طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری

اشتراک گذاری :

توضیح مختصری درباره دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری چیزی فراتر از زیبایی‌شناسی صرف است و بر ایجاد فضاهای کاربردی، جذاب و سازنده تمرکز دارد، به‌طوری‌که تأثیر مثبتی بر کارمندان، مشتریان و تصویر کلی برند می‌گذارد. وقتی صحبت از دکوراسیون در بخش تجاری به میان می‌آید، به‌معنای موفقیت و یا شکست یک پروژه در نمایش یک برند است. به‌همین‌دلیل، اعتبار قائل‌شدن برای این حوزه از دکوراسیون نه‌تنها بهره‌وری، وضوح ذهنی و حس زیبایی‌شناختی را تحریک می‌کند، بلکه می‌تواند تاثیر زیادی بر فروش یا عدم فروش آن برند یا کسب‌وکار داشته باشد. در این مقاله قصد داریم درباره موضوعات مختلف مرتبط با دکوراسیون داخلی تجاری، اهمیت، انواع، مراحل، اصول و نکات ریز مرتبط با این حوزه در کسب‌وکارهای مختلف صحبت کنیم. از شما دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی رستوران

شرکت مهندسی معماری و بازسازی خانه تهران ایده، با بیش‌از یک دهه تجربه در زمینه زیباسازی فضاهای مسکونی، اداری، تجاری و تفریحی، محیط زندگی و کار شما را به یک اثر هنری تبدیل می‌کند. این شرکت با داشتن کادری متخصص و خلاق از مهندسین باتجربه و با استفاده از مصالح و ابزارهای باکیفیت، طرحی را به شما پیشنهاد می‌دهد که همواره مورد علاقه و آرزوی شما بوده است. اگر به‌دنبال خدمات بازسازی و دکوراسیون منزل با قیمت مناسب و کیفیت بالا هستید، کافی است با شماره تلفن 88707414 ارتباط برقرار کنید یا به وب‌سایت tehranidea.com مراجعه کنید.

دکوراسیون داخلی رستوران خارجی

اهمیت دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی دکوراسیون داخلی تجاری شامل برنامه‌ریزی استراتژیک، ارزیابی و اجرای فضاهای داخلی برای مشاغل مختلف است. طراحان دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری با درک نیازهای خاص مشتریان، فضاهایی را ایجاد می‌کنند که با اهداف و ارزش‌های کسب‌وکار موردنظر هماهنگ باشد. بااین‌حال، دلایل دیگری هم برای اجرای یک طراحی دکوراسیون زیبا و جذاب در بخش تجاری وجود دارد که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

 • افزایش بهره‌وری: یک فضای تجاری با طراحی دکوراسیون داخلی اصولی می‌تواند سطح بهره‌وری را در بین کارکنان به میزان قابل توجهی افزایش دهد. برنامه‌ریزی متفکرانه، نور کافی، مبلمان راحت و ملاحظات ارگونومیک با خلق فضایی دلپذیر، می‌تواند حواس‌پرتی را به حداقل و کارایی را به حداکثر برساند.
 • بهبود رضایت کارکنان: کارمندان، زمان قابل‌توجهی را در محل کار می‌گذرانند. یک محیط اداری جذاب از نظر بصری می‌تواند در تقویت روحیه کارمندان نقش داشته باشد، رضایت شغلی را بهبود ببخشد و به رفاه کارکنان کمک کند.
 • افزایش رضایت مشتری: دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری به‌طور مستقیم بر روحیه مشتریان تأثیر می‌گذارد. یک فضای جذاب و گیرا می‌تواند برداشت اولیه مثبت ایجاد کند، وفاداری مشتری را تقویت کند و میل به بازگشت مشتری را افزایش دهد.
 • ثبت هویت و اعتبار برند: دکوراسیون داخلی به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا هویت و ارزش‌های برند خود را به‌صورت بصری به نمایش بگذارند. استفاده استراتژیک از رنگ‌ها، مواد، علائم و عناصر برندسازی، می‌تواند تصویری منسجم و معتبر از برند ایجاد کند.
 • افزایش فروش: یک فضای تجاری دلنشین می‌تواند تاثیر مستقیمی بر فروش و درآمد داشته باشد و مشتریان را به مراجعه مجدد تشویق کند.

انواع دکوراسیون داخلی تجاری

یک شرکت دکوراسیون داخلی معتبر نقش به‌سزایی در شکل دادن اصولی به فضا و عملکرد صحیح فضاهای تجاری دارد. انواع دکوراسیون برای فضاهای تجاری، عبارتند از:

 • دکوراسیون داخلی فروشگاه‌های خرده‌فروشی: بیشتر فروشگاه‌های خرده‌فروشی فضای محدودی دارند؛ اما با کمک دکوراسیون داخلی مناسب می‌توان فضای داخلی آن‌ها را به‌نحوی عالی تغییر داد.

دکوراسیون داخلی فروشگاه

 • دکوراسیون داخلی دفتر کار: دفتر کار جایی است که بیشترین تعامل بین مدیریت و کارکنان اتفاق می‌افتد و به کمک یک دیزاین شیک و ساده می‌تواند به مکانی آرامش‌بخش تبدیل شود. در طراحی دکوراسیون دفتر کار توسط یک شرکت بازسازی باید دقت شود که فضا به‌گونه‌ای طراحی شود که امکان همکاری و ارتباط شفاف را فراهم کند. استفاده از تم‌های رنگی خنثی، مبلمان راحت و گلدان‌های متناسب با فضا می‌تواند به بهبود این تجربه کمک کند.

دفتر کار فلت

 • دکوراسیون داخلی هتل: هتل مکانی برای استراحت و تجدید قوا است و به‌همین‌دلیل، باید تغییر یا طراحی دکوراسیون آن نیز با همین نگرش انجام شود. دکور داخلی هتل باید به نحوی چیدمان شود که امکان ایجاد تجربیات به‌یادماندنی را فراهم کند.
 • دکوراسیون کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها: آنچه در دکوراسیون این مکان‌ها مهم است، ایجاد تعادل بین عملکرد کادر درمان و بهداشت و راحتی بیماران است و به‌دلیل تخصصی‌بودن باید به‌طور حرفه‌ای طراحی شود.
 • دکوراسیون صنعتی: این طراحی به بهینه‌سازی عملکرد، ایمنی و کارایی هرچه بیشتر، اهمیت می‌دهد. ظاهر بصری می‌تواند از دیزاین روستایی تا طرح‌های مدرن و مینیمالیست
  ی متفاوت باشد.دکوراسیون داخلی کافه مینیمال

 

نقش طراحان دکوراسیون داخلی تجاری در بهبود کسب‌وکارها

طراحان داخلی تجاری، مسئول زنده‌کردن چشم‌اندازهای مناسب و اثربخش در بهبود کسب‌وکار هستند. آن‌ها گروهی حرفه‌ای هستند که از صفر تا صد انتخاب متریال، طرح و اجرا با مشتریان همگام هستند و تغییرات چشمگیری در فضای داخلی تجاری ایجاد می‌کنند. کار یک طراح دکور تجاری مانند قصه‌سرایی از هویت یک برند با کمک دکوراسیون داخلی است و از این لحاظ با طراحی دکور منازل و بازسازی خانه متفاوت است. طرح باید به‌گونه‌ای باشد که هم از نظر بصری جذاب باشد و هم  منحصربه‌فرد‌بودن خود را به مشتریان ثابت و آن‌ها را جذب کند.

مراحل دکوراسیون داخلی تجاری

طراحی دکور داخلی فضاهای تجاری یک فرآیند پیچیده چند مرحله‌ای برای اطمینان از تبدیل موفقیت‌آمیز یک فضای معمولی به محیطی زیبا و کاربردی است. این مراحل در ایجاد فضایی که هویت برند را منعکس  و نیازهای کسب‌وکار را برآورده می‌کند، بسیار مهم هستند و عبارتند از:

 • مرحله اول – مشاوره اولیه: شامل ملاقات طراح با مشتری برای درک چشم‌انداز، اهداف و الزامات او برای فضای موردنظر است. در این مرحله لازم است تا حد امکان اطلاعات جمع‌آوری شود تا درک روشنی از آنچه باید به دست آید، حاصل شود.
 • مرحله دوم – توسعه مفهوم: در این مرحله باید مفهوم دکوراسیون در راستای چشم‌انداز و اهداف مشتری باشد. طراحی تابلوها، الگوها و فضاهای سه‌بعدی نیز باید به توسعه مفاهیم مرتبط با کسب‌وکار کمک کند.
 • مرحله سوم – برنامه‌ریزی: مرحله برنامه‌ریزی دقیق و مستندسازی شامل توسعه پلان‌ها، انتخاب مصالح و وسایل و ایجاد نقشه‌های ساختمانی است. توجه به جزئیات در این مرحله بسیار مهم است چون متضمن اجرای دقیق دیزاین است.
 • مرحله چهارم – تدارکات: در این مرحله تمام اقلام موردنیاز از جمله مبلمان، وسایل روشنایی، آثار هنری، لوازم جانبی و غیره تهیه و خریداری می‌شود. در این مرحله طراح با کارفرما هماهنگ می‌شود و تحویل به‌موقع همه اقلام را تضمین می‌کند.
 • مرحله پنجم – نصب و اجرای پروژه: در طول این مرحله، همه عناصر داخلی طراحی، مطابق برنامه چیدمان می‌شوند و پروژه به اتمام می‌رسد.

اصول دکوراسیون داخلی تجاری

وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی به میان می‌آید، اصول و عناصر خاصی وجود دارد که هر طراح حرفه‌ای برای ایجاد فضایی منسجم و شیک باید از آن‌ها آگاه باشد تا بتواند فضایی کاربردی و از نظر بصری جذاب بسازد. 7 اصل مهم در دکوراسیون داخلی شامل تعادل، هماهنگی، ریتم، تناسب و مقیاس، تاکید، کنتراست و جزئیات است. این اصول باید در هر طراحی از بازسازی خانه در تهران گرفته تا تغییر دکوراسیون یک دفتر کار کوچک در یک شهرستان رعایت شوند تا بهترین فرم دکور ایجاد شود.

 • تعادل: تعادل در دکوراسیون، به جنبه بصری دیزاین اشاره دارد و در مورد توزیع یکنواخت مبلمان و اشیاء تزئینی صحبت می‌کند، به‌طوری که هنگام نگاه‌کردن به اجزای اتاق، اشیا وزن بصری یکسانی داشته باشند. برای رسیدن به تعادل، توجه به جایی که عناصر در داخل فضا قرار می‌گیرند، خط، شکل، رنگ و بافت اشیاء مختلف باید به‌دقت تحلیل شوند. 3 نوع تعادل وجود دارد: رسمی، غیر رسمی و شعاعی.

الف) تعادل متقارن یا رسمی: اتاق‌ها یا دفاتر سنتی و رسمی نیاز به تعادل متقارن دارند. به‌عنوان مثال، 2 صندلی در 2 طرف یک میز قهوه ممکن است به‌صورت متقارن توصیف شود. دستیابی به این نوع تعادل، ساده است چون ویژگی‌های دکوراسیون در هردو طرف تکراری هستند. این تکنیک به‌عنوان اثر آینه‌ای نیز شناخته می‌شود؛ اما اگر مراقب نباشید، تعادل رسمی ممکن است به‌سرعت خسته‌کننده و تکراری شود.

ب) تعادل نامتقارن یا غیررسمی: وزن بصری خطوط، رنگ‌ها، فرم‌ها و بافت‌ها بدون نیاز به تکرار، متعادل می‌شوند. این نوع تعادل به اندازه تعادل متقارن، منظم نیست و می‌تواند پیچیده‌تر و هیجان‌انگیزتر باشد. به‌عنوان مثال، یک مبل را می‌توان با قرار دادن دو صندلی در سمت دیگر، متعادل کرد.

ج) تعادل شعاعی: تعادل شعاعی زمانی حاصل می‌شود که یک نقطه کانونی مرکزی وجود داشته باشد که عناصر دیگر از آن منشعب می‌شوند. به‌عنوان مثال، یک میز ناهارخوری گرد با صندلی‌هایی که دور آن چیده شده‌اند، دارای تعادل شعاعی است. در این تعادل، فرم، بافت و رنگ تکرار زیادی دارد.

 • وحدت و هماهنگی: وحدت و انسجام یکی از ویژگی‌های مهم دکوراسیون تجاری است. هر وسیله، سبک، و آیتم دکوراسیون باید با دیگری در هماهنگی باشد تا یک کل منسجم ایجاد کنند. انسجام و یکنواختی ترکیبی همه عناصر به دکوراسیون داخلی زیبایی می‌بخشد. الگوها، رنگ‌ها، بافت و غیره باید باهم هارمونی داشته باشند. درغیراین‌صورت، تک تک آیتم‌های موجود در فضا با هم تضاد پیدا می‌کنند و نامتناسب به نظر می‌رسند. زمانی هماهنگی وجود دارد که همه عناصر یک اتاق حول یک موضوع یا سبک با یکدیگر یک مفهوم را تداعی کنند. هارمونی را می‌توان با استفاده از روش‌های مختلفی مانند چیدمان مبلمان، استفاده از رنگ‌ها و بافت‌های مشابه یا ایجاد یک نقطه کانونی جذاب ایجاد کرد.
 • ریتم: اگر بخواهیم یک قطعه موسیقی را تحلیل کنیم، الگوی ریتمیک آن را توصیف می‌کنیم. همین مفهوم درمورد دکوراسیون داخلی نیز صدق می‌کند. ریتم از طریق تکرار بصری فرم ایجاد می‌شود. هنگام دیزاین دکور محیط کار، باید به چیدمان عناصر به‌گونه‌ای توجه داشت که با تکرار، پیشرفت، انتقال یا تضاد همراه باشد.
 • نسبت و مقیاس: مفهوم نسبت و مقیاس برای ایجاد حس تعلق اشیاء به فضا، ضروری است. عناصر باید از تمام جوانب با یکدیگر و با فضا در تعادل باشند. نسبت به‌معنای رابطه بین 2 عنصر و مقیاس، به‌معنای روشی است که اندازه یک شی با دیگری در ارتباط است. فرمول نسبت طلایی در طبیعت یافت می‌شود و اغلب توسط هنرمندان و معماران قابل استفاده است. شما می‌توانید برای افزودن هیجان به فضا وسایل معمولی را با قطعاتی با ارتفاع و ابعاد مختلف ترکیب کنید.
 • تاکید: در دکوراسیون داخلی، تاکید بر استفاده از یک نقطه کانونی در فضا است. فضای بدون نقطه کانونی، یک فضای یکنواخت و کسل‌کننده است؛ بنابراین، اصل تأکید یعنی انتخاب یک آیتم در اتاق به‌عنوان مرکز توجه که بقیه دکور حول آن می‌چرخد. نقطه کانونی می‌تواند هر ویژگی باشد که می‌خواهید آن را برجسته کنید (مانند شومینه، یک قطعه مبلمان یا یک اثر هنری خاص). هنگامی که در مورد نقطه کانونی تصمیم گرفتید، بقیه فضا هم باید به‌گونه‌ای دیزاین شود که آن را تکمیل کند. رنگ یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که می‌توانید برای ایجاد تاکید از آن استفاده کنید.

از اصل تاکید می‌توان در فضاهای کوچک و بزرگ استفاده کرد. در یک اتاق کوچک، اغلب لازم است یک نقطه کانونی وجود داشته باشد تا منسجم و یکپارچه‌تر احساس شود؛ اما در یک اتاق بزرگتر، ممکن است آزادی بیشتری برای بازی با عناصر مختلف و ایجاد چن نقطه کانونی داشته باشید. بااین‌حال، نقاط کانونی بیش از حد، می‌تواند حواس‌ را پرت کند و فضا را شلوغ نشان دهد. پس درهمه‌حال، تعادل را رعایت کنید.

 • کنتراست: راه‌های زیادی برای ایجاد کنتراست در یک اتاق وجود دارد و یکی از بارزترین آن‌ها استفاده از رنگ است. ترکیب رنگ‌های روشن و تیره یا گرم و سرد می‌تواند جلوه‌ای چشمگیر ایجاد کند. همچنین می‌توانید از کنتراست بافت، الگو و مقیاس نیز استفاده کنید. هنگام استفاده از کنتراست در دکوراسیون مهم است که به یاد داشته باشید کنتراست بیش از حد می‌تواند فضا را آشفته کند.
 • جزئیات: توجه به جزئیات آخرین اصل از اصول اولیه دکوراسیون داخلی است. فضا هرگز نمی‌تواند یکپارچه به نظر برسد، مگر این‌که به جزئیات توجه شود. این مرحله نهایی به شما این امکان را می‌دهد که سبک منحصربه‌فرد خود را نشان دهید و فضا را با چیزهایی که موردعلاقه‌تان هستند، شخصی‌سازی کنید.دفترکار با دیزاین سفید

نکات کاربردی دکوراسیون داخلی تجاری

دکوراسیون داخلی تجاری بر عملکرد و ایمنی تمرکز دارد، بدون این‌که زیبایی‌شناسی یا سبک را قربانی کند. بااین‌وجود، زیبایی‌شناسی مهم است! اما گاهی کاربری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، هرچند یک فضای داخلی کسل‌کننده، سرد و بدون مبلمان هرگز حال و هوای دلپذیری نخوهد داشت. در کسب‌وکارهایی مانند هتل‌ها و رستوران‌ها مشتریان باید احساس کنند که در خانه خودشان هستند تا بتوانند از محیط لذت ببرند.

ایمنی حرف اول را می‌زند و یک الزام است که باید در دکوراسیون داخلی اجرا شود. مقررات ایمنی هرگز نباید فدای اهداف دکوراسیون زیبایی‌شناختی یا عملکردی شود؛ بنابراین، در دکوراسیون داخلی تجاری نباید اهمیت سیم‌کشی‌ها، لوله‌های گاز و آب و اطمینان از استحکام دکورها نادیده گرفته شود.

محاسبات محیطی با افزودن ویژگی‌هایی که تعامل بین ابزارهای مختلف را تسهیل می‌کند، بهترین شیوه برای استفاده از محیط در حمایت از فرآیندها و بینش‌های کسب‌وکار بدون تداخل با سایر عملکردهای فضا است. از دکوراسیون گرافیکی محیطی برای بیان داستان برند و کمک به حرکت مشتریان در محیط استفاده کنید. رنگ، بافت، تصاویر و کلمات این قدرت را دارند که حال و هوای محیط را تغییر دهند یا خلاقیت را تحریک کنند. هنگام انتخاب طرح‌های گرافیکی محیطی برای فضای تجاری خود مراقب باشید که پیام‌های موردنظرتان منتقل شوند.

تمام برندها باید سازگاری با محیط زیست را در دکوراسیون خود بگنجانند. استفاده از مواد پایدار و دوستدار محیط زیست در دکورها و عناصر دیزاین مهم است. به‌عنوان مثال، بهتراست شیشه‌هایی را برای پنجره‌ها انتخاب کنید که بهره‌وری انرژی را بهبود می‌بخشند و ساختمان را در معرض نور غیرمستقیم خورشید قرار می‌دهند یا از مواد کفپوشی استفاده کنید که بادوام هستند و از مواد قابل بازیافت ساخته شده‌اند.

امکانات دارای ارزش افزوده را در دکوراسیون داخلی بگنجانید. امکاناتی مانند اتاق‌های استراحت کارمندان، آبدارخانه یا غذاخوری، کمدها و اتاق‌های کنفرانس باید به‌طور مجزا دیزاین شوند. و در نهایت، فضای داخلی تجاری فقط مکانی برای کار نیست. بهترین فضاهای تجاری، محیط‌های آرامش‌بخشی هستند که داستان می‌گویند، خاطره می‌آفرینند و تجربیات مثبتی را برای مشتریان و کارکنان فراهم می‌کنند.

متریال‌های مناسب دکوراسیون داخلی تجاری

موادی که برای تجهیز فضای تجاری استفاده می‌کنید، بیانیه‌ای در مورد کسب‌وکار شما، کاری که انجام می‌دهید و اهدافتان هستند. مواد دوستدار محیط زیست از قبیل کفپوش چوب پنبه و بتنی فشار بر محیط زیست را کاهش می‌دهند. هنگام برنامه‌ریزی برای دکوراسیون یک فروشگاه، هتل، کلینیک یا شرکت، کفپوش بخش بزرگی از دکور محسوب می‌شود. وینیل، چوب، فرش، کاشی یا بتن تنها تعدادی از گزینه‌هایی هستند که می‌توانید بسته به سلیقه و کاربرد انتخاب کنید. کفپوش وینیل بادوام و مقرون‌به‌صرفه و کفپوش لاستیکی، مقاوم در برابر لکه و سایش است. کفپوش چوبی ظاهری زیبا و غنی ایجاد می‌کند. چوب بسیار بادوام است، تمیز نگه داشتن آن آسان است و سطح نسبتاً بالایی از تردد را تحمل می‌کند. بااین‌حال، چوب گران و بسیار مستعد آسیب در اثر رطوبت است. فرش یا کاشی سطحی نرم و راحت برای راه رفتن را فراهم می‌کنند؛ اما زودکثیف می‌شوند.

پیشخوان‌ها و سایر سطوح مسطح در رستوران‌ها، کلینیک‌ها و هتل‌ها را می‌توان از لمینت، گرانیت، چوب و انواع مواد دیگر ساخت. برخی از بهترین مواد برای استفاده تجاری استیل ضدزنگ، بتن و گرانیت هستند. پیشخوان‌های تجاری باید بتوانند سایش و آسیب را تحمل کنند، به‌راحتی تمیز شوند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی داشته باشند. یکی از بهترین کارها این است که برای پیشخوان، فلز را با مواد خام مانند چوب یا مرمر استفاده کنید.

برای داشتن دکوری زیبا و دلنشین، از به‌کاربردن گیاهان غافل نشوید! استفاده از انواع گیاهان طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون تجاری می‌تواند به‌طرز چشمگیری باعث ایجاد آرامش و جلب مشتریان شود. مواد طبیعی مانند چوب و سنگ نیز به دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری ظاهری فریبنده می‌بخشند. گرمای ذاتی این مواد بی‌نظیر است.

آلودگی صوتی در اکثر مناطق شهرها بزرگ بیداد می‌کند. استفاده از پانل‌های آکوستیک، فرش‌های دیواری و پرده‌ها می‌تواند به‌عنوان مواد عایق در دکور فضاهای تجاری به جذب صدا کمک کند. بافل‌های سقفی نیز می‌توانند به هدایت مجدد امواج صوتی کمک کنند تا هیچ صدایی اکو نشود.

عناصری مانند شیشه‌های هوشمند، فضاهای دیجیتالی تعاملی و نورپردازی بصری نیز افزودنی‌های ارزشمندی هستند که می‌توانید برای فضای اداری انتخاب کنید. همچنین، عناصر زیبایی‌شناختی مانند کاشی‌های هنری برنزی و کفپوش‌های چوب پنبه‌ای نیز می‌توانند ظرافت را به فضای تجاری اضافه کنند.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی تجاری

نور یک عنصر ضروری در دکوراسیون داخلی تجاری است که نه‌تنها فضا را روشن می‌کند، بلکه برای مشتریان، کارمندان و بازدیدکنندگان پیام خاصی دارد. نورپردازی می‌تواند به‌طور قابل توجهی محیط را بهبود ببخشد. برای مثال، نور کم‌تر می‌تواند فضایی دنج و صمیمی ایجاد کند، درحالی‌که نور بیشتر می‌تواند فضا را بازتر و جادارتر نشان دهد. با استفاده از نورپردازی برای ایجاد فضای موردنظر، کسب‌وکارها می‌توانند تجربه لذت‌بخش و دلپذیری را برای مشتریان خود ایجاد کنند.

در فضاهای تجاری نور برای حمایت از بهره‌وری و راحتی ضروری است. نور مناسب می تواند فشار چشم، سردرد و خستگی را کاهش دهد و درعین‌حال منجر به افزایش بازدهی و رضایت شغلی شود. نورپردازی اصولی علاوه بر مزایای زیبایی‌شناختی و عملکردی، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها شود. لامپ‌های LED، می‌توانند مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند و از اثرات مخرب زیست‌محیطی جلوگیری کنند.

از نورپردازی می‌توان برای تقویت هویت برند و ایجاد یک تجربه بصری منسجم استفاده کرد. به‌عنوان مثال، یک برند لوکس ممکن است از نورپردازی گرم و ظریف برای ایجاد فضایی مجلل و شیک استفاده کند، درحالی‌که یک رستوران در حومه شهر از نورپردازی روشن و جسورانه برای انتقال حس انرژی و هیجان بهره ببرد.

رنگ‌بندی در دکوراسیون داخلی تجاری

رنگ یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری است. ترکیب مناسب رنگ‌ها می‌تواند حال و هوای پرانرژی یا آرامش‌بخش ایجاد کند. به‌عنوان مثال، رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد می‌توانند حس هیجان را ایجاد کنند، درحالی‌که رنگ‌های سردتر مانند آبی و سبز می‌توانند آرامش‌بخش باشند. استفاده از رنگ‌های مکمل نیز می‌تواند فضایی پویا و پرجنب‌وجوش بیافریند.

دکوراسیون داخلی تجاری برای انواع کسب‌وکارها

در این بخش می‌خواهیم درباره دکوراسیون داخلی کسب‌وکارهای مختلف صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی دفتر کار

دکوراسیون داخلی دفتر کار نه فقط به لحاظ زیبایی‌شناسی بلکه به لحاظ عملکرد و کارایی نیز باید موردتوجه قرار گیرد. نحوه دکوراسیون دفتر می‌تواند به‌طور قابل توجهی بر روحیه، انگیزه و بازدهی کارکنان تأثیر بگذارد. استفاده از صندلی‌های ارگونومیک برای افزایش راحتی کارکنان و کاهش خطر مشکلات سلامتی مانند کمردرد یا آسیب‌های فشار مکرر باید در اولویت قرار گیرد. همچنین، استفاده از رنگ نیز در طراحی دکوراسیون دفتر کار ضروری است. رنگ‌های خنثی مانند سفید یا بژ فضایی آرام ایجاد می‌کنند، درحالی‌که رنگ‌هایی مانند آبی یا سبز می‌توانند خلاقیت و تمرکز را تحریک کنند. البته همان‌طور که گفتیم، نور هم نقش مهمی ایفا می‌کند. در دفتر کار نور طبیعی باید تا حد امکان به حداکثر برسد تا سطح خلق و خو و انرژی کارکنان افزایش یابد. استفاده از عناصر طبیعی مانند گیاهان یا آثار هنری نیز می‌تواند تأثیر مثبتی بر روحیه کارکنان داشته باشد. مطالعات نشان داده است که قرار گرفتن در مجاورت طبیعت باعث کاهش سطح استرس و افزایش بازدهی می‌شود.

دکوراسیون داخلی مطب

 

دکوراسیون داخلی فروشگاه و مغازه

دکوراسیون داخلی فروشگاه و مغازه نقش مهمی در جذب مشتری و ایجاد یک تجربه دلپذیر دارد. دکوراسیون داخلی این قدرت را دارد که بر رفتار مصرف‌کننده تأثیر بگذارد، تصویر برند را بهبود ببخشد و در نهایت فروش را افزایش دهد. یک فروشگاه با دکوراسیون خوب، باید مشتریان را بدون به زحمت افتادن در محیط راهنمایی کند و منجر به تجربه خرید راحت و لذت‌بخش شود. علاوه‌براین، استراتژی قرار دادن محصولات در مناطق مختلف نیز می‌تواند در جلب توجه سریع و تشویق به خرید آنی یا سوق دادن مشتریان را به سمت اقلام خاص نقش داشته باشد.

انتخاب رنگ‌ها، مواد، نور و قفسه‌ها باید با نوع کسب‌وکار فروشگاه هماهنگ باشد تا فضایی منسجم ایجاد کند که انعکاس‌دهنده ارزش‌های آن است. برای مثال، یک بوتیک گران‌قیمت ممکن است پارچه‌های مجلل و نورپردازی ظریف را برای نشان دادن پیچیدگی محصولات خود انتخاب کند. یک فروشگاه با دیزاین خوب، حسی از حرفه‌ای‌بودن و توجه به جزئیات را ایجاد می‌کند که می‌تواند اعتماد مشتریان را جلب کند.

فروشگاه‌های خرده‌فروشی حول محور سودبُردن از فروش می‌چرخند؛ بنابراین، دکوراسیون داخلی آن‌ها باید مخاطب هدف را هیجان‌زده کند. موقعیت‌یابی صحیح، دنیای متفاوتی را در جذب و حفظ مشتریان ایجاد می‌کند. به‌همین‌دلیل است که ایجاد یک تصویر منسجم از محصولات نقش مهمی در موفقیت فروشگاه دارد. فضای داخلی فروشگاه باید منعکس‌کننده روح و احساسات مرتبط با برند آن باشد تا مشتریان از خرید در آنجا احساس امنیت کنند که به نوبه خود باعث ایجاد اعتماد و وفاداری می‌شود.

قفسه کتابخانه

چیدمان فروشگاه بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می‌کنند. بهترین چیدمان‌های دکوراسیون داخلی برای مغازه و فروشگاه، عبارتند از:

 • مسیر مستقیم: به‌عنوان راهنمای خریداران عمل می‌کند و آن‌ها را در مسیری هدایت می‌کند که قفسه‌ها را به نمایش می‌گذارد.
 • حلقه: فضای دیوار و تطبیق‌پذیری را به حداکثر می‌رساند.
 • مورب: تست محصول و تماس کارمند و خریدار را تشویق می‌کند، مانند فروشگاه‌های محصولات دیجیتال
 • مسیر مستقیم و مورب: برای بوتیک‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها ایده‌آل است.

و درنهایت، یک نکته موثر در دکوراسیون داخلی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها، ایجاد نقاط کانونی با کالاهای انتخابی است. مصرف کنندگان این شیوه را دوست دارند، چون محصولات را به روشی جذاب معرفی می‌کند. رنگ‌های روشن، نورپردازی خاص و ارتفاع بیشتر، وسوسه بیشتری برای خرید ایجاد می‌کنند.

دکوراسیون داخلی لباس فروشی مدنر مینیمال

دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی

دکوراسیون داخلی کلینیک‌ زیبایی باید سلامت و تندرستی هرچه بیشتر را القا ‌کند. هر پروژه بسته به نوع درمان و خدمات ارائه شده توسط کلینیک متفاوت است و قطعا دکوراسیون داخلی یک کلینیک تغذیه و رژیم غذایی با کلینیک زیبایی یکسان نخواهد بود. بااین‌حال، آسایش و راحتی یکی از اهداف اولیه هنگام شروع این پروژه‌ها است.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری برای کلینیک زیبایی، یک عنصر کلیدی است چون بسته به نوع منابع نور و محل قرارگیری آن‌ها، ظاهر و احساس کلینیک می‌تواند به‌طور اساسی تغییر کند. برای دستیابی به راحتی بیشتر، استفاده از نور سفید – که سال‌ها پیش بسیار محبوب بود – کاهش یافته و انتخاب فضاهای دنج‌تر با نور گرم بیشتر شده است. نور غیرمستقیم جلوه‌ای فراگیر و خوشایندتر ایجاد می‌کند.

استفاده از رنگ‌های ملایم و خنثی پاستلی معمولاً در کلینیک‌های زیبایی رایج است، چون باعث آرامش می‌شود. این رنگ ها همچنین حس تمیزی را القا می‌کنند که در حفظ استانداردهای بهداشتی بسیار مهم است. در انتخاب مبلمان نیز باید راحتی و عملکرد در اولویت قرار گیرد. مبلمان راحت و ارگونومیک در اتاق انتظار به مشتریان این امکان را می‌دهد که استراحت کنند. اتاق‌های درمان هم باید دارای مبلمان ارگونومیک باشند که هم راحتی مراجعه‌کننده و هم پزشک را در طول عمل تضمین کند. در نهایت، عناصر تزئینی مانند آثار هنری یا گیاهان نیز می‌توانند به فضا شخصیت ببخشند و به تقویت آرامش نیز کمک کنند. آثار هنری الهام‌گرفته از طبیعت یا گیاهان طبیعی می‌توانند انرژی مثبتی به فضای کلینیک بدهند.

دکوراسیون سفید رستوران

دکوراسیون داخلی قهوه‌فروشی

دکوراسیون داخلی قهوه‌فروشی می‌تواند بسته به سلیقه مالک متفاوت باشد. به‌عنوان مثال، دکور روستایی دارای طیفی از ویژگی‌های طبیعی و ارگانیک است که فضای باز را تداعی می‌کند. در این سبک، از رنگ‌های خنثی مانند خرمایی، کرم، قهوه‌ای و سبز، مبلمان حصیری یا چوبی، گیاهان گلدانی، گرین وال و ترکیبی از چوب و سنگ استفاده می‌شود و تاکید بر زیبایی ناهموار و بکر است؛ اما قهوه‌فروشی‌های مدرن، دارای یک پلان باز هستند و از  پالت رنگ خاکستری، مشکی، قهوه‌ای مایل به زرد، سفید، لامپ‌های ساده، مبلمان استیل، خطوط مربعی و بلوک‌مانند و متریال چرم، مس و سنگ استفاده می‌کنند.

دکوراسیون مینیمالیستی که این روزها زیاد مد شده است، تنها از قطعاتی استفاده می‌کند که هدفشان ساده و بی‌نظم نگه داشتن فضا است. انتخاب رنگ‌هایی که فضا را روشن‌تر می‌کنند، به ایجاد یک پلان باز، پویا و مطبوع کمک می‌کند. در این دکوراسیون از رنگ‌های خنثی، مانند سفید، کرم و خاکستری‌خطوط تمیز و چیدمان ساده با چراغ‌های آویز و نور طبیعی، دیوارهای شیشه‌ای و مواد طبیعی،مانند مبلمان چوبی و ظروف سنگی یا چوبی استفاده می‌شود.

طراحی‌های الهام‌گرفته از طبیعت یا بیوفیلیک یک دکوراسیون محبوب برای بسیاری از قهوه‌فروشی‌ها محسوب می‌شود. در این دکورها، علاوه بر استفاده از گیاهان مختلف، بر استفاده از مواد پایدار و تجدیدپذیر و کاهش استفاده از پلاستیک تاکید می‌شود. رنگ‌های موردکاربرد در این فضاها کرم، خاکستری، سبز و آبی است. همچنین، از گونه‌های مختلف گیاهان، درختان و چمن طبیعی، چوب، سنگ، سفال، سنگ مرمر و بامبو و لوازم ارگانیک، مانند مبلمان یا دکوراسیون چوبی استفاده می‌شود.

اما اگر می‌خواهید قهوه‌فروشی را به جایی دنج تبدیل کنید، باید از اثاثیه‌های غیررسمی و مناسب برای استراحت استفاده کنید که مهمانان را دعوت می‌کند مدتی بمانند. رنگ‌های خنثی یا تیره در کنار نور گرم و ملایم شمع، شومینه یا لامپ‌های رشته‌ای، چوب‌های فرسوده، مبلمان حصیری و ترکیبی از الگوهای کلاسیک، وسایل روستیک و عتیقه، قفسه‌های کتاب و موسیقی ملایم نیز جزئی دیگر از دکوراسیون داخلی این فضاها هستند.

دکوراسیون داخلی کافه

دکوراسیون داخلی طلافروشی

در دکوراسیون داخلی طلافروشی، پلان طبقه، دکور، لوازم و جلوه‌های نورپردازی اجزای اصلی هویت مغازه را تشکیل می‌دهند و البته اجزای امنیتی نیز برای این فروشگاه‌ها ضروری هستند. در دیزاین دکور طلافروشی، قرار دادن جواهرات به‌طور استراتژیک و هوشمندانه به افزایش فروش کمک می‌کند. به‌همین‌دلیل، طراح باید توجه داشته باشد که اغلب مشتریان با چه الگویی در فروشگاه حرکت می‌کنند. به‌طور معمول، مشتریان ابتدا سمت راست مغازه را نگاه می‌کنند؛ بنابراین برخی از جذابترین جواهرات انتخابی باید در ویترین سمت راست قرار بگیرند؛ اما گرانبهاترین قطعات طلا و جواهر باید تحت کنترل مستقیم فروشندگان باشد. پرسنل فروشگاه همچنین باید ست‌های مکمل یا فصلی را نیز در معرض دید مشتریان بگذارند. نمایش جواهرات با قیمت پایین‌تر در قفسه‌های دیوار روبه‌رو، مشتریان را یک قدم به خرید آن‌ها نزدیک‌تر می‌کند.

البته اثر طلافروشی‌ها فضای محدودی دارند و به‌همین‌دلیل باید از قاب‌ها، سینی‌ها و پنجره‌های دیواری متعدد برای نمایش تمام اقلام استفاده شود. سینی‌های نمایش جواهرات، مشاهده همزمان چند نمونه سرویس طلا یا قطعه طلای تک را برای مشتریان آسان می‌کند. نورپردازی خوب نیز برای درخشش هرچه بیشتر کالاها ضروری است. استفاده مناسب از وسایل روشنایی، نوع لامپ و طیف نور مناسب نیز مهم هستند و باعث ترغیب مشتری به خرید می‌شوند.

دوربین‌های امنیتی حرفه‌ای باید در جایی نصب شوند که تمام تعاملات فروشگاه را ضبط کنند و پرسنل فروشگاه بتوانند به‌طور مرتب به تجزیه و تحلیل فیلم‌های دوربین‌ها بپردازند. از دیگر اجزای کلیدی دکوراسیون طلافروشی، سیستم هشدار موثر و همچنین یک گاوصندوق با ضریب امنیتی بالا است.

دکوراسیون داخلی جواهر فروشی

دکوراسیون داخلی دفتر املاک

در دکوراسیون داخلی دفتر املاک نخستین موردی که باید لحاظ شود، نمایش و القای حس رقابت است. رقابت باعث ایجاد ملاحظات زیادی برای دکوراسیون داخلی تجاری در دفاتر املاک می‌شود که یکی از آن‌ها ابعاد و مساحت دفتر املاک است. در دفاتر املاک ممکن است هرگز همه کارمندان به‌طور همزمان در دفتر حضور نداشته باشند؛ بنابراین، براساس برنامه زمانی آن‌ها و نیازهای دفتر باید برنامه‌ریزی برای تغییر دکوراسیون داخلی صورت گیرد. این انعطاف‌پذیری می‌تواند مزایای متعددی را برای دفتر املاک و مستغلات ارائه دهد که از آن جمله به فضای کاری فراوان برای همه کارمندان می‌توان اشاره کرد.

مشاوران املاک شما باید بتوانند صحبت کنند، اطلاعات را به اشتراک بگذارند و در صورت نیاز از یکدیگر کمک بخواهند. بسیاری از اوقات، آن مکالمات و جلسات باید بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران برگزار شود؛ بنابراین، طراحی فضاهای مجزا برای جلسات کارکنان و بستن قرارداد با مشتریان و نیز وجود یک آشپزخانه از ضروریات است.

همچنین، دفاتر املاک به فضاهای آرامی نیاز دارند که کارکنان بتوانند به‌راحتی روی وظایف فردی خود تمرکز کنند؛ بنابراین، استفاده از پنجره‌های عایق صوت و حتی‌الامکان پارتیشن‌بندی فضا برای کارکنان نیز مهم است. درهرحال، مهم این است که اطمینان حاصل کنید فضای مرده‌ای وجود ندارد و هر کارمند تمام ابزارهای موردنیاز برای کار در دفتر را دارد. یک طراحی داخلی خوب به ایجاد ترکیبی از فضاهای خصوصی و فضاهای ملاقات می‌انجامد.

استفاده از رنگ‌های گرم و خنثی مانند قهوه‌ای و سفید، گلدان‌های طبیعی و مصنوعی و مبلمان راحت (ترجیحا چرم یا چوب) نیز می‌تواند به ایجاد فضایی دلپذیر و قابل اطمینان برای مشتریان کمک کند و به دفتر املاک رسمیت بیشتری ببخشد.

دکوراسیون دفتر املاک

دکوراسیون داخلی مطب پزشک

دکوراسیون داخلی مطب پزشک باید به‌گونه‌ای باشد که به کاهش ترس و اضطراب بیماران کمک کند. یکی از ملاحظات کلیدی در دکوراسیون مطب پزشکی حفظ حریم خصوصی و راحتی بیمار است. حریم خصوصی، معنایی فراتر از درهای بسته است. تصور کنید همه افراد حاضر در اتاق انتظار بتوانند جزئیات مشاوره بیمار را از طریق دیوارها بشنوند. این یک نقض گسترده در حریم خصوصی خواهد بود؛ بنابراین، مطب پزشک باید دارای دیوارها و درهای عایق صدا باشد. همچنین، فراهم‌کردن اتاق انتظاری که باعث القای احساس آرامش در بیماران شود نیز بسیار مهم است.

بسیاری از مردم از تعامل با غریبه‌ها اجتناب می‌کنند و دوست ندارند که روی یک کاناپه مشترک با دیگران بنشینند. استفاده از مبل‌های تک‌نفره یا صندلی به‌جای کاناپه به حفظ فضای شخصی بیماران کمک می‌کند. همچنین، از استفاده از رنگ‌های سفید و خنثی یکدست در دیوارهای مطب باید اجتناب شود. استفاده از گرین‌وال یا تابلوهای هنری روی دیوار می‌تواند به کاهش استرس و ایجاد آرامش در مطب کمک کند. همچنین، سعی کنید محیطی آرام با نور طبیعی و مبلمان جذاب ایجاد کنید؛ اما اتاق را بیش از حد شلوغ نکنید. فضا همچنان باید تمیز و کاربردی باشد تا نگرانی بیماران کاهش یابد.

و درنهایت، هنگام در نظر گرفتن ملاحظات دکوراسیون داخلی مطب، همیشه در قدم اول مراقب حال بیماران باشید و از خودتان بپرسید چه چیزی به کاهش اضطراب آن‌ها کمک می‌کند؟ آیا ویژگی‌هایی وجود دارد که باعث شود بیمار احساس ناراحتی کند؟ با در نظر گرفتن این سوالات، امکان خطا در دکوراسیون داخلی تجاری برای مطب را به حداقل خواهید رساند.

دکوراسیون داخلی مطب

دکوراسیون داخلی کافه

علاوه بر دکوراسیون داخلی کافه، درنظرگرفتن نمای بیرونی کافه نیز بسیار مهم است چون اولین برداشت را در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند، و اگر اولین برداشت به اندازه کافی جذاب باشد، احتمال جذب مشتری چند برابر خواهد شد؛ بنابراین، قبل از هر اقدامی ابتدا مطمئن شوید که نمای بیرونی کافه به اندازه کافی جذابیت دارد و خیلی پیچیده یا گیج‌کننده نیست. روی یک لوگوی جالب و ظریف فردی سرمایه‌گذاری کنید.

در مورد فضای داخلی کافه نیز باید مطمئن شوید دکوراسیون داخلی با نمای خارجی هماهنگ باشد. ساده‌ترین راه این است که به اهداف خود از راه‌اندازی کافه فکر کنید. فضایی که ایجاد می کنید باید به زبان برند شما صحبت کند. به‌عنوان مثال، اگر کافه شما جایی برای جمع‌شدن گروه‌های دوستانه باشد، معمولاً به میزهای بزرگتری برای پذیرایی نیاز خواهد داشت.

یکی از تاثیرگذارترین راه‌ها برای دکوراسیون داخلی کافه‌ استفاده از دیزاین، متریال و مبلمانی است که پیامی را که می‌خواهید منتقل کنید، تقویت می‌کند. به عناصر ملموسی که جنبه‌های کلیدی کسب‌وکار شما را منعکس می‌کند، فکر و سعی کنید یک مفهوم واضح ایجاد کنید. سعی کنید تجربه مثبتی را برای مشتریان فراهم کنید که کافه شما را هرگز فراموش نکنند. داستان‌سرایی در سرتاسر فضای داخلی کافه، همان چیزی است که شما را از رقبایتان متمایز و مشتریانتان را تشویق می‌کند تا به سمت شما بازگردند.

استفاده از رنگ و پیدا‌کردن تعادل دکور در فضای داخلی کافه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. اندازه فضا نیز قطعا بر نحوه عملکرد رنگ در فضای داخلی کافه تأثیر می‌گذارد و این همان چیزی است که یک طراح داخلی می‌تواند به‌عنوان بخشی از مفهوم دکوراسیون در نظر بگیرد و استفاده کند. به‌طورکلی، استفاده زیاد از رنگ‌های تیره باعث کوچک‌تر‌شدن فضا می‌شود و درصورت استفاده صحیح می‌تواند آرامش را به فضا اضافه کند. استفاده از رنگ‌های روشن‌تر فضا را بازتر نشان می‌دهد؛ اما زیاده‌روی در آن می‌تواند فضا را سرد و بی‌روح جلوه دهد. پالت رنگ صحیح بخش مهمی از دکوراسیون کافه محسوب می‌شود و باید طوری انتخاب شود که تمام رنگ‌ها باهم هارمونی داشته باشند؛ بنابراین، درمورد انتخاب مواد و رنگ برای مبلمان و سایر عناصر کافه نیز با دقت فکر کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نورپردازی یک کافه با چند هدف متفاوت روبه‌رو است که از آن جمله می‌توان به نور مناسب برای خواندن منوها، نوشیدن و خوردن، گرفتن سفارش، روشنایی کلی فضا و همچنین نورپردازی تزئینی برای افزودن جذابیت به فضای داخلی اشاره کرد. نورپردازی مناسب می‌تواند فضای داخلی را جذاب‌تر کند و واکنش احساسی مشتری را نسبت به فضای داخلی کافه افزایش دهد. البته نورپردازی معمولاً اولین چیزی نیست که مردم هنگام ورود به یک مکان متوجه آن می‌شوند؛ اما بااین‌حال احتمالاً یکی از اولین چیزهایی است که واکنش عاطفی یا احساسی را نسبت به فضای داخلی برند ایجاد می‌کند، و زمانی که نورپردازی مناسب نباشد، می‌تواند بسیار کلافه‌کننده شود. پس به رنگ نور، قدرت و موقعیت بالقوه نور فکر کنید و نحوه کار نور را نیز با انتخاب رنگ برای دیوارها و مبلمان در نظر بگیرید. هنگام انتخاب نورپردازی باید فضای داخلی را نیز مورد توجه قرار دهید. نورپردازی زیاد باعث افزایش انرژی و تحرک به فضا می‌شود و برای کافه‌هایی که از عصر باز می‌شوند مناسب‌تر است.

اطمینان حاصل کنید که وسایل و مبلمان کافه به دقت انتخاب شده‌اند تا با موقعیت کافه هماهنگ شوند. مبلمان در کافه به ارتباط مشتری با شما کمک می‌کند و بازتابی از شخصیت کسب‌وکار شما است و در نتیجه تأثیر زیادی بر تجربه مشتری دارد. بااین‌حال، حفظ تعادل بین عملکرد و زیبایی‌شناسی مبلمان، همیشه یک چالش بزرگ برای کافه‌داران است؛ بنابراین، سعی کنید مبلمانی را انتخاب کنید که با سایر اجزای کافه هماهنگ باشد.

دکوراسیون داخلی کافه با دیزاین گیاهان

سخن پایانی

دکوراسیون داخلی تجاری در هر کسب‌وکاری می‌تواند منجر به افزایش بازدهی کارکنان و جلب مشتریان شود و یا به‌عنوان مانعی برای هردو عمل کند. خلاق‌ترین برندها در حال حاضر، برندهایی هستند که ارزش دکوراسیون داخلی را می‌دانند و از آن حمایت می‌کنند تا به بهبود و رشد خود کمک بیشتری کرده باشند.

تهران ایده، یک شرکت‌ معتبر و مشهور در زمینه دکوراسیون داخلی و بازسازی خانه در تهران است که با بیش‌از ۱۰ سال سابقه و تجربه توانسته است پروژه‌های مختلف و متنوع موفقی را در سرتاسر کشور انجام دهد. این شرکت با داشتن خدمات حرفه‌ای و باکیفیت می‌تواند نیازهای مشتریان خود را در زمینه بازسازی خانه‌های کوچک و بزرگ، ویلاهای شیک و ادارات مدرن برآورده کند.

تهران ایده با تمرکز بر رضایت مشتری می‌خواهد بازسازی خانه را به یک تجربه مفید و لذت‌بخش تبدیل کند. این شرکت با بهره‌گیری از گروهی از افراد ماهر و کارآزموده شامل مهندسین، طراحان، معماران، نقشه‌برداران، ناظران و اجراکنندگان، خدمات جامع و متنوعی را در حوزه بازسازی خانه ارائه می‌دهد. این خدمات شامل مشاوره رایگان و تحلیل نیازهای مشتری، طراحی داخلی و خارجی با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته، انتخاب بهترین مصالح و تجهیزات با توجه به بودجه و سلیقه مشتری، اجرای بازسازی خانه با رعایت استانداردهای فنی و ایمنی و نظارت و کنترل کیفیت طی فرآیند بازسازی است. هزینه بازسازی خانه توسط شرکت تهران ایده کاملاً مناسب و به‌صرفه است. همچنین این شرکت به تحویل پروژه در موعد مقرر و با گارانتی معتبر متعهد است.

تهران ایده، با تکیه بر علم و هنر، تلاش می‌کند تا فضای زندگی و کار شما را زیباتر و بهینه‌تر کند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، می‌توانید با شماره تلفن 88707414 تماس بگیرید یا به وب‌سایت www.tehranidea.com مراجعه کنید.

سوالات متداول

 •  چه نوع نورپردازی در دکوراسیون داخلی تجاری استفاده می‌شود؟

لامپ‌های LED تجاری در فضاهای تجاری مانند ادارات، ساختمان‌های دولتی، مراکز خرید، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها کاربردهای زیادی دارند؛ اما بست به نوع کسب‌وکار از نور طبیعی، لامپ‌های رشته‌ای یا منابع دیگر نور نیز استفاده می‌شود.

 •  دکوراسیون داخلی اداری چیست؟

دکوراسیون داخلی اداری به‌معنای فرآیند سازماندهی یک فضای کاری با دکوراسیون آن است، به‌گونه‌ای که به بهبود بازدهی کارکنان کمک و بین عملکرد و زیبایی‌شناسی تعادل برقرار کند.

 •  فضای کافی‌شاپ به لحاظ دکوراسیون باید چگونه باشد؟

نور ملایم و گرم، رنگ‌های تیره یا روشن، گیاهان سبز و مبلمان راحت می‌تواند فضایی دنج و دلپذیر ایجاد کند که بیانگر روحیات و اهداف مالک کافی‌شاپ خواهد بود.

 •  چگونه اتاق انتظار مطب پزشک را دیزاین کنیم؟

در حالت ایده‌آل، باید از استفاده از رنگ‌های تند یا سفید یکدست اجتناب کنید، چون می‌توانند برخی از بیماران را مضطرب کنند. استفاده از رنگ‌های خنثی، مبلمان راحت، گیاهان سبز، آکواریوم و تابلوهای هنری می‌تواند فضایی آرامش‌بخش ایجاد کند.

 • کدام رنگ برای دکور طلافروشی مناسب است؟

رنگ‌هایی مانند سفید، سبز پاستلی، طلایی و نقره‌ای نشان‌دهنده خلوص، ثروت و تجمل هستند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

افتخارات و گواهی‌های تخصصی بازسازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *