11 نکته کاربردی برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

اشتراک گذاری :

بازسازی سرویس بهداشتی، یکی از سخت ترین انواع بازسازی در طراحی داخلی می باشد که اگر اصولی صورت نگیرد می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. از این رو ما در ادامه ابتدا به بررسی مواردی میپردازیم که باید حتما به صورت اصولی انجام شود تا مشکلاتی پس از بازسازی حمام و یا سرویس بهداشتی وجود نداشته باشد.

نکات مهم در بازسازی سرویس بهداشتی :

طبق برنامه عمل کنید:

برنامه ریزی همه چیز است!حتما قبل شروع با یک شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی مشورت کنید ، کشف نیازهای خاص سرویس بهداشتی خود را پیدا کنید ، برنامه ای تنظیم کنید که در آن اندازه گیری دقیق، بودجه مورد نیاز، تمام مواد و سلیقه شخصی خود را در نظر بگیرد. سپس برنامه خود را برای هر یک از اعضای خانواده یا پیمانکارانی که در زمینه بازسازی به شما کمک می کنند ترسیم کنید تا از نظرات آن ها نیز استفاده کنید.

توجه به لوله کشی مسکونی: چه لوله ای برای سرویس بهداشتی مناسب است ؟

اگر بازسازی شما به گونه ای باشد که احتیاج به لوله کشی داشته باشید، این کار باید به روش های کاملا اصولی صورت گیرد. معمولاً از لوله های 1 اینچی برای تخلیه استفاده می کند. لازم است بدانید هر چه لوله به کار رفته در بازسازی بزرگتر باشد، احتمال مسدود شدن آن کمتر است.

همچنین اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دما در طول زمستان به درجه انجماد می رسد، لازم است که خطوط آبرسانی شما از دیواره خارجی، خارج نشود.

توجه به نور و روشنایی در سرویس بهداشتی :

وسایل روشنایی کار شده در سرتاسر سقف، باعث می شوند تا فضای اتاق روشن تر بنظر برسد. نحوه استفاده از آینه در سرویس بهداشتی به شما کمک می کند تا انتخاب کنید نور محیط جنبه زیبایی یا عملکردی داشته باشد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

برای مثال اگر شما از آینه نصب شده در دستشویی برای اصلاح صورت، آرایش، مسواک زدن و مواردی از این قبیل استفاده می کنید، پس به نوری احتیاج دارید که بتوانید خود را کاملا واضح در آینه مشاهده کنید.

نصب کمد های کوچک در سرویس بهداشتی :

کمد هایی که در پشت یا کنار آینه و حتی در زیر روشویی نصب می شوند، همگی مستلزم فضای کافی می باشند.

اگر فضای کافی برای نصب این کمد ها را دارید، حتما از آن ها استفاده کنید. زیرا این کمد ها برای نگهدای برخی وسایل شخصی، بهداشتی و حتی شوینده ها در داخل سرویس بهداشتی بسیار پر کاربرد می باشند.

توجه به فاصله المان ها در حمام و سرویس بهداشتی :

اگر برنامه شما برای نوسازی حمام بیشتر به ظاهر و کارکرد متمرکز است، بهتر است که تزئینات را برای بعد بگذارید و ابتدا به چیدمان و فاصله بیندیشید. اگر دیوارها را خراب می کنید و وسایل لوله کشی را جابجا می کنید، نه تنها باید اطمینان حاصل کنید که در طرح جدید فاصله های استاندارد برای المان های مختلف رعایت می شود، بلکه مطمئن شوید که قرار دادن وسایل، امکان استفاده راحت و روزمره را فراهم می نماید.

توجه به اشتباهات کوچک:

اشکالات کوچک در یک کاشی کاری جدید یا شکاف در دستشویی و حمام ممکن است جزئی به نظر برسد، اما حتی کوچکترین خطاها نیز به چشم می آیند. با پیشرفت مراحل بازسازی، همیشه اشتباهات، حتی کوچکترین ها را برطرف کنید.

خود را ترغیب نکنید که از کارهایی که اشتباه انجام شده چشم پوشی کنید زیرا اگر همان موقع که متوجه شدید آن را برطرف نکنید، هر بار که از فضا استفاده می کنید، آن اشتباه را خواهید دید.

انتخاب درست وسایل برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی :

درست است که در طراحی و بازسازی حمام و سرویس بهداشتی همه چیز بسته به نظر و سلیقه شخص انجام می شود. اما بسیار مهم است که این انتخاب ها به درستی انجام شود.

برای مثال ممکن است شما پارکت های نامناسب با فضای حمام را انتخاب کنید که پس از چند سری استفاده پوسیده شوند.

و یا رنگ هایی را در طراحی خود به کار ببرید که باعث ایجاد استرس و نا آرامی در فضای سرویس بهداشتی گردند.

از این رو شما پس از مدتی ملزم به تغییر مجدد این موارد می باشید که در این صورت تنها بخشی از سرمایه خود را هدر داده اید.

پس در انتخاب وسایل و متریال دقت کنید.

استفاده از وسایل وال هنگ:

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

این وسایل اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده اند پر کاربرد نیز می باشند. زیرا از آنجایی که مخزن این دستگاه ها در پشت دیوار پنهان شده است، به باز شدن فضای سرویس بهداشتی شما می کنند و باعث بزرگتر دیده شدن آن می شوند.

توجه به کف سرویس:

از آنجایی که سرویس بهداشتی جزء مکان هایی می باشد که در کف آن آب ریخته می شود، پس کف آن را باید با سنگ هایی کاور کرد که سُر نباشند و حرکت بر روی آن ها راحت تر باشد.

استفاده از دوش و یا وان:

اگر قصد استفاده از این سرویس بهداشتی را دارید، برخلاف قسمت های دیگر خانه، توصیه می کنیم به راحتی و آسایش خود توجه کنید.

ما معمولا به مشتریان خود یادآوری می کنیم که آنها نه برای خریدار آینده ، بلکه برای خودشان خانه هایشان را بازسازی می کنند.

حتی اگر فقط پنج سال دیگر در خانه خود زندگی کنید، ارزش آن را دارد که این کار را برای خودتان انجام دهید. علاوه بر این ، هیچ راه تضمینی برای تشخیص اینکه چه چیزی برای خریدار آینده جذاب است وجود ندارد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

اگر حمام کوچکی داشته باشید، ممکن است فکر کنید که وان گزینه ی مناسبی برای شما نیست. اما بسیاری از شرکت ها در حال کوچک کردن مدل های خود هستند تا حتی فضاهای کوچک را نیز شیک جلوه دهند.

اگر هم وان دارید اما از آن استفاده نمی کنید، در واقع از یک فضای بزرگ، استفاده بیهوده دارید. پس تبدیل آن به دوش آب برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود، زیرا از فضایی که در آنجاست استفاده می شود و مجبور نیستید لوله کشی را دوباره تغییر مسیر دهید.

در نتیجه اگر با هر یک از این گزینه ها موافق هستید آن را برای خود انتخاب کنید.

تنظیم ارتفاع مناسب سینک روشویی:

سینک های معمولی 32 تا 34 اینچ از کف زمین فاصله دارند. اما باید در نظر بگیرید که چگونه سینک شما به ارتفاع میز اضافه می شود. تنظیم ارتفاع این سینک ها به نحوه استفاده از آن ها نیز بستگی دارد.

استفاده از بیش از یک راه برای خشک کردن حمام و سرویس بهداشتی :

کاهش کپک و قارچ با از بین بردن رطوبت آغاز می شود. برای انجام این کار بهتر است یک روش تهویه هوای چند وجهی داشته باشید. برای مثال علاوه بر یک فن قوی که به بیرون هدایت می شود استفاده از یک پنجره نیز مناسب است.

البته موارد نام برده شده در بالا به طور کلی در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی کارآمد هستند. درحالی که شما باید برای اجرایی کردن موارد نام برده شده، حتما با متخصصینی که در این زمینه فعالیت می کنند مشورت داشته باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

افتخارات و گواهی‌های تخصصی بازسازی ساختمان