بازسازی خانه 40 متری با 6 ایده ساده و کارآمد

بازسازی خانه ۴۰ متری

در حال حاضر تقاضا برای خرید خانه‌های کوچک 40 و 50 متری در تهران و سایر شهرستان‌ها، بسیار زیاد شده است و کسانی که مبلغی پس‌انداز در حساب خود دارند، این خانه‌های کوچک را می‌خرند و آن‌ها را بازسازی می‌کنند.

سوالی که بسیاری از مالکان خانه‌های 40 متری از متخصصان بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی می‌پرسند، این است که چگونه خانه خود را بازسازی کنیم که دلبازتر و زیباتر به نظر برسد؟

در این مقاله تصمیم داریم 6 ایده ساده و کارآمد برای بازسازی خانه 40 متری ارائه دهیم. در صورتی که شما هم خانه 40 متری دارید و می‌خواهید آن را بازسازی کنید، این مقاله نکات ارزنده و کارآمدی برای شما دارد و کمکتان می‌کند که خانه‌تان را هوشمندانه‌تر و آگاهانه‌تر بازسای کنید.

فهرست مطالب

1. استفاده از کفپوش با رنگ روشن؛ نکته‌ای اساسی برای بازسازی خانه 40 متری

یکی از بهترین روش‌ها برای زیبا و دلباز جلوه کردن خانه 40 متری این است که یک کفپوش یکپارچه با رنگ روشن برای کلیه بخش‌های خانه (آشپزخانه، اتاق خواب و سالن پذیرایی) در نظر بگیریم. همچنین سعی کنید در هنگام بازسازی کف خانه از کفپوش‌های محکم و مقاوم در برابر نفوذ آب استفاده کنید. یکی از کفپوش‌های حرفه‌ای که استحکام و مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب دارد، لمینت است.

فرش کرم رنگ

2. نصب کاغذ دیواری روشن و زیبا؛ راهی برای دلبازتر کردن خانه 40 متری

پس از بازسازی کف خانه، نوبت به بازسازی دیوار می‌رسد. برای بازسازی دیوار خانه، گزینه‌های مختلفی پیش رو دارد. در ادامه چند مورد از از این گزینه‌ها را بررسی خواهیم کرد:

 • می‌توانید همه دیوارهای خانه را با رنگ روشن، رنگ و نقاشی کنید.
 • می‌توانید فقط دیوارهای شاخص (مثل دیوار پشت تلویزیون در سالن پذیرایی و دیوار پشت سرویس خواب در اتاق خواب) را با کاغذ دیواری طرح‌دار بیارایید و سایر دیوارها را با رنگ روشن، رنگ و نقاشی کنید.
 • یکی دیگر از ایده‌ها برای بازسازی دیوار خانه با کاغذ دیواری این است که دیوارهای شاخص را با کاغذ دیواری طرح‌دار بیارایید و به سایر دیوارها با کاغذ دیواری ساده و روشن، زینت ببخشید.
 • یکی دیگر از راهکارها این است که فقط دیوارهای شاخص را با میکروسمنت بیارایید و سایر دیوارهای را با کاغذ دیواری ساده تزیین کنید. همچنین می‌توانید سایر دیوارها را با رنگ روشن رنگ و نقاشی کنید.

دکور مینیمال

3. استفاده بهینه از فضا؛ رازی که باعث می‌شود خانه 40 متری را زیبا و دلباز می‌کند

یکی از اصل‌های اساسی و مهم برای بازسازی خانه 40 متری، استفاده بهینه از فضاست. کسانی که می‌خواهند خانه 40 متری را بازسازی کنند، باید تخصص بالایی در استفاده بهینه از فضا داشته باشند و بتوانند نقشه‌های حرفه‌ای و هوشمندانه‌ای برای این کار طراحی کنند. در ادامه چند راهکار حرفه‌ای برای استفاده بهینه از فضا مطرح می‌کنیم:

 • سعی کنید دیوارهای غیرضروری خانه را حذف کنید تا سالن پذیرایی خانه تا حد امکان بزرگ و دلباز شود. این کار می‌تواند حال و هوای تازه‌ای به خانه ببخشد.
 • برای استفاده بهینه از فضا، قفسه‌های توکار و کمدهای دیواری طراحی کنید و حتا تخت خواب‌ها را تاشو و توکار طراحی کنید. همچنین می‌توانید از مبلمان تخت‌شو استفاده کنید.
 • اگر فضای زیرپله در خانه خود دارید، می‌توانید از آن به عنوان کتابخانه یا انباری استفاده کنید.
 • برای استفاده بهینه از فضای سالن پذیرایی از مبلمانی استفاده کنید که ابعاد مناسبی داشته باشد و فضای سالن را بیش از حد اشغال نکند.
 • برای بهبود حال و هوای خانه می‌توانید بالکن را به یک فضای سبک کوچک تبدیل کنید. اگر بالکن را با شیشه به فضایی محصور تبدیل کنید، می‌توانید از آن به عنوان اتاق کار و مطالعه هم استفاده کنید.

تاثیر نور طبیعی در روشنایی پذیرایی

4. طراحی حمام و دستشویی به صورت فضایی یکپارچه

یکی دیگر از ایده‌های مفید و کارآمد برای بازسازی خانه 40 متری این است که حمام و سرویس بهداشتی این خانه را بازسازی کنید. اگر فضای حمام و سرویس بهداشتی این خانه‌ها را یکپارچه کنید، قطعاً می‌توانید از سایر بخش‌های خانه هم بهتر استفاده کنید. برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی خانه 40 متری بهتر است چند نکته را مد نظر قرار دهید:

 • از دیوایدر یا شیشه جداکننده حمام برای جدا کردن دوش از سایر بخش‌های سرویس بهداشتی استفاده کنید.
 • برای قرار دادن مواد بهداشتی و شوینده در حمام، سعی کنید فضاهای توکاری در نظر بگیرید تا فضای سرویس بهداشتی اشغال نشود. در مقاله 4 راهکار برای تعیین فضای قرار دادن مواد شوینده در حمام سعی کرده‌ایم چند راهکار برای نگهداری مواد شوینده در حمام ارائه دهیم.
 • در نظر گرفتن یک توالت فرنگی در سرویس بهداشتی باعث می‌شود که فضا، مدرن‌تر به نظر برسد.
 • استفاده از آینه بزرگ در سرویس بهداشتی، فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه می‌دهد.
 • در صورتی که خانه 40 متری مورد نظر، قدیمی و فرسوده شده است، بهتر است کف حمام و سرویس بهداشتی را بکنید، لوله‌کشی را تعویض و کف را عایق‌بندی کنید. این کار باعث می‌شود که سال‌های سال نگران سوراخ شدن لوله‌ها نباشید.
 • استفاده از دوش و شیرآلات توکار در سرویس بهداشتی، باعث می‌شود که فضای حمام، زیباتر و بزرگ‌تر به نظر برسد.

بازسازی سرویس بهداشتی

5. بازسازی آشپزخانه؛ راهکاری که باعث تحول در زیبایی و جذابیت خانه می‌شود

در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی، آشپزخانه، قلب خانه محسوب می‌شود و زیبایی آن به زیبایی و جذابیت کل خانه کمک می‌کند. برای زیبا و جذاب شدن آشپزخانه 40 متری، پیشنهاد می‌شود که چند نکته را رعایت کنید:

 • در هنگام بازسازی آشپزخانه خانه 40 متری، سعی کنید از مدل جزیره به جای اُپن یا کانتر استفاده کنید. این کار به استفاده بهینه از فضا کمک می‌کند.
 • استفاده از شیرآلات توکار، یکی دیگر از روش‎های استفاده بهینه از فضای آشپزخانه است. این روش در زیباتر شدن آشپزخانه هم اثرگذار است.
 • از کابینت‌های با رنگ روشن استفاده کنید و سعی کنید رنگ فضای بین کابینت‌ها هم روشن باشد تا آشپزخانه، روشن و دلباز به نظر برسد.

استفاده بهینه از فضا در بازسازی

کانتر و کابینت سفید

6. بازسازی سقف و نورپردازی حرفه‌ای؛ روشی برای بزرگ و روشن جلوه کردن خانه

برای بازسازی خانه می‌توانید از گچ‌بری ساده، کناف یا گچ‌بری طرح کناف استفاده کنید. البته سعی کنید طرحی که در سقف پیاده می‌کنید، تا حد امکان ساده باشد. یکی دیگر از نکاتی که به زیباتر و بزرگ‌تر جلوه کردن فضا کمک می‌کند، نورپردازی هوشمندانه است. در صورت امکان پنجره‌های بزرگ‌تری برای پذیرایی در نظر بگیرید تا در طور روز، نور طبیعی بیشتری وارد خانه شود. در طول شب، استفاده از نور مخفی، پنل سقفی و چراغ هالوژن، ابزارهای خوبی برای نورپردازی مصنوعی خانه محسوب می‌شوند.

استفاده بهینه از فضا در بازسازی خانه ۴۰ متری

بازسازی انواع خانه 40 متری با ایده‌های ناب و نوآورانه با متخصصان شرکت تهران ایده

در این مقاله تلاش کردیم 6 ایده مفید و کارآمد برای بازسازی خانه 40 متری ارائه دهیم. امیدواریم نکاتی که در این مقاله بیان کردیم، به شما کمک کند که خانه 40 متری خود را به شیوه‌ای حرفه‌ای و خلاقانه بازسازی کنید.

در صورتی که تمایل دارید خانه 40 متری خود را به شیوه‌ای مدرن و حرفه‌ای بازسازی کنید، بهتر است از متخصصان یا شرکت‌های بازسازی کمک بگیرید؛ زیرا این افراد تجربه خوبی در زمینه بازسازی خانه دارند و می‌توانند با تکیه بر تخصص و تجربیات خود کاری کنند که منزل شما را زیباتر و دلبازتر به نظر برسد.

شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده، یکی از برندهای تخصصی در زمینه بازسازی خانه است که تجربه بازسازی خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک و بزرگ فراوانی را در کارنامه خود دارد و از این رو متخصصان کارآزموده این مجموعه می‌توانند منزل شما را با هزینه‌ای منطقی و به بهترین شکل بازسازی کنند. در صورتی که تمایل دارید بازسازی منزل خود را به متخصصان شرکت تهران ایده بسپارید، کافی است با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید و آموزنده بود، پیشنهاد می‌شود مقاله بازسازی آپارتمان کوچک را مطالعه کنید. این مقاله هم ایده‌های جذابی در خودش دارد که به شما کمک می‌کند منزل خود را زیباتر و هوشمندانه‌تر بازسازی کنید.

علاوه بر راهکارها و ایده‌هایی که در این مقاله مطرح کردیم، شما چه ایده‌های دیگری برای بازسازی خانه 40 متری سراغ دارید؟ لطفاً نظرها، پیشنهادها و تجربیات خود را با ما و سایر همراهان شرکت تهران ایده در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

 

ترکیب چوب و رنگ در دکوراسیون

پرسش‌های پرتکرار:

 1. هزینه بازسازی خانه 40 متری چقدر است؟

هزینه بازسازی خانه 40 متری به نوع مصالح به‌کاررفته، نیروی انسانی و میزان تحولاتی که در خانه به وجود آمده است، بستگی دارد و به همین دلیل نمی‌توان مبلغ دقیقی به عنوان هزینه بازسازی خانه 40 متری عنوان کرد. در صورت تمایل به اطلاع دقیق از این مبلغ می‌توانید از متخصصان شرکت بازسازی تهران ایده بخواهید که منزل شما را ارزیابی کنند و با توجه به تغییرات دلخواه شما، هزینه بازسازی را به شما اعلام کنند. در صورت تمایل به ارتباط با متخصصان تهران ایده برای اطلاع از هزینه کار، کافی است با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

 1. بازسازی خانه 40 متری را خودمان انجام دهیم یا از متخصصان کمک بگیریم؟

بازسازی خانه یک کار کاملاً تخصصی است و به تخصص، مهارت و تجربه نیاز دارد. در صورتی که تخصص و نیروی انسانی مورد نیاز برای بازسازی بخش‌های مختلف خانه را دارید، خودتان می‌توانید دست به کار شوید و خانه را بازسازی کنید؛ ولی اگر تخصص و تجربه کافی را ندارید، بهتر است از متخصصان یا شرکت‌های بازسازی کمک بگیرید.

 1. مهم‌ترین نکته در بازسازی خانه 40 متری چیست؟

مهم‌ترین دغدغه متخصصان در هنگام بازسازی خانه 40 متری، استفاده بهینه از فضاست؛ چون خانه‌های 40 متری فضای محدودی دارند و متخصصان باید خلاقیت و نوآوری زیادی به خرج دهند تا بتوانند فضایی دلنشین و دلباز پدید آورند. متخصصان برای بازسازی خانه 40 متری، ابتدا یک پلان حرفه‌ای طراحی می‌کنند که همه چیز در آن واضح و مشخص است.

همواره تلاشم این بوده که اجزا و المان‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی را عین کف دست بشناسم. با همه مصالح و متریال‌های موجود در ساختمان رفیق شدم و بساط دوستی را با هر تجهیز جدیدی که وارد بازار می‌شود، جور می‌کنم. از زمان دانشجویی عاشق متریال‌های ساختمانی بودم و همواره سعی می‌کنم آن‌ها را به درستی در کنار یک‌دیگر بنشانم. گاهی خلاقیت را چاشنی دوستی خود با مصالح می‌کنم و گاهی هم با نوآوری، فضا را دگرگون می‌کنم. چکیده تمام آموخته‌هایم در دانشگاه، حضورم در دوره‌های آموزشی متعدد و بیش از یک دهه فعالیتم در حوزه صنعت ساختمان در تهران ایده به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *