جا به جایی مکان سرویس ها و آشپزخانه

فهرست مطالب

جا به جایی مکان سرویس ها و آشپزخانه

آیا جابجایی سرویس ها و آشپزخانه امکان پذیر است؟

احتمالا این اصطلاح را زیاد شنیده اید که ازدواج مثل یک هندوانه ی در بسته است تا هندوانه رو نبری نمیتوانی صد درصد بگویید شیرین و رسیده است یا کال و بی مزه؟!!!!!
ولی خب راه هایی هم هست که برای تشخیص یک هندوانه ی خوب می تواند کمک کند مثل توجه به شیار های روی هندوانه، رنگ پوست هندوانه و……
برای جابجایی سرویس، حمام و آشپزخانه اگر از ما بپرسید ما هم به همین ضرب المثل اشاره می کنیم. مخصوصا اگر تلفنی این سوال از ما شود!!

جا به جایی مکان سرویس ها و آشپزخانه

سیستم تاسیسات یک ساختمان چند سال ساخت که سالها پیش، با لوله های قدیمی و معمولا بدون نقشه اجرایی ساخته شده، قطعا برای تغییرات، حساسیت بسیار بالایی دارد چون هر اشتباهی در تشخیص محل قرار گیری و جنس این لوله های مدفون می تواند باعث تحمیل هزینه های سنگین و جبران ناپذیر به ساختمان ها شود، پس شاید مهمترین کار قبل از هرچیزی پیدا کردن محل عبور لوله های تاسیساتی اصلی یا اصطلاحا رایزرهاست. برای جابجایی سرویس و حمام باید به چند نکته مهم توجه داشت:

جنس لوله های فاضلاب و لوله کشی سرد وگرم ساختمان در حال حاضر

محل عبور رایزر و لوله های اصلی ساختمان

عبور لوله ها از کف واحد یا از زیر سقف
موقعیت ستون گذاری ساختمان (آیا این ستون ها در داخل حمام و سرویس قرار گرفتند)
امکان اتصال و دسترسی به لوله های خروجی اصلی ساختمان

جا به جایی مکان سرویس ها و آشپزخانه

بعد از بررسی این موارد توسط متخصصین تاسیسات و معماری، در مرحله ی بعدی جانمایی آشپزخانه، حمام و سرویس جدید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اینکه آیا آشپزخانه در جانمایی جدید نور کافی دارد؟ دسترسی به فضای باز جهت خروج لوله های هود و هواکش وجود دارد؟ و یا اینکه سرویس و حمام دسترسی مناسب به اتاق خواب ها خواهند داشت ؟
البته این جابجایی چالش هایی هم دارد که حتما باید به آن توجه داشته باشید. جابجایی سرویس، حمام و آشپزخانه نیاز به مجوز از شهرداری و ارگان های مربوط از جمله اداره ی گاز دارد .اگر برای دریافت این مجوز ها اقدامی نکنیم قطعا موقع فروش خانه باید متحمل هزینه وجریمه های سنگین شویم.پس بهتراست بعد از تکمیل نقشه های اجرایی و تاسیسات حتما جهت دریافت مجوز به شهرداری مراجعه کنیم.

جا به جایی مکان سرویس ها و آشپزخانه

لوله کشی جدید و اتصال به لوله های قدیمی ساختمان با توجه به فناوری های جدید در تاسیسات کاری بسیار حساس و دشوارمی تواند باشد پس لازم است که حتما از یک متخصص تاسیسات قبل از شروع هرکاری کمک بگیرید.

اگر دنبال یک بازسازی اقتصادی و با بودجه ی کم هستید سعی کنید دست به این تغییرات نزنید چون جابجایی سرویس و حمام جز آیتم های پر هزینه در بازسازی هستند و برای این جابجایی باید هزینه زیادی را متحمل شوید چون تقریبا همه چیز دستخوش تغییرات خواهد شد .

اگر زمان کافی را هم برای بازسازی ندارید این تغییرات را فراموش کنید چون این جابجایی بدلیل تغییرات در سیستم لوله کشی و تاسیساتی ساختمان نیاز به زمان بیشتری دارند. اجرای نقشه های جدید ،کسب مجوز از شهرداری و عملیات اجرایی سنگین، از جمله مواردی هستند که باعث بالا رفتن زمان می شوند.
بطور کلی جابجایی سرویس، حمام و اینکه آیا امکان این تغییرات وجود دارد، کاملا باید مهندسی و با بررسی کامل جزییات انجام شوند به همین دلیل هیچوقت با قاطعیت نمیتوان گفت که این کار صد در صد امکان پذیر و اجرایی است. حتما سعی کنید از متخصصین بازسازی و مهندسین تاسیسات برای اینکار کمک بگیرید. تیم مهندسین معمار و تاسیسات تهران ایده آماده هستند تا در کوتاهترین زمان برای مشاوره و بازدید از ساختمان شما در کنار شما باشند. ضمنا میتوانید با بررسی پروژه رازان شمالی و جابجایی آشپزخانه در این پروژه با این روند جابجایی در بازسازی بیشتر آشنا شوید.

جا به جایی مکان سرویس ها و آشپزخانه

https://tehranidea.com/portfolio/%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%b1%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c/

فهرست مطالب

این شماره تلفن ضروری شرکته

021-66956304

در ساعات غیر اداری میتونید تماس بگیرید

اطلاعات تماس بذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود