای تیم برای کارهای پایانی، اقداماتی از قبیل تعویض کف‌پوش و نصب درهای اتاق را به انجام می‌رسانند. در نهایت، خانه به طور کامل بازسازی می‌شود و آماده تحویل به مشتری است.

مقاله : چک لیست بازسازی خانه به همراه فایل PDF 

برآورد هزینه بازسازی ساختمان چطور انجام می‌شود؟

معیارهایی وجود دارد که دانستن آن‌ها به شما کمک می‌کند تا فرایند برآورد هزینه را به طور حدودی تخمین بزنید و بر اساس بودجه‌ای که دارید برای بازسازی منزل خود اقدام کنید. در ادامه این معیارها را به همراه توضیحات بیان می‌کنیم.

 1. محاسبه قطعات و تجهیزات مورد نیاز: شما در زمان دادن ایده یا صحبت با طراحان، به طور کامل درمورد قطعات و تغییرات مورد نیاز برای خانه خود صحبت می‌کنید. برای مثال یکی از مشتریان کف پوش خانه خود را به تازگی عوض کرده است و برای انجام بازسازی دیگر نیازی به انجام این کار ندارد؛ در صورتی که یک مشتری دیگر تمام بازسازی ممکن را برای خانه خود می‌خواهد. بر اساس خواسته شما و سبک خانه مورد نظر در نتیجه بازسازی، میزان تجهیزات کاملاً متفاوت است و در برآورد هزینه به طور کامل تأثیر می‌گذارد.
 2. جنس و کیفیت متریال: کیفیت و جنس قطعات برای انجام فرایند بازسازی به طور کامل در هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد. ممکن است شما برای آشپزخانه خود کابینت‌هایی با طرح مرمر برجسته سفارش دهید؛ در حالی که یک مشتری برای کابینت‌های آشپزخانه صرفاً چوب ام‌دی‌اف سفید را مد نظر دارد. هزینه نهایی بر اساس جنس متریال کاملاً متفاوت است.
 3. هزینه نصب و انجام کار اجرایی: میزان هزینه دریافتی توسط هر تیم و مجموعه متفاوت است؛ هر تیم بر اساس خدمات ارائه شده و تجربه کار، یک دستمزد مشخص دارد که در برآورد هزینه نهایی تأثیر می‌گذارد.
 4. برآورد هزینه بر اساس متراژ: برخی از مجموعه‌ها برای خانه‌ها یک سری ویژگی‌های بازسازی در نظر گرفته‌اند و آن را در هر متراژ پیاده‌سازی می‌کنند. نمونه‌ای از این بازسازی تعویض لوله‌ها، کف منزل، رنگ دیوار و… است. در این روش، برآورد هزینه بر اساس متراژ خانه یا میزان متراژی که کار درون آن انجام شده است صورت می‌گیرد.
 5. برآورد هزینه بر اساس اتاق یا یک بخش از خانه: فرض کنیم شما فقط قصد دارید تا بخش آشپزخانه یا اتاق خواب را بازسازی کنید. در این صورت شرکت و مجموعه نرخ واحد مربوط به بازسازی آن قسمت‌ را بر اساس لیست خدماتی که قرار است در آن بخش انجام بگیرد، به شما ارائه می‌دهد.

هزینه بازسازی خانه چقدر است؟

شهر و محل زندگی شما در هزینه نهایی بازسازی منزل تأثیرگذار است. برای مثال تعرفه بازسازی خانه در تهران نسبت به سایر شهرها بیشتر است. اگر بخواهیم به طور میانگین و حدودی یک قیمت را در نظر بگیریم، باید بگوییم که هزینه بازسازی خانه در سال 1402 طبق اعداد زیر انجام می‌شود.

بخش‌های مختلف منزل برای بازسازی

قیمت بازسازی بر اساس یک متر مربع

اتاق خواب

400 هزار تومان تا 4 میلیون تومان

آشپزخانه

3 میلیون تومان تا 12 میلیون تومان

سرویس بهداشتی

1 تا 1 و نیم میلیون تومان

هال و پذیرایی / اتاق نشیمن

700 هزار تومان تا 1 و نیم میلیون تومان

بازسازی ساختمان شامل چه بخش هایی می شود؟

 • بازسازی سرویس بهداشتی
 • بازسازی آشپزخانه
 • بازسازی هال و پذیرایی
 • بازسازی اتاق نشیمن
 • بازسازی کامل ساختمان (تخریب کامل)

برای بازسازی خانه چه باید کرد؟

اقدام برای بازسازی خانه شامل یک سری اقدامات است که باید از قبیل خود شما صورت بگیرد تا کار به درستی پیش برود. در ادامه این روند را توضیح می‌دهیم.

 • پیدا کردن یک مجموعه مناسب برای بازسازی خانه : شما باید برای انجام فرایند بازسازی، یک تیم مجرب و حرفه‌ای مانند تهران ایده را پیدا کنید. انجام این کار اهمیت بالایی دارد. تیم‌های متخصص در گروه‌های خود با افراد خلاق و با انگیزه کار می‌کنند و در نتیجه خروجی کار بازسازی بسیار قوی خواهد بود.

 

 • صحبت بر سر قرارداد، بودجه و نوع بازسازی : شما باید در مورد نوع بازسازی، سبک مورد نظر و بودجه به صورت کامل صحبت کنید و به یک توافق برسید. این‌گونه کار به بهترین شکل پیش می‌رود. tehranidea به عنوان یک شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی، تمام تلاش خود را می‌کند تا از شما کمترین هزینه را دریافت کند.

 

 •  نظارت بر روند کار : به عنوان صاحب خانه، این توانایی را دارید تا بر روند کار نظارت داشته باشید و از دیدن مراحل مختلف بازسازی خانه خود لذت ببرید.

چند مدل قرارداد بازسازی ساختمان داریم ؟

عقد قرارداد بازسازی برای اجرای بهتر کارها و اعتماد طرفین یک امر ضروری است. قراردادها سبک‌های مختلفی دارند که هرکدام طرف‌دار و مزیت‌های مربوط به خود را دارند. در ادامه در این مقاله از سایت تهران ایده، رایج‌ترین سبک‌های عقد قرارداد را عنوان می‌کنیم.

 • عقد قرارداد بازسازی به روش دستمزدی

در این روش، دستمزد پیمانکار و عوامل اجرایی به صورت یک میزان ثابت به روی هزینه خرید تجهیزات در قرارداد عنوان می‌شود و پرداخت آن به همراه هزینه خرید پرداخت می‌شود. مرمت به این روش طرف‌داران خودش را دارد.

 • عقد قرارداد بازسازی به روش درصدی

در روش درصدی، دستمزد ثابت برای پیمانکار و عوامل اجرایی وجود ندارد؛ پیمانکار در زمان عقد قرارداد برای شما یک بودجه حدودی تعیین می‌کند و در صورت توافق، کار شروع می‌شود. بعد از اتمام کار بازسازی، درصدی از تمام هزینه‌های انجام شده به عنوان دستمزد از مشتری گرفته می‌شود.

 • عقد قرارداد بازسازی به روش خرید مصالح

این روش از جمله رایج‌ترین روش‌ها برای عقد قرارداد بازسازی خانه است و شرکت تهران ایده این نوع از قرارداد را برای نوسازی منزل به شما پیشنهاد می‌دهد. در صورت استفاده از این مدل قرارداد، یک مقدار مشخص بودجه از طرف شما در اختیار پیمانکار قرار می‌گیرد و او به کمک تقسیم هزینه بین نیروی کار، هزینه خرید تجهیزات و… کار را به طور کامل به انجام می‌رساند.

نکته: یک حالت دیگر از این قرارداد وجود دارد که در آن، خرید مصالح با خود مشتری است؛ یعنی مشتری وظیفه دارد تا تمام مصالح مورد نیاز را به صورت شخصی خریداری کند و آن را در اختیار پیمانکار قرار دهد؛ در این صورت تنها هزینه پیمانکار و نیروی اجرایی برای پرداخت باقی می‌ماند.

چرا باید منزلمان را بازسازی کنیم ؟ مزایای بازسازی خانه شامل چه مواردی میشود ؟

شاید این سؤال ذهن شما را درگیر کرده باشد که بازسازی خانه واقعاً چه مزایایی دارد؟ در ادامه به طور کامل به این سؤال پاسخ می‌دهیم.

 • مدرن شدن خانه

بازسازی خانه یا همان مرمت باعث می‌شود تا ملک شما فضای مدرن و منحصر به فردی داشته باشد. هر موقع که خودتان وارد خانه می‌شوید یا کسی را دعوت می‌کنید، این موضوع به طور کامل مورد توجه قرار می‌گیرد.

عکس دیجیتال طراحی خانه مدرن

 • افزایش ارزش مادی ملک

محل سکونت و خانه شما بعد از بازسازی ارزش مالی بسیار بیشتری پیدا می‌کند و به هنگام فروش یا رهن دادن آن، قیمت به راحتی بالاتر می‌رود و سود مالی بیشتری به دست می‌آورید.

 • کاهش هزینه‌ها در طولانی مدت

خانه‌های ساخت قدیم به دلیل فرسودگی و قدیمی بودن، پوسیدگی لوله‌ها و گذشتن مدت زمان زیاد از ساخت در طولانی مدت برای صاحب خانه هزینه‌های زیادی به وجود می‌آورند. برای مثال ممکن است مجبور شوید بابت پوسیدگی، کل لوله‌ها را تعویض کنید! بازسازی خانه به شما کمک می‌کند تا از شر تمام این هزینه‌های اضافه و بیهوده خلاص شوید و تمام قسمت‌های مختلف خانه را دوباره نو کنید.

 • احساس رضایت و حس بهتر

خانه جایی است که افراد اکثر اوقات خود را در آن می‌گذرانند و به آن به عنوان یک محیط امن و جایگاهی برای آرامش نگاه می‌کنند. زمانی که بازسازی خانه یعنی Rebuilding را انجام دهید، از محیط خود لذت بیشتری می‌برید و احساس آرامش و امنیت در آن مکان افزایش پیدا می‌کند.

بازسازی خانه چقدر زمان می برد؟

پاسخ به این سؤال به عوامل مختلفی از جمله حجم پروژه، اندازه خانه مورد نظر، طراحی و تغییرات لازم و… بستگی دارد. اگر بخواهیم به این سؤال به طور کلی و حدودی پاسخ بدهیم، باید بگوییم که انجام فرایند بازسازی خانه بین 1 الی 3 ماه کاری زمان‌بر است؛ البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این میزان، کاملاً حدودی است و باید برای اطلاع دقیق، زمان مورد نیاز برای اجرایی کردن هر پروژه را از پیمانکار مربوطه بپرسید.

آشنایی با قوانین و نحوه قرارداد های بازسازی خانه 

برای عقد قرارداد نوسازی منزل باید حتماً به یک سری مسائل توجه داشته باشید. مبحث قرارداد اهمیت بسیار بالایی دارد! برخی از مجموعه‌های نامعتبر به واسطه نوشتن قراردادهای جعلی یا ناقص، کار بازسازی را به صورت نادرست و ناکامل پیش می‌برند. قوانین مربوط به عقد قرارداد پیچیده است و در ادامه به مهم‌ترین نکات مربوط به آن اشاره می‌کنیم.

قرارداد بازسازی خانه

اشاره به مبلغ، مدت زمان و موضوع به صورت دقیق

حتماً قرارداد را به طور کامل مطالعه کنید. مسائلی مانند موضوع، مبلغ و تاریخ انجام باید به صورت کامل مشخص شده باشد. اگر تاریخ به صورت دقیق در قرارداد نوشته نشود، پیمانکار و تیم اجرایی این حق را دارد تا کار را برای مدت بسیار طولانی ادامه دهد و حتی شکایت کردن نیز جواب درستی به شما نخواهد داد!

اشاره به تعهدات طرفین به صورت شفاف و کتبی

تمامی تعهدات پیمانکار باید به صورت کاملاً شفاف نوشته شود. منظور هر تعهد باید به صورت کامل مشخص باشد یا اگر توضیحاتی لازم است، در ادامه ارائه شود. ابهام در این بخش به هیچ عنوان مورد قبول نیست و در ادامه پتانسیل ایجاد اشکال در حین کار را دارد.

تعیین شرایط فسخ

هر موقع که یک کسب و کار جدید و اصولی راه‌اندازی می‌شود، یک راه خروج برای آن در نظر می‌گیرند؛ به این معنا که اگر کارها به طور درست پیش نرفت، امکان لغو کسب و کار وجود دارد. این شرایط در قرارداد بازسازی خانه نیز صدق می‌کند. شرایط فسخ قرارداد باید به صورت شفاف و دقیق توضیح داده می‌شود که اگر کارها به صورت مناسب و طبق برنامه پیش نرفت، راه حل یا راه لغو برای طرفین وجود داشته باشد.

روند بازسازی اجزای مختلف خانه به چه صورت است ؟

در این بخش قصد داریم تا مراحل بازسازی هر بخش از خانه را به صورت دقیق و با جزئیات بیشتری ارائه دهیم. قسمت‌های مختلفی که می‌خواهیم روال کارشان را توضیح دهیم، عبارت است از:

 • روش بازسازی آشپزخانه
 • روش بازسازی سرویس بهداشتی
 • روش بازسازی اتاق خواب
 • روش بازسازی هال و پذیرایی

روش بازسازی آشپزخانه منزل

برای نوسازی آشپزخانه، در ابتدا برق تمام دستگاه‌های الکترونیکی موجود در آشپزخانه قطع می‌شود؛ سپس تمامی کابینت‌ها به طور کامل جداسازی می‌شوند. بعد از جداسازی این قسمت‌ها، سیستم برق و سیم‌کشی به طور کلی عوض می‌شود. استفاده از سیم‌های باکیفیت در این قسمت اهمیت بالایی دارد. بعد از انجام سیم‌کشی، کابینت‌های جدید نصب می‌شوند و لوازم برقی سر جای اول خود قرار می‌گیرند.
اگر نیاز باشد تا دیوارها رنگ شوند یا با کاغذ دیواری پوشش داده شوند قبل از قرار دهی دستگاه‌ها این فرایند انجام می‌شود. کف آشپزخانه در صورت نیاز جدا می‌شود تا لمینت یا سرامیک جدید روی آن نصب شود؛ سپس اجزای دیگر مانند سینک در آشپزخانه نصب می‌شوند. بعد از پایان تمام این کارها، آشپزخانه برای دکور شدن آماده است.

عکس قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه

عکس قبل و بعد از بازسازی اشپزخانه مدرن

روش بازسازی سرویس بهداشتی منزل

برای بازسازی سرویس بهداشتی، در ابتدا باید با ابزار مخصوص سنگ دستشویی و روشویی جدا شود. بعد از جداسازی این قسمت، تمام قسمت‌های لوله کشی شده تشخیص داده می‌شوند تا لوله‌ها به صورت کامل عوض شود. بعد از تعویض لوله‌ها، سنگ دستشویی و روشویی جدید بر اساس سلیقه مخاطب قرار داده می‌شود. تغییر نمای ظاهری و دکور در مرحله بعد اتفاق می‌افتد.

عکس قبل و بعد سرویس بهداشتی خونه بازسازی شده
عکس قبل و بعد سرویس بهداشتی و دستشویی و روشویی خونه بازسازی شده

عکس قبل و بعد حمام و سرویس بهداشتی و توالت خانه بازسازی شده

روش بازسازی اتاق خواب منزل

اتاق خواب باید از لحاظ بصری زیبا باشد و نظر مشتری را جلب کند. به همین دلیل در مرحله اول، هارمونی رنگ و تجهیزات مربوط به آن به طور کامل انتخاب می‌شود؛ سپس اتاق تخلیه می‌شود و در صورت نیاز، سیم‌کشی‌های برق انجام شده به طور کلی تعویض می‌شوند. پلاک‌ و کلید‌های برق در این مرحله تغییر پیدا می‌کنند. بعد از تعویض سیم‌کشی، در صورت خواست مشتری کف اتاق جدا سازی شده و لمینت یا سرامیک جدید نصب می‌شود؛ سپس کاغذ دیواری‌های جدید روی دیوار نصب می‌شوند. امکان رنگ دیوار به سلیقه مشتری وجود دارد. در مرحله آخر، تجهیزات در جایگاه درست خود قرار می‌گیرند و دکور و نورپردازی انجام می‌شود.

عکس قبل و بعد کمد تعبیه شده در اتاق خواب خانه بازسازی شده
عکس قبل و بعد از بازسازی اتاقخواب

عکس قبل و بعد کمد دیواری اتاق خواب خانه بازسازی شده

روش بازسازی هال و پذیرایی

در گام اول بعد از تخلیه هال و پذیرایی، سیم کشی برق بر اساس خواست مخاطب تعویض می‌شود. کف سالن به طور کامل تغییر پیدا می‌کند و لمینت یا سرامیک جدید قرار داده می‌شود. تجهیزات جدید در جایگاه خود قرار می‌گیرند و نور پردازی و دکور توسط افراد متخصص انجام می‌گیرد.

عکس قبل وبعد از بازسازی دیوار خانه

عکس قبل و بعد بازسازی خانه

آیا بازسازی خانه نیاز به مجوز دارد؟

اگر تعمیرات و نوسازی مورد نظر شما به صورت جزئی است، این امکان وجود دارد تا بدون هیچ‌گونه مجوز و با خیال راحت آن را به انجام برسانید. از جمله تعمیرات فرعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •       تعویض انواع لوله کشی و سیم‌کشی
 •       تغییر نما، درب و پنجره
 •       تغییر کف، نورپردازی، دکور و…

تنها زمانی نیاز به دریافت مجوز است که شما می‌خواهید یک تغییر اساسی در منزل به وجود بیاورید؛ به طوری که این تغییر موجب ایجاد ریسک تخریب در ساختمان یا خانه شود. از جمله تغییرات اساسی می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

 •       تخریب دیوارها
 •       تخریب راه پله در ساختمان
 •       تخریب ستون‌های خانه

سخن پایانی

در این مقاله از سیر تا پیاز نوسازی خانه را مورد بررسی قرار دادیم و تمام مسائل مربوط به آن را به صورت کامل و جامع برایتان عنوان کردیم. توجه داشته باشید که انتخاب یک مجموعه متخصص و کاربلد به شما کمک می‌کند تا فرایند نوسازی خانه یا ساختمان را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید و از اقدامات انجام شده رضایت کامل داشته باشید.
تهران ایده به عنوان بهترین شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی شما را در 0 تا 100 این فرایند همراهی می‌کند و تمامی مشاوره‌ها و اقدامات لازم را برای شما توضیح می‌دهد. برای ارتباط بیشتر با تهران ایده کافی است تا به وب‌سایت ما مراجعه کنید. فرقی نمی‌کند که هدف شما بازسازی خانه در تهران یا شهرهای دیگر است؛ مشاورین ما منتظرند تا خدمت‌رسان شما باشند و یک خانه جذاب و نوساز شده به شما تحویل دهند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این شماره تلفن ضروری شرکته

021-66956304

در ساعات غیر اداری میتونید تماس بگیرید

اطلاعات تماس بذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود