ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون به همراه جدول بر اساس اینچ

اشتراک گذاری :

ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون چقدر است؟

متخصصان دکوراسیون داخلی، روش‌ها و استانداردهای مختلفی برای ارتفاع تلویزیون از سطح زمین بیان می‌کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین استانداردها و نظرهای موجود را مطرح کنیم تا افراد بتوانند روش و ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون در منزل خود را بیابند و اجرا کنند. در صورتی که این پرسش در ذهن شما هم نقش بسته است که ارتفاع مناسب برای نصب تلوزیون چقدر است، این مقاله برای شما نوشته شده است و در آن به این سوال شما پاسخ داده می‌شود.

فاصله تلوزیون از مین

 

قاعده کلی که متخصصان بینایی و دکوراسیون داخلی مطرح می‌کنند

اولین قاعده‌ای که متخصصان در مورد ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون مطرح می‌کنند، این است که تلویزیون را به گونه‌ای قرار دهیم که وقتی روی مبل یا کاناپه می‌نشینیم، سطح چشمان ما، درست روبروی نقطه مرکز تلویزیون قرار گیرد.

 

ارتفاع tv از زمین برای نصب

 

البته برخی افراد این استاندارد را چندان خوش ندارند؛ چون تصور می‌کنند که در این حالت، تلویزیون زیاد از حد، پایین است. خصوصاً اگر صفحه نمایش تلویزیون بزرگ باشد، این حس پایین بودن تلویزیون به افراد دست می‌دهد.

حالت استانداردی که متخصصان دکوراسیون داخلی برای ارتفاع تلویزیون اعلام می‌کنند، 42 اینچ از سطح زمین است که معادل 107 سانتی متر است. توجه داشته باشید که این ارتفاع، ارتفاع میانگین است و شما می‌توانید بسته به راحتی گردن و بدن خود، ارتفاع مناسبی برای نصب تلویزیون پیدا کنید.

ارتفاع تلویزیون از کف

 

قاعده ارتفاع زمین تا زیر تلویزیون

بسیاری از افراد این سوال را مطرح می‌کنند که ارتفاع مناسب از کف زمین تا زیر تلویزیون، چقدر است؟ برای محاسبه این ارتفاع، مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا مقدار اینچ تلویزیون را تقسیم بر 2 کنید تا ارتفاع خود تلویزیون به دست آید (فرض کنید تلویزیون شما 55 اینچ است. باید این عدد را به 2 تقسیم کنید که حدوداً 27 اینچ می‌شود. در واقع ارتفاع تلویزیون حدوداً 27 اینچ است.)
  • اکنون عدد به‌دست‌آمده را تقسیم بر 2 کنید (27 تقسیم بر 2 می‌شود 13.5 اینچ)
  • حالا عددی که به دست آورده‌اید را از 42 اینچ کم کنید. در مثالی که مطرح کردیم باید 13.5 را از 42 اینچ کم کرد که حاصل آن 28.5 اینچ می‌شود. در واقع ارتفاع کف زمین تا بخش زیرین تلویزیون، باید 28.5 اینچ یا حدوداً 72 سانتی متر باشد.

ارتفاع تلوزیون از کف خانه

اکنون ارتفاع مناسب برای کف تا بخش زیرین هر تلویزیون را بر اساس همین قاعده و مثالی که مطرح کردیم، می‌توانید محاسبه کنید. برای سهولت کار، ما جدول زیر را برای تلویزیون‌های مختلف ترسیم کرده‌ایم تا بتوانیم ارتفاع مناسب از کف تا زیر تلویزیون را به راحتی بیابید:

 

ارتفاع نصب (کف تا زیر تلویزیون) (سانتی متر) ارتفاع تلویزیون (اینچ) سایز تلویزیون (اینچ)
87 15.7 32
80 21.1 43
76 24.5 50
72 27 55
66 31.9 65
60 36.8 75
54 41.7 85

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

افتخارات و گواهی‌های تخصصی بازسازی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *