...

آنچه که پیش از خرید درب اتاق خواب باید بدانید

اشتراک گذاری :
خرید درب اتاق خواب

امروزه زیبایی فضای داخلی خانه، بسیار اهمیت دارد. به‌گونه‌ای که برخلاف زمان‌های گذشته، نحوه‌ی چیدمان و نوع دکوراسیون هریک از قسمت‌های خانه، از جمله مشغولیات فکری صاحب خانه است. زیرا برخی افراد بر این باور هستند که فضای داخلی یک خانه علاوه بر تاثیر مستقیم در روحیه اشخاص، می‌تواند بیانگر نحوه زیست و چگونگی زندگی افراد به دیگران باشد. بدین منظور بهتر است به هنگام تزئین و دکوراسیون، تمامی نکات لازمه رعایت شده تا بهترین نتیجه و بازدهی لازمه کسب گردد.

در راستای تزئین خانه و دکوراسیون داخلی، علاوه بر انواع کاغذ دیواری، پارکت، مبلمان، لوازم تزئینی و…، انواع درب بسیار اثرگذار هستند. زیرا باید متناسب با هریک از اتاق‌ها و مکان‌ها، دربی منخصر به فرد انتخاب شود. برای مثال باید درب ورودی خانه با درب هریک از اتاق‌ خواب‌ها متمایز باشد. همچنین برخی از افراد برای تزئین بهتر و فضای زیباتر خانه نیز از درب‌های مختلف برای هریک از اتاق خواب‌ها استفاده می‌کنند.

برای آنکه بتوانید دربی مناسب برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید، باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید. برای مثال علاوه بر جنس و هزینه پرداختی برای درب اتاق خواب، باید زیبایی ظاهر درب و میزان هماهنگی آن با دکور اتاق را نیز در نظر داشته باشید. بدین منظور پیشنهاد می‌شود قبل از انتخاب درب مورد نظر خود، ابتدا با هریک از عوامل تاثیرگذار در خرید آشنا شده تا انتخابی فوق‌العاده داشته باشید.

چگونه یک درب مناسب برای اتاقخواب را پیدا کنیم ؟

اگر که در حال ساخت خانه‌ای جدید و یا بازسازی خانه خود هستید، انتخاب درب اتاق خواب از جمله معضلات پیش‌روی شما به حساب می‌آید. انتخاب گزینه‌ای مناسب علاوه بر تاثیر مستقیم در نوع چیدمان خانه، می‌تواند در میزان راحتی حریم خصوصی شما نیز اثرگذار باشد. در ادامه علاوه بر معرفی هریک از نکات لازمه در انتخاب درب اتاق خواب، هریک از موارد را توضیح داده تا با آگاهی کامل و دیدی باز، انتخابی صحیح و مناسب داشته باشید.

خرید درب اتاق خواب

تمامی سبک‌های متفاوت از درب اتاق خواب را مورد بررسی قرار دهید

قبل از خرید درب اتاق، لازم است با انواع آن آشنا شده تا انتخاب بهتری نیز داشته باشید. برای مثال یکی از انواع درب اتاق خواب، درب‌های همراه با لولا هستند. این نوع از درب‌ها، به حالت چرخشی نیز باز و بسته خواهند شد.  اما نوع دیگر نیز به درب‌های کشویی نیز معروف هستند. اصولاً افراد برای مکان‌های کوچک‌تر، از درب‌های کشویی نیز استفاده می‌کنند. در هر صورت، هریک از انواع یاد شده، در مدل‌های مختلفی نیز ارائه می‌شوند اما اگر خواهان استفاده از درب‌های کشویی هستید، خوب است بدانید این نوع از درب‌ها از تنوع طرحی بالایی برخوردار نبوده و در برابر درب‌های چرخشی، بسیار محدودتر هستند.

برخی از افراد به علت زیبایی ظاهر و حفظ بهداشت در تمامی اقصی نقاط خانه، درب‌هایی قابل شست‌وشو را انتخاب می‌کنند. این نوع از درب‌ها، به صورت بازشو یا کشویی نیز انتخاب می‌شوند. در این میان گروهی از افراد که در سطح مالی بالایی قرار دارند، از انواع درب‌های فرانسوی برای القا حس زیبایی و ثروت در نوع چیدمان خانه استفاده می‌کنند. زیرا هریک از انواع درب‌های فرانسوی، با پرده‌هایی منحصر به فرد پوشش داده شده و دکوراسیونی فوق‌العاده را به همراه خواهد داشت.

در درون برخی از اتاق خواب‌ها، انواع کمد لباس و کتاب نیز وجود دارد. برای هریک از کمدهای یاد شده، نصب دربی مناسب نیز بسیار حائز اهمیت است. یکی از بهترین نوع درب‌ها می‌توان به درب‌های کشویی اشاره کرد که بسیار کارساز و مناسب برای درب‌های اتاق خواب به شمار می‌روند.

تصمیم‌گیری میان درب‌های تکی و یا درب‌هایی همراه با چارچوب

اگر تنها به فکر تعویض درب اتاق خواب خود هستید و نمی‌توانید چارچوب را جدا کنید، انتخاب شما نیز محدود خواهد شد. زیرا در این صورت تنها اختیار انتخاب در میان درب‌هایی را دارید که مختص چارچوب شما باشند. اما اگر به هنگام بازسازی کل فضای خانه به فکر تعویض همزمان چارچوب و درب دارید، می‌توانید مطابق با سلیقه و فضای اتاق، موردی مناسب را انتخاب کنید. لازم است بدانید این نوع از درب‌ها از قبل به صورت اختصاصی ساخته شده و تنها توسط نصاب، به راحتی نصب می‌گردد.

میزان فضای باز شدن درب را در نظر بگیرید

یکی از نکات مهمی که در هنگام انتخاب درب باید به آن دقت کنید، میزان فضای لازمه برای درب و نوع طراحی آن است. برای مثال هریک از افراد باید باتوجه به میزان طول و عرض چارچوب، به دنبال دربی مناسب برای اتاق خواب خود باشند. علاوه بر آن، جهت باز شدن درب نیز حائز اهمیت است. در بسیاری از مواقع، درب‌ها به سمتی که دیوار قرار دارد باز خواهند شد. برای مثال اگر در سمت چپ شما دیوار است، نیازمند دربی‌ خواهید بود که به سمت چپ باز شده ولی دستگیره آن به سمت راست نیز خواهد بود.

تعیین نوع جنس درب اتاق خواب

از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل در تعیین نوع درب اتاق خواب، جنس آن است. اکثر درب‌های داخل بازار نیز از جنس چوب هستند. لازم است بدانید، فرآورده‌هایی همچون mdf نیز از جنس چوب هستند. اما نوع تهیه و ساخت mdf، موجب استحکام بهتر و زیبایی بیشتر این نوع از انواع چوب گشته است. بدین صورت، بهترین و پرفروش‌ترین جنس درب اتاق خواب، متعلق به چوب است. لازم است بدانید، نحوه نگهداری از وسایل چوبی نیز بسیار حائز اهمیت است تا از هرگونه آسیب‌ها جلوگیری شود.

در انتخاب نوع درب چوبی، میزان بودجه شما نیز بسیار حائز اهمیت است. برای مثال انتخاب درب‌هایی که از جنس چوب توخالی هستند، علاوه بر عدم مقاومت در برابر فشار و ضربه، به راحتی صدا را انتقال داده و شکننده نیز خواهند بود. در این میان درب‌هایی که از جنس چوب توپر هستند، سنگین بوده و حالت محافظانه آن‌ها نیز بالا است. این نوع از درب ها در برابر انواع انتقال صدا مقاوم بوده و در قبال فشار‌ها نیز تغییر حالت نمی‌دهند. در نتیجه درب‌های چوبی سنگین نیز گزینه‌ای بسیار مناسب هستند که لازم است بودجه‌ای مناسب برای خریداری آن در نظر داشته باشید.

انتخاب طرحی مناسب برای درب اتاقخواب

برای آنکه بتوانید دربی مناسب انتخاب کنید، باید عوامل متعددی را نیز در نظر بگیرید. یکی از این نوع عوامل، دکوراسیون و چیدمان فضای خانه و اتاق خواب‌ها است. شما باید مطابق با نوع کاغذ دیواری، رنگ پارکت، فضای داخلی اتاق خواب، فضای خانه و نوع چیدمان آن‌ها، طرحی مناسب برای درب اتاق خواب انتخاب کنید. لازم است بدانید، می‌توانید در دربی ساده اما شیک انتخاب کرده تا با فضای خانه همه‌جوره مطابق باشد.

انتخاب رنگی مناسب برای درب اتاق خواب

انتخاب رنگ درب اتاق خواب نیز از جمله معیارهای مهم در خریداری درب اتاق است. زیرا رنگ درب نیز به نوعی نشان‌دهنده فضای درونی اتاق است. بدین منظور بسیاری از افراد مطابق با فضای داخلی اتاق، رنگ درب خود را انتخاب خواهند کرد. البته به دلیل نمای درب به سمت بیرون نیز، زیبایی ظاهر خانه نیز اهمیت دارد. بدین علت برخی از افراد انتخاب درب های چوبی را در اولویت خود قرار می‌دهند.

تمامی موارد یاد شده، تنها فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید درب اتاق خواب هستند. اگر که می‌خواهید در این راستا خریدی داشته باشید، بهتر است در ابتدا با اصلی‌ترین عوامل و نوع کارکرد درب اتاق خواب داخلی آشنا شده تا با توجه به هریک از کارکردهای آن، بهترین و مناسب‌ترین درب را انتخاب کنید.

خرید درب اتاق خواب

کارکرد درب اتاق خواب به چه صورت است؟

درب‌ها نوعی وسیله هستند که در فضای داخلی خانه قرار گرفته و میان سالن‌ها با اتاق خواب، حائلی ایجاد می‌کنند. این نوع از سازه‌ها، موجب ایجاد حریم خصوصی شده و به نوعی ایمنی و راحتی افراد را رقم خواهند زد. علاوه بر ایجاد فضای خصوصی منحصر به فرد و جلوگیری از ورود افراد به داخل اتاق، جلوگیری از انتقال هرگونه صدا از داخل به خارج و از خارج به داخل نیز از جمله کارکردهای اصلی درب اتاق خواب نیز به شمار می‌رود. بدین منظور برخی از افراد به علت افزایش عملکرد درب اتاق خواب، لایه و یا روکشی مخصوص به آن اضافه خواهند کرد. برای مثال روکش ضدضربه، در قبال انواع فشارها و ضربه‌های خارجی مقاوم است.

علاوه بر آن روکش‌هایی همچون روکش ضد آب و ضد رطوبت، مناسب خانه‌هایی است که در مناطق شمالی کشور قرار دارد. زیرا شرایط جوی حاکم در مناطق شمالی، موجب پوسیدگی انواع چوب شده و می‌تواند سریعا به درب‌ها آسیب زند. در این میان انواع عایق‌های صدا نیز بسیار کاربرد دارند. از آن‌جا که اتاق خواب محلی برای استراحت و آرامش افراد به شمار می‌رود، جلوگیری از ورود صدا به داخل اتاق بسیار حائز اهمیت است. برخی از انواع درب ها نمی‌توانند به میزان لازم از ورود صدا به داخل اتاق جلوگیری کنند. بدین منظور استفاده از نوعی عایق در جلوگیری نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد.

باتوجه به مطالب گفته شده، انتخاب درب اتاق خوابی مناسب، بسیار اهمیت دارد. زیرا درب‌ها علاوه بر ایجاد ایمنی و تشکیل فضایی مناسب برای آرامش و استراحت افراد، می‌توانند در زیبایی ظاهر فضای داخل و بیرون از اتاق خواب بسیار اثرگذار باشند. بدین علت لازم است به هنگام خرید، تمامی نکات گفته شده را بکار گرفته تا انتخابی مناسب داشته باشید. در نهایت به شما پیشنهاد می‌شود برای تجربه‌ای بهتر با میزان بودجه‌ای مناسب‌تر، به خرید درب اتاق خواب از جنس چوب بپردازید. زیرا چوب بهترین گزینه در ساختار درب محسوب شده که می‌تواند با عایق‌بندی و استفاده از روکش‌هایی مناسب، بسیار مناسب بوده و تماما خواسته‌های موردنظر شما را برآورده سازد!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهرست مطالب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *