ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون به همراه جدول بر اساس اینچ

ارتفاع تلوزیون برای نصب چقدر است ؟

ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون چقدر است؟

متخصصان دکوراسیون داخلی، روش‌ها و استانداردهای مختلفی برای ارتفاع تلویزیون از سطح زمین بیان می‌کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین استانداردها و نظرهای موجود را مطرح کنیم تا افراد بتوانند روش و ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون در منزل خود را بیابند و اجرا کنند. در صورتی که این پرسش در ذهن شما هم نقش بسته است که ارتفاع مناسب برای نصب تلوزیون چقدر است، این مقاله برای شما نوشته شده است و در آن به این سوال شما پاسخ داده می‌شود.

فاصله تلوزیون از مین

 

قاعده کلی که متخصصان بینایی و دکوراسیون داخلی مطرح می‌کنند

اولین قاعده‌ای که متخصصان در مورد ارتفاع مناسب برای نصب تلویزیون مطرح می‌کنند، این است که تلویزیون را به گونه‌ای قرار دهیم که وقتی روی مبل یا کاناپه می‌نشینیم، سطح چشمان ما، درست روبروی نقطه مرکز تلویزیون قرار گیرد.

 

ارتفاع tv از زمین برای نصب

 

البته برخی افراد این استاندارد را چندان خوش ندارند؛ چون تصور می‌کنند که در این حالت، تلویزیون زیاد از حد، پایین است. خصوصاً اگر صفحه نمایش تلویزیون بزرگ باشد، این حس پایین بودن تلویزیون به افراد دست می‌دهد.

حالت استانداردی که متخصصان دکوراسیون داخلی برای ارتفاع تلویزیون اعلام می‌کنند، 42 اینچ از سطح زمین است که معادل 107 سانتی متر است. توجه داشته باشید که این ارتفاع، ارتفاع میانگین است و شما می‌توانید بسته به راحتی گردن و بدن خود، ارتفاع مناسبی برای نصب تلویزیون پیدا کنید.

ارتفاع تلویزیون از کف

 

قاعده ارتفاع زمین تا زیر تلویزیون

بسیاری از افراد این سوال را مطرح می‌کنند که ارتفاع مناسب از کف زمین تا زیر تلویزیون، چقدر است؟ برای محاسبه این ارتفاع، مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا مقدار اینچ تلویزیون را تقسیم بر 2 کنید تا ارتفاع خود تلویزیون به دست آید (فرض کنید تلویزیون شما 55 اینچ است. باید این عدد را به 2 تقسیم کنید که حدوداً 27 اینچ می‌شود. در واقع ارتفاع تلویزیون حدوداً 27 اینچ است.)
  • اکنون عدد به‌دست‌آمده را تقسیم بر 2 کنید (27 تقسیم بر 2 می‌شود 13.5 اینچ)
  • حالا عددی که به دست آورده‌اید را از 42 اینچ کم کنید. در مثالی که مطرح کردیم باید 13.5 را از 42 اینچ کم کرد که حاصل آن 28.5 اینچ می‌شود. در واقع ارتفاع کف زمین تا بخش زیرین تلویزیون، باید 28.5 اینچ یا حدوداً 72 سانتی متر باشد.

ارتفاع تلوزیون از کف خانه

اکنون ارتفاع مناسب برای کف تا بخش زیرین هر تلویزیون را بر اساس همین قاعده و مثالی که مطرح کردیم، می‌توانید محاسبه کنید. برای سهولت کار، ما جدول زیر را برای تلویزیون‌های مختلف ترسیم کرده‌ایم تا بتوانیم ارتفاع مناسب از کف تا زیر تلویزیون را به راحتی بیابید:

 

ارتفاع نصب (کف تا زیر تلویزیون) (سانتی متر)ارتفاع تلویزیون (اینچ)سایز تلویزیون (اینچ)
8715.732
8021.143
7624.550
722755
6631.965
6036.875
5441.785

 

از زمانی که به خودم آمدم، خودم را یک ساختمانچی دیدم. از دوران نوجوانی دست در دست پدربزرگ به کارگاه‌های ساختمانی سر می‌زدم و در حالی که کفش‌هایم غرق در خاک بود، گوش به حرف‌های اولین و معتبرترین معمار رویاهای نوجوانی‌ام می‌دادم. پدربزرگ همیشه به من می‌گفت: "تو باید یک مهندس باشی تا به مردم خدمت کنی." به همین دلیل تا کنکور فقط به مهندس‌شدن فکر می‌کردم. بعد از امتحانات ترم اول دانشگاه، کارآموز شدم. بعد از سه ماه حقوق گرفتم. ساختن به عشقم تبدیل شده‌بود. و الان بعد از گذشت بیش از یک دهه همچنان با عشقم زندگی می‌کنم. خوشحالم که بعد از کلی تجربه در پروژه‌ها و حضور در دوره‌های حرفه‌ای مهندسی، ساختمانچی‌بودن را در تهران‌ایده نفس می‌کشم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *