4 نکته مهم در مورد دیوایدر یا جدا کننده شیشه ای حمام

اشتراک گذاری :

4 نکته مهم در مورد دیوایدر یا جدا کننده شیشه ای حمام

با کاهش مساحت منازل و آپارتمان‌ها، بسیاری از خانواده‌ها ناگزیر هستند که مساحت کمی برای سرویس بهداشتی و حمام خود در نظر بگیرند؛ حتی در برخی آپارتمان‌ها، حمام و سرویس بهداشتی، یکپارچه است و هیچ دیواری، آن‌ها از هم جدا نمی‌کند. البته این موضوع فقط به آپارتمان‌های کوچک، محدود نمی‌شود و ساختمان‌های بزرگ نیز کمابیش به سمت یکپارچه‌سازی حمام و توالت حرکت کرده‌اند. در چنین شرایطی، استفاده از دیوایدر (Divider) یا جدا کننده شیشه ای حمام، یکی از بهترین راهکارها برای جداسازی فضای دوش از سایر فضاهای سرویس بهداشتی است.

در این مقاله تصمیم داریم 4 نکته مهم و اساسی را در مورد دیوایدر یا جداکننده شیشه‌ای حمام مطرح کنیم. در صورتی که شما هم قصد خرید جداکننده شیشه‌ای برای حمام خود را دارید، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید. این نکات به شما کمک می‌کند که خرید آگاهانه‌تری داشته باشید.

1. جدا کننده شیشه ای حمام؛ راهکاری حرفه‌ای برای برق زدن تجهیزات حمام

حمام‌هایی که دوش آن‌ها در فضای مجزایی از سایر وسایل قرار ندارد، معمولاً قطرات آب روی سایر وسایل و تجهیزات حمام می‌نشیند. افرادی که دوست دارند، حمامی زیبا داشته باشند، ناگزیر هستند که مدام وسایل مختلف را دستمال بکشند تا لکه‌های آب از بین برود.

اصلی‌ترین نقش و وظیفه جدا کننده شیشه ای حمام این است که جلوی ریزش قطرات آب بر سایر تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی را بگیرد. البته توجه داشته باشید که نمی‌توان جلوی ریزش قطرات آب روی شیشه‌های دیوایدر را گرفت؛ بنابراین پس از هر بار حمام کردن، لازم است شیشه‌ها را تمیز کنید تا حمام‌تان همیشه برق بزند و چشم‌ها را خیره کند!

شاید تمیز کردن مداوم جداکننده شیشه‌ای حمام، مشکل باشد و انرژی و زمان شما را بگیرد؛ ولی بهتر از این است که بخواهید هر بار سایر وسایل حمام را تمیز کنید.

2. لزوم خرید و نصب جداکننده شیشه‌ای حمام توسط افراد یا شرکت‌های متخصص

جداکننده‌های شیشه‌ای حمام، هر جایی فروخته نمی‌شود و لازم است شیشه و یراق آلات لازم را از شرکت‌های کابین دوش خریداری کنید. برخی از افراد قبل از خرید دیوایدر شیشه‌ای تصور می‌کنند که می‌توانند شیشه را از یک فروشگاه و یراق آلات را از فروشگاهی دیگر بخرند و آن را خودشان نصب کنند.

ممکن است کار نصب جداکننده شیشه‌ای ظاهراً آسان باشد؛ ولی به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید؛ چون نصب این تجهیز، خطرات مختلفی به همراه دارد و اگر خدای‌ناکرده اتفاقی بیفتد، هزینه آن خیلی بیشتر از خرید و نصب جداکننده شیشه‌ای خواهد بود. ممکن است بپرسید: «مثلاً چه اتفاقی ممکن است در هنگام خرید دیوایدر بیفتد؟» در ادامه چند مورد از این اتفاقات احتمالی را بیان خواهیم کرد:

  • ممکن است ناخواسته، شیشه‌ها از دستتان بلغزد، روی زمین بیفتد و بشکند.
  • در صورتی که نصب شیشه‌ها و نصب یراق آلات به درستی انجام نشود، ممکن است شیشه‌ها از یراق جدا شوند، روی زمین بیفتند و خرد شوند. اگر چنین اتفاقی در حین دوش گرفتن افراد انجام شود، احتمال دارد که اتفاقات تلخی رخ دهد.

با این تفاصیل، بهترین کار این است که با یک شرکت بازسازی یا دکوراسیون داخلی تماس بگیرید. این شرکت‌ها معمولاً با متخصصان نصب دیوار در ارتباط هستند و می‌توانند کار نصب را به صورت دقیق و حرفه‌ای برای شما انجام دهند.

باکس شیشه ای حمام و پارتیشن شیشه ای حمام

3. امکان ایجاد طرح‌ها و مدل‌های مختلف روی شیشه جداکننده با دستگاه CNC

در حال حاضر شیشه‌های دیوایدرهای حمام با رنگ‌ها، طرح‌ها و مدل‌های مختلف به فروش می‌رسند. در صورتی که طرح خاصی مد نظر داشته باشید، می‌توانید با شرکت دکوراسیون داخلی یا بازسازی منزل در میان بگذارید و آن‌ها در هنگام خرید شیشه، این طرح را به کارخانه تولید دیوایدر، سفارش می‌دهند. طرح‌های مورد نظر شما به راحتی و با استفاده از دستگاه CNC روی شیشه‌ها اجرا می‌شود.

برخی از افراد در هنگام خرید جدا کننده شیشه ای حمام تأکید دارند که فضای دوش از بیرون دیده نشود. این افراد می‌توانند از شیشه‌های رنگی یا طرح‌دار استفاده کنند تا فضایی خصوصی‌تر بسازند.

جداکننده شیشه مدرن حمام

 

3. دلبازتر و زیباتر کردن فضای سرویس بهداشتی با استفاده از دیوایدر شیشه ای حمام

با استفاده از جدا کننده شیشه ای حمام می‌توانیم فضایی خاص، جذاب و لوکس در حمام یا سرویس بهداشتی خود به وجود بیاوریم. از طرفی برخی از افراد دوست ندارند که فضای حمام و سرویس بهداشتی‎ شان، یکپارچه باشد. این دسته از افراد می‌توانند با استفاده از این جداکننده‌ها، فضای حمام و سرویس بهداشتی را به طور کامل از هم جدا کنند.

اگر حمام یا سرویس بهداشتی شما مساحت کمی دارد و می‌خواهید فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه دهید، کافی است از جداکننده شیشه‌ای کمک بگیرید. این جداکننده برای حمام‌های بزرگ هم عالی است؛ زیرا به تمیز ماندن وسایل حمام کمک می‌کند و باعث می‌شود که فضا، لوکس و شیک به نظر برسد.

جداکننده شیشه ای حمام

 

4. لزوم استفاده از قاب‌های باکیفیت و مقاوم برای جداکننده شیشه‌ای حمام

بسیاری از افراد در هنگام بازسازی خانه و سرویس بهداشتی خود دوست دارند از جداکننده شیشه‌ای در حمام خود استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید و نصب دیوایدر شیشه‌ای باید در نظر بگیرید، استفاده از قاب باکیفیت و مقاوم است؛ چون اگر قاب، کیفیت و دوام کافی را نداشته باشد، ممکن است نتواند شیشه را به خوبی نگه دارد و در نتیجه احتمال افتادن و شکست شیشه وجود خواهد داشت.

ممکن است در هنگام خرید یراق آلات دیوایدر، قاب‌هایی به شما بفروشند و ادعا کنند که این قاب‌ها از جنس آلومینیوم است. در این مواقع حتماً باید از متخصصان کمک بگیرید تا از جنس قاب مطمئن شوید؛ چون احتمال دارد که قاب‌ها از جنس پلاستیک فشرده باشند. به همین سبب می‌گوییم خرید و نصب دیوایدر را به افراد کاربلد و متخصص بسپارید.

حمام شیشه ای و جدا کننده شیشه ای سرویس بهداشتی

 

خرید و نصب تخصصی و حرفه‌ای جداکننده شیشه‌ای حمام با متخصصان تهران ایده

در این مقاله 4 نکته مهم و اساسی در مورد دیوایدر یا جداکننده شیشه‌ای حمام را در کنار هم مرور و بررسی کردیم. امید است نکات این مقاله در هنگام خرید، نصب و استفاده از جداکننده شیشه‌ای به شما کمک کند.

همان‌طور که در طول مقاله بیان کردیم، خرید و نصب جداکننده شیشه‌ای برای حمام یک کار کاملاً تخصصی است و به هیچ عنوان نباید این کار را ساده انگاشت؛ چون می‌تواند هزینه گزافی روی دستمان بگذارد. در صورتی که قصد خرید و نصب دیوایدر شیشه‌ای حمام را دارید، پیشنهاد می‌شود که از یک شرکت بازسازی یا متخصصان کاربلد، کاردان و باتجربه کمک بگیرید تا فرایند خرید و نصب بدون دردسر و به بهترین شکل انجام شود.

شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده، یکی از مجموعه‌های تخصصی است که می‌تواند کار خرید و نصب حرفه‌ای و دقیق جداکننده شیشه‌ای حمام را برای شما انجام دهد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش، کافی است با شماره 88707414-021 تماس بگیرید. متخصصان شرکت تهران ایده، در سریع‌ترین زمان ممکن به ابهام‌ها و پرسش‌های شما پاسخ می‌دهند و سفارشتان را ثبت و اجرا می‌کنند.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید و ارزنده بود، پیشنهاد می‌شود مقاله 4 راهکار برای تعیین فضای قرار دادن مواد شوینده در حمام را مطالعه کنید. این مقاله کمکتان می‌کند که از فضای حمام خود برای قرار دادن مواد شوینده استفاده کنید.

آیا تاکنون جداکننده شیشه‌ای در حمام خود نصب کرده‌اید؟ نصب شخصی این دیوایدرها، چه اشکالی دارد؟ بهترین مدل شیشه برای دیوایدر دوش در حمام چیست؟ لطفاً نظرها، پیشنهادها و تجربیات خود را با ما و سایر همراهان شرکت تهران ایده در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

سوالات پرتکرار:

  1. اصلی‌ترین نقش و وظیفه جداکننده شیشه‌ای حمام چیست؟

اصلی‌ترین وظیفه‌ای که دیوایدرهای شیشه‌ای بر عهده دارند، این است که اجازه ندهند قطرات آب روی دیوار یا سایر تجهیزات و وسایل سرویس بهداشتی بریزد. البته این جداکننده‌ها، کار زیباسازی و بزرگ‎نمایی فضای حمام را نیز بر عهده دارند.

  1. نصب دیوایدر شیشه‌ای حمام را خودمان انجام دهیم یا از متخصصان کمک بگیریم؟

خرید و نصب جدا کننده شیشه‌ای حمام، یک کار کاملاً حرفه‌ای و تخصصی است. اگر بخواهید خودتان شیشه و یراق آلات بخرید و نصب کنید، ممکن است اتفاقات ناگواری مثل شکستن و خرید شدن شیشه رخ دهد. معمولاً هزینه این اتفاقات از کل هزینه خرید و نصب آن هم بیشتر است. پس بهتر است از همان ابتدا، این کار را به متخصصان و شرکت‌های معتبر بازسازی خانه بسپارید.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

افتخارات و گواهی‌های تخصصی بازسازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *