مزایا و معایب شیرآلات توکار و روکار[کدام شیر بهتر است!!]

اشتراک گذاری :

مزایا و معایب شیرآلات توکار چیست ؟

شیرآلات توکار، همان‌طور که از اسمشان مشخص است، شیرآلاتی هستند که کلیه اجزای آن‌ها درون دیوار نصب و از دیده‌ها محو می‌شوند. در واقع بیننده، فقط لوله، دوش و دسته شیر را مشاهده می‌کند و همین ظاهر ساده و مختصر، برای اکثر افراد، جذابیت دارد. در ادامه مزایا و معایب شیرآلات توکار را بررسی خواهیم کرد:

مزایا شیرآلات توکار

مزایا شیرآلات توکار

در ادامه مزایای شیرآلات توکار را به صورت مختصر و مفید بیان می‌کنیم:

 • زیبایی و ظاهر شیک و مدرن: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای شیرآلات توکار، زیبایی چشم‌نواز آن‌هاست. بعضی از این شیرآلات به قدری زیبا هستند که حقیقتاً روح بیننده را نوازش می‌کنند. اگر به عنصر زیبایی و جذابیت اهمیت می‌دهید، بهتر است شیرآلات توکار را برگزینید.
 • بهداشتی بودن و امکان تمیز کردن راحت: قاعدتاً تمیز کردن شیرآلات توکار، خیلی راحت‌ است؛ چون بخش‌های کمی از این شیرآلات، مشخص است و بخش‌های دیگر آن، از دید افراد مخفی است. همچنین این شیرآلات، اهرمی هستند و تماس دست با آن‌ها برای تنظیم دمای آب، کمتر از شیرهای کلاسیک است.
 • آسیب‌دیدگی کمتر: شیرآلات توکار، کمتر آسیب می‌بینند؛ چون بسیاری از بخش‌های آن‌ها از ضربه دیدن در امان هستند. از طرفی این دسته از شیرآلات، کمتر از شیرآلات روکار، دچار زنگ‌زدگی می‌شوند.
 • کیفیت ساخت مثال‌زدنی: بسیاری از شرکت‌های سازنده شیرآلات، به این تولید شیرآلات توکار روی آورده‌اند و می‌کوشند که از بهترین متریال و مواد اولیه برای ساخت این محصولات استفاده کنند. به علاوه، تکنولوژی‌های روز باعث شده است که این شیرآلات، کیفیت ساخت بی‌نظیری داشته باشند.
 • مصرف بهینه آب و چکه کردن کمتر: شیرآلات توکار به گونه‌ای ساخته شده‌اند که چکه نمی‌کنند و حتی در صورت چکه کردن، خیلی کمتر از شیرآلات روکار و کلاسیک، چکه می‌کنند.
 • اشغال فضای کمتر: یکی از مهم‌ترین مزایای شیرآلات توکار این است که بخش زیادی از آن‌ها، درون دیوار کار می‌شود و به همین دلیل فضا و حجم چندان از آشپزخانه را اشغال نمی‌کند؛ به همین سبب بهترین گزینه برای آپارتمان‌های کوچک و نقلی محسوب می‌شود.

معایب شیرآلات توکار

مزایا شیرآلات روکار

 

شیرآلات توکار با وجود تمام مزایا و محاسن خود، عیب‌های مختلفی هم دارند که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. در ادامه به معایب این دسته از شیرآلات اشاره خواهیم کرد:

 • نصب، تعمیر و تعویض مصیب‌وار: برای نصب شیرآلات توکار، باعث دیوار را خراب و فضا را آماده کنیم تا بتوانیم این محصول را نصب کنیم. همچنین اگر خدای‌ناکرده این شیرها خراب شدند، دیگر وامصیبت است؛ چون باید برای تعمیر یا تعویض
  این شیرآلات، باید بخشی از دیوار را تخریب کنیم و همین کار، ممکن است ظاهر زیبای آشپزخانه را خراب کند.
 • قیمت بالای شیرآلات توکار و بالا بودن هزینه نصب: شیرآلات توکار به دلیل جدید و مدرن بودن، عمدتاً قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های روکار دارند. همچنین هزینه نصب آن‌ها، نسبت به شیرآلات روکار، بیشتر است.
 • نیاز به فضای کافی درون دیوار برای نصب تجهیزات شیر: برای نصب شیرآلات توکار باید دیوار مورد نظر، ضخامت کافی داشته باشد. اگر دیوارهای آشپزخانه، دستشویی یا حمام منزل شما، ضخامت کمی دارد، بهتر است از نصب این نوع شیرآلات در منزل خود چشم‌پوشی کنید و به فکر مدل‌های روکار باشید.

مقاله پیشنهادی :بهترین مارک و برند شیرآلات ایرانی و خارجی چیست؟

مزایا و معایب شیرآلات روکار

در بخش قبلی کوشیدیم، شیرآلات توکار را مورد بررسی قرار دهیم و مزایا و معایبشان را بیان کنیم. در این بخش می‌خواهیم ببینیم که شیرآلات روکار چه مزایا و معایبی دارند.

معایت شیرآلات روکار

مزایای شیرآلات روکار

شیرآلات روکار، مزایای مختلفی دارند که در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

 • نصب، تعمیر و تعویض آسان: شاید مهم‌ترین مزیت شیرآلات روکار این است که از هر جنس، طرح و مدلی که باشند، به‌راحتی نصب می‌شود. به علاوه اگر عملکردشان به هر دلیل دچار مشکل شود، می‌توان آن‌ها را به‌راحتی تعمیر یا حتی تعویض کرد.
 • داشتن طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها برای اقشار مختلف: شیرآلات روکار، سال‌های سال است که در بازار، حضوری فعال و جدی دارند و افراد بسیاری به این مدل شیرآلات علاقه‌مند هستند؛ به همین سبب در حال حاضر انواع و اقسام شیرآلات روکار در بازار وجود دارد که طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها را در برمی‌گیرند. این موضوع باعث می‌شود که خانواده‌های بیشتری بتوانند شیرآلات روکار خریداری کنند؛ به همین دلیل است که امروزه می‌بینیم شیرآلات روکار فروش بیشتری نسبت به مدل‌های توکار دارند.
 • تنوع ظاهری بالا برای کلیه سلایق: تنوع قیمتی شیرآلات روکار باعث شده است که این دسته از شیرآلات، از نظر ظاهری هم تنوع چشمگیری در بازار داشته باشند. در حال حاضر شیرآلات روکار به قدری تنوع دارند که بی‌تردید می‌توانند کلیه سلایق را پوشش دهند و کلیه مشتریان را خشنود کنند.

معایت شیرآلات روکار

معایب شیرآلات روکار

در این بخشف چند مورد از مهم‌ترین معایب شیرآلات روکار را بررسی خواهیم کرد:

 • تماس زیاد دست‌ها با این شیرآلات و بهداشتی نبودن: افراد برای کار کردن با این شیرها، افزایش و کاهش فشار یا تغییر دمای آب، باید مدام به دستگیره شیرهای روکار دست بزنند و همین مسئله باعث می‌شود که این دسته از شیرآلات، چندان بهداشتی نباشند.
 • هدررفت آب به دلیل نشتی: شیرآلات روکار اهرمی نیستند و همین مسئله باعث می‌شود که آب زیادی برای تنظیم دما و فشار آب، هدر برود. از طرفی اگر این نوع شیرها کیفیت کافی نداشته باشند، فوراً دچار نشتی می‌شود.
 • اشغال فضای بیشتر: این دسته از شیرآلات، نسبت به شیرآلات توکار، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. از آنجا که آپارتمان‌ها کوچک، فضای کمی دارند، بهتر است در این منازل از شیرآلات توکار استفاده کرد تا فضای کمتر اشغال شود.

اکنون که همه نکات لازم را می‌دانید، می‌توانید آگاهانه و هوشمندانه انتخاب کنید

در این مقاله کوشیدیم به مقایسه شیرآلات توکار و روکار بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام از این شیرآلات را بررسی کنیم. امیدواریم نکات و آموزه‌های این مقاله به شما کمک کند که از بین شیرآلات توکار و روکار، انتخابی درست و هوشمندانه داشته باشید و بهترین گزینه را به فراخور شرایط منزل خود برگزینید.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید و کارآمد بود، پیشنهاد می‌شود مقاله نکات مهم قبل از خرید شیرآلات توکار ایرانی را مطالعه کنید. این مقاله کمکتان می‌کند که در کنار شیرآلات، سایر تجهیزات و بخش‌های آشپزخانه را هم به شکلی درست و هوشمندانه، انتخاب و طراحی کنید.

شما برای منزل خود، شیرآلات توکار را ترجیح می‌دهید یا مدل‌های روکار؟ از نظر شما کدام مدل، بهتر و کارآمدتر است؟ لطفاً نظرها و پیشنهادهای خود را با ما و سایر همراهان شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی تهران ایده، در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

سوالات پرتکرار:

 1. قیمت شیرآلات توکار و روکار چقدر است؟

در حال حاضر شیرآلات توکار و روکار با برندها و قیمت‌های متنوعی روانه بازار می‌شوند. در صورت تمایل به اطلاع از قیمت این محصولات می‌توانید به فروشگاه‌های آنلاین و حضوری سراسر کشور مراجعه کنید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره برای انتخاب انواع شیرآلات، می‌توانید با شماره 88707414-021 تماس بگیرید تا متخصصان شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی تهران ایده، اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

 1. بهتر است برای خرید شیرآلات توکار و روکار، سراغ چه برندهایی برویم؟

خوش‌بختانه برندهای حرفه‌ای و مختلفی در زمینه تولید و عرضه شیرآلات توکار و روکار فعالیت می‌کنند. می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت با این برندها آشنا شوید. همچنین برای مشاوره در زمینه انتخاب شیرآلات می‌توانید با شماره تماس 021-88707414 بگیرید و با مشاوران شرکت تهران ایده، مشورت کنید.

 1. نصب شیرآلات توکار را به چه پیمانکار یا شرکتی بسپاریم؟

پیمانکاران و شرکت‌های مختلفی در زمینه نصب شیرآلات توکار فعالیت می‌کنند. یکی از شرکت‌هایی که به صورت تخصصی کار نصب شیرآلات توکار را انجام می‌دهد، شرکت تهران ایده است. این شرکت در زمینه انتخاب شیرآلات هم به مشتریان خود مشاوره می‌شود. در صورت تمایل به واگذاری نصب شیرآلات توکار به متخصصان این شرکت با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

افتخارات و گواهی‌های تخصصی بازسازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *