بازسازی آپارتمان قدیمی

اشتراک گذاری :

بازسازی آپارتمان قدیمی به صورت مختصر و مفید

افزایش پیوسته و بی‌وقفه ارزش مسکن در سال‌های اخیر بسیاری از افراد را به خرید آپارتمان‌های قدیمی و بازسازی آن‌ها ترغیب کرد؛ به همین دلیل است که امروزه اکثر پروژه‌هایی که شرکت‌های بازسازی خانه در اختیار دارند، پروژه‌های بازسازی آپارتمان قدیمی است. افرادی که آپارتمان‌های قدیمی دارند، دوست دارند منازل خود را بازسازی و به فضایی مدرن و دلنشین تبدیل کنند. در صورتی که شما هم جزو این دسته از افراد هستید و دوست دارید با مهم‌ترین نکات بازسازی آپارتمان آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

مراحل بازسازی آپارتمان قدیمی

اگر بخواهیم مراحل بازسازی آپارتمان قدیمی را به صورت مختصر و مفید بیان کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • شناسایی نقاط مورد نظر از آپارتمان برای بازسازی
  • تعیین بودجه و منابع مالی برای آغاز فرایند بازسازی آپارتمان
  • انتخاب یک شرکت بازسازی حرفه‌ای و کاربلد پس از تحقیق و بررسی کافی
  • تعیین مدت زمان اجرای فرایند بازسازی برای اجاره یک خانه دیگر و انتقال اثاث و خانواده به آن خانه
  • عقد قرارداد با شرکت بازسازی بر اساس یک قیمت و بازه زمانی مشخص و در نظر گرفتن جریمه مشخص برای تأخیر شرکت بازسازی در تحویل پروژه
  • شروع فرایند اجرای بازسازی آپارتمان قدیمی توسط شرکت

چند مورد از نکات مهم در زمینه بازسازی آپارتمان های مسکونی قدیمی

بازسازی آپارتمان قدیمی بسته به محدودیت مالی و زمانی کارفرما (مالک آپارتمان)، به شکل‌های گوناگونی انجام می‌شود. با این حال، یک سری نکات کلی و اساسی هست که کارفرماها و شرکت‌های بازسازی باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشند تا به نتیجه‌ای مطلوب و دلخواه برسند. در ادامه این بخش از مقاله می‌کوشیم چند مورد از این نکات مهم را بررسی کنیم:

1. تعویض تأسیسات و سیستم برق‌کشی ساختمان در صورت فرسودگی

معمولاً لوله‌کشی، تأسیسات و برق‌کشی آپارتمان‌های قدیمی، فرسوده هستند؛ چون سال‌های زیادی از آن‌ها استفاده شده است و حتا بیش از عمر مفیدشان به اهالی آپارتمان، خدمت‌رسانی کرده‌اند. پس در هنگام بازسازی خانه و آپارتمان قدیمی، باید اولویت ویژه‌ای برای نوسازی و تعویض لوله‌های آب، کابل‌ها و سیستم‌های برق در نظر بگیریم.

 

شیرآلات خانه هم از این موضوع مستثنا نیستند و پس از چند سال کار پیاپی، کارایی و زیبایی خود را از دست می‌دهند. اکنون که می‌خواهید یک بازسازی اساسی برای منزل خود انجام دهید، بد نیست شیرآلات جدید توکار یا روکار جذابی را برای منزل خود خریداری کنید. پیش از خرید شیرآلات، بهتر است در مورد تفاوت شیرآلات توکار و روکار مطالعه کنید و در نهایت دست به خرید بزنید تا بتوانید خریدی هوشمندانه داشته باشید.

2. جابجایی دیوارهای غیرباربر و بهبود فضای سالن پذیرایی و آشپزخانه

معمولاً در آپارتمان‌های قدیمی، فضای سالن پذیرایی و آشپزخانه، چندان دلباز و روشن نیست. در صورتی که قصد بازسازی آپارتمان قدیمی خود را دارید، دیوارهای باربر را به گونه‌ای جابجا کنید که فضای آشپزخانه و پذیرایی، دلبازتر شود.

یکی دیگر از کارهایی که باعث بزرگ‌تر جلوه کردن پذیرایی می‌شود، استفاده از جزیره برای آشپزخانه و در نظر گرفتن یک کفپوش یکسان برای این دو فضاست. کفپوش لمینت یکی از بهترین کفپوش‌هایی است که می‌توانید برای پذیرایی و آشپزخانه به صورت یکپارچه به کار ببرید. بازسازی کف خانه، یکی از کارهایی است که باعث می‌شود فضای آپارتمان، از حالت قدیمی‌اش خارج شود و زیباتر و جدیدتر به نظر برسد.

3. بازسازی حمام و سرویس بهداشتی؛ راهی برای مدرن‌تر کردن آپارتمان قدیمی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی، یکی از کارهای مهمی است که فضای آپارتمان‌های قدیمی را بهبود می‌بخشد. در صورت امکان، حمام و سرویس بهداشتی خانه را یکپارچه کنید و برای جداسازی دوش از دیوایدر یا شیشه جدا کننده حمام کمک بگیرید. تعبیه یک توالت فرنگی در سرویس بهداشتی و در نظر گرفتن یک آینه بزرگ برای فضای حمام و سرویس بهداشتی، یکی دیگر از اقداماتی است که به مدرن‌تر شدن آپارتمان کمک می‌کند.

توجه داشته باشید که اصراری بر یکپارچه‌سازی حمام و سرویس بهداشتی نیست؛ چون برخی خانه‌ها چنین قابلیتی ندارند و بهتر است حمام و سرویس بهداشتی در آن‌ها جدا باشد. در این صورت می‌توانید در سرویس بهداشتی، یک توالت فرنگی تعبیه کنید و با تعویض روشویی، کاشی کف و سرامیک دیوار، حال و هوای تازه‌ای به این دو فضا ببخشید. توجه داشته باشید که پس از تعویض لوله‌کشی حمام و دستشویی، کف این دو فضا را عایق‌بندی کنید.

4. بازسازی سقف خانه؛ یکی از کارهای ضروری در هنگام بازسازی آپارتمان قدیمی

یکی دیگر از کارهای ضروری در هنگام بازسازی آپارتمان قدیمی، بازسازی سقف خانه است. برای بازسازی سقف می‌توانید این بخش را رنگ‌آمیزی و نقاشی کنید و جان تازه‌ای به آن ببخشید. یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای بازسازی سقف، کناف یا گچ‌بری طرح کناف است. این کار باعث می‌شود که فضای خانه، جان تازه‌ای بگیرد.

5. در نظر گرفتن سبک دکوراسیون داخلی در هنگام خرید کاغذ دیواری

در هنگام بازسازی آپارتمان قدیمی، یک نکته را با دقت مد نظر قرار دهید: بازسازی خانه را با سبک دکوراسیون داخلی خانه مثل مبلمان، پرده و غیره هماهنگ کنید؛ چون اگر خانه را به فضایی مدرن تبدیل کنید؛ ولی وسایل، کلاسیک باشند، قطعاً خانه، زیبایی چندانی پیدا نمی‌کند.

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری هم به سبک دکوراسیون داخلی، توجه داشته باشید؛ زیرا باید بین کاغذ دیواری و سبک دکوراسیون، هماهنگی و همخوانی کاملی وجود داشته باشد. در صورت تمایل به انتخاب کاغذ دیواری، باید نکات اصلی بازسازی خانه با کاغذ دیواری را مد نظر داشته باشید. یکی از این نکات، در نظر گرفتن یک دیوار شاخص یا اکسنت وال در پذیرایی و اتاق خواب است. یکی از دیوارهایی که می‌توان در پذیرایی نقش دیوار شاخص را ایفا کند، دیوار پشت تلویزیون است. برای زیباتر شدن خانه، می‌توانید برای دیوار شاخص، یک کاغذ دیواری زیبا و طرح‌دار در نظر بگیرید و سایر دیوارها را با کاغذ دیواری ساده یا رنگ و نقاشی ساده بیارایید.

6. بزرگ کردن پنجره‌ها برای ورود نور طبیعی بیشتر به خانه در طول روز

در صورت امکان در هنگام بازسازی آپارتمان قدیمی، پنجره‌های سالن پذیرایی را بزرگ‌تر کنید. این کار باعث می‌شود که در طول روز، نور طبیعی بیشتری وارد سالن پذیرایی شود و خانه، بزرگ‌تر، روشن‌تر و دلبازتر به نظر برسد. پنجره‌های آلومینیومی و uPVC، بهترین گزینه‌ها برای سالن پذیرایی محسوب می‌شوند.

7. تعویض در ورودی آپارتمان و اتاق‌ها؛ ایده‌ای که به آپارتمان شخصیت می‌بخشد.

یکی دیگر از نکات مهم برای بازسازی آپارتمان قدیمی، تعویض در ورودی آپارتمان و در اتاق‌های خواب است. در هنگام انتخاب و خرید در اتاق خواب و در ورودی، سعی کنید سراغ درهای مقاوم و محکم بروید. البته باید سبک دکوراسیون داخلی منزل را هم مد نظر قرار دهیم و درهایی در انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون داخلی سازگاری دارند. در هنگام انتخاب در ورودی آپارتمان، سعی کنید درهای ضد سرقت خریداری کنید که باز کردن آن‌ها راحت نباشد و خاطرتان از بابت امنیت آپارتمان، آسوده باشد.

شرکت تهران ایده؛ مجری انواع پروژه‌های بازسازی حرفه‌ای آپارتمان‌های قدیمی

در این مقاله تلاش کردیم با چند مورد از مهم‌ترین نکات بازسازی آپارتمان قدیمی آشنا شویم. امیدواریم نکاتی که در این مقاله بیان کردیم، در هنگام بازسازی آپارتمان قدیمی برای شما مفید و ارزنده باشد.

در صورتی که قصد بازسازی آپارتمان قدیمی خود را دارید، پیشنهاد می‌شود از متخصصان یا شرکت‌های بازسازی خانه کمک بگیرید؛ زیرا این افراد و شرکت‌ها با متدها و تکنیک‌های روز آشنا هستند و می‌توانند آپارتمان مورد نظر شما را به صورت حرفه‌ای و با بهترین مصالح، بازسازی کنند.

شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده، یکی از شرکت‌هایی است که تجربه درخشانی در زمینه بازسازی خانه و آپارتمان دارد و مجموعه‌ای از بهترین متخصصان و تیم‌های کاری بازسازی را در کنار خود دارد. این مجموعه می‌تواند آپارتمان مورد نظر شما را به بهترین شکل بازسازی و نوسازی کند و در اختیارتان قرار دهد. در صورتی که قصد دارید بازسازی آپارتمان خود را به یک شرکت تخصصی و باتجربه واگذار کنید، پیشنهاد می‌شود که با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید و آموزنده بود، پیشنهاد می‌شود مقاله بازسازی آپارتمان را مطالعه کنید. در این مقاله نکات مهمی در مورد بازسازی آپارتمان بیان شده است که دانستن آن‌ها باعث می‌شود پروژه بازسازی را خیلی بهتر و هوشمندانه‌تر پیش ببرید.

علاوه بر نکاتی که در این مقاله بیان شد، از نظر شما در هنگام بازسازی آپارتمان قدیمی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ لطفاً نظرها و پیشنهادهای خود را با ما و سایر همراهان شرکت تهران ایده در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های پرتکرار:

  1. هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی چقدر است؟

هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی به عوامل گوناگونی مثل هزینه نیروی انسانی، کیفیت مصالح و میزان تغییر و تحولات بستگی دارد و به همین دلیل نمی‌توان عدد دقیقی برای این کار در نظر گرفت. اگر می‌خواهید از هزینه بازسازی آپارتمان قدیمی خود مطلع شوید، با شماره 88707414-021 تماس بگیرید تا متخصصان شرکت تهران ایده از آپارتمان شما بازدید کنند و هزینه بازسازی را به شما اعلام نمایند.

  1. بازسازی آپارتمان قدیمی را خودمان انجام دهیم یا از متخصصان کمک بگیریم؟

بازسازی آپارتمان قدیمی، یک کار کاملاً تخصصی است و به مهارت‌ها و نیروهای کاری مختلفی نیاز دارد. اگر تخصص و تیم‌های کاری لازم را در کنار خود دارید، می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید؛ ولی اگر تخصص و تجربه کافی را ندارید، پیشنهاد می‌شود که از متخصصان یا شرکت‌های بازسازی کمک بگیرید.

  1. چگونه یک شرکت تخصصی برای بازسازی آپارتمان قدیمی پیدا کنیم؟

ابتدا از گوگل، چند شرکت تخصصی بازسازی را بیابید، با آن‌ها تماس بگیرید، سوابق و نمونه‌کارهایشان را بررسی کنید، استعلام قیمت بگیرید و در نهایت یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. شرکت بازسازی تهران ایده، یکی از مجموعه‌های تخصصی است که سوابق درخشانی در این زمینه دارد. در صورت تمایل به ارتباط با این مجموعه، مشاهده نمونه‌کارها و استعلام قیمت، کافی است با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

  1. بهترین زمان برای بازسازی آپارتمان قدیمی، چه موقعی است؟

بهتر است بازسازی آپارتمان قدیمی در فصل پاییز و زمستان انجام شود؛ چون در این مدت، کار پیمانکاران، کمتر می‌شود و در نتیجه کار شما را سریع و پیوسته پیش می‌برند و به اتمام می‌رسانند. همچنین هزینه نیروی انسانی در این فصول، قدری کاهش می‌یابد. از طرفی بازسازی آپارتمان قدیمی، نیاز به کار در فضای بیرونی ندارد و به همین دلیل، سرما مشکلی در کار افراد ایجاد نمی‌کند.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

افتخارات و گواهی‌های تخصصی بازسازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *