ارتفاع استاندارد دوش حمام چقدره ؟

ارتفاع دوش حمام چقدره ؟

ارتفاع استاندارد دوش حمام چقدر است؟

اگر بخواهیم در مورد ارتفاع استاندارد دو حمام صحبت کنیم، باید ارتفاع دو بخش «ارتفاع سردوش» و «ارتفاع شیر دوش» را بیان کنیم. در ادامه ارتفاع این دو بخش را به صورت مختصر و مفید بیان کرده‌ایم:

  • ارتفاع سردوش حمام بر اساس استاندارد، باید 2 متر از کف حمام باشد. دقیق‌ترش، 198 سانتی متر است!  البته برخی آن را کمی پایین‌تر نصب می‌کنند و ارتفاع 180 سانتی متر از کف را هم برای آن، مناسب و معقول می‌دانند.

مقاله پیشنهادی :  ۴ مدل از نگهدارنده شوینده در حمام 

ارتفاع دوش حمام چقدره ؟

 

  • ارتفاع استاندارد شیر دوش، 90 سانتی متر تا یک متر از کف زمین است. برخی ارتفاع 100 تا 120 سانتی متر را هم برای شیر حمام مناسب می‌دانند.

مقاله پیشنهادی : بازسازی حمام 

 

از زمانی که به خودم آمدم، خودم را یک ساختمانچی دیدم. از دوران نوجوانی دست در دست پدربزرگ به کارگاه‌های ساختمانی سر می‌زدم و در حالی که کفش‌هایم غرق در خاک بود، گوش به حرف‌های اولین و معتبرترین معمار رویاهای نوجوانی‌ام می‌دادم. پدربزرگ همیشه به من می‌گفت: "تو باید یک مهندس باشی تا به مردم خدمت کنی." به همین دلیل تا کنکور فقط به مهندس‌شدن فکر می‌کردم. بعد از امتحانات ترم اول دانشگاه، کارآموز شدم. بعد از سه ماه حقوق گرفتم. ساختن به عشقم تبدیل شده‌بود. و الان بعد از گذشت بیش از یک دهه همچنان با عشقم زندگی می‌کنم. خوشحالم که بعد از کلی تجربه در پروژه‌ها و حضور در دوره‌های حرفه‌ای مهندسی، ساختمانچی‌بودن را در تهران‌ایده نفس می‌کشم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *