...

10 ترفند کاربردی برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه های کوچک

اشتراک گذاری :
10 ترفند کاربردی برای بزرگ جلوه نشون دادن آشپزخانه های کوچک

10 ترفند کاربردی برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه “نبض حیات” هر خانه است، اما متاسفانه در آپارتمان های امروزی به دلیل افزایش قیمت مسکن و کاهش متراژ خانه‌ها به خصوص در شهرهای بزرگ، اغلب با کمبود فضا در این قسمت از خانه، روبرو هستیم.

اما جای نگرانی نیست! با کمی خلاقیت و استفاده از ایده های درست سایت دکوراسیون داخلی می توان حتی کوچک ترین آشپزخانه ها را هم به فضایی کاربردی، چشم نواز و دلباز تبدیل کرد.

به چه آشپزخانه ای،آشپزخانه کوچک می گوییم؟

تعریف واحدی وجود ندارد اما انجمن ملی آشپزخانه و حمام (NKBA) و چندین وبلاگ‌ معتبر دکوراسیون داخلی منزل، آشپزخانه زیر 13 متر مربع را آشپزخانه کوچک می دانند.در این تعاریف ،آشپزخانه های زیر 9 متر مربع به عنوان آشپزخانه های بسیار کوچک معرفی شده است.

احساس،مهم است!

اینکه یک آشپزخانه چقدر “کوچک” به نظر می‌رسد به فرد بستگی دارد. کسی که عاشق آشپزی با تجهیزات زیاد است ممکن است آشپزخانه 14 متر مربعی را  هم کوچک بداند، در حالی که کسی که به ندرت آشپزی می‌کند ممکن است در یک فضای بسیار کوچکتر راحت باشد.

الان که در حال خواندن این مقاله هستید احتمالا شمار زیادی عکس دکوراسیون آشپزخانه کوچک در جستجوهای قبلی خود در فضای مجازی مشاهده کرده اید؛ این طور نیست؟

در این مقاله، 10 ترفند کاربردی برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه کوچک را معرفی کرده ایم:

1-سطوح یکدست کابینت ها را با درهای شیشه ای جایگزین کنید

جایگزینی درب های کابینت‌ها با درهای شیشه‌ای ؛این کار باعث می شود، چشم به پشت و جلو حرکت کند و همین تغییر عمق در نگاه، سبب ایجاد خطای دید و بزرگتر و حتی گرانتر جلوه دادن آشپزخانه کوچکمان بشود.

در شیشه ای برای کابینت آشپزخانه

2-یک رنگ کردن کابینت ها با دیوارهای آشپزخانه

ترفند دوم سبب حذف محدودیت های بصری می شود.برای یکرنگ کردن کابینت ها با دیوارهای آشپزخانه ،بهتر است از رنگ روشن استفاده شود تا علاوه بر بازتاب دهندگی نور ،به دلبازتر شدن آشپزخانه، کمک کند.

یکرنگ بودن کابینت با دیوار

3-استفاده از مبلمان کوچک و ظریف

سراغ مبلمان کوچک بروید،مثل جزیره کوچک، صندلی های لاغر،صندلی های بار ساده و میزهای باریک و کم جا که فضای زیادی را اشغال نمی کنند.ضمنا استفاده از مبلمان با پایه های ضخیم و حتی در صورتیکه فضای بالایی آن،کم جا و ساده باشد از حیث بصری ،آشپزخانه را تنگ تر نشان می دهد.

آشپزخانه با مبلمان کوچک

4-فضای دیوارها را دریابید!

از فضاهای دیواری استفاده کنید.پنتری، شلف ها و گاهی کابینت ها را همسطح دیوار در بیاورید(مثلا بین دو ستون)تا جریان چشم در آشپزخانه ،نرم پیش برود.

5-معجزه خطوط صاف را در طراحی دست کم نگیرید!

در طراحی خطوط صاف داشته باشید.براکت های بزرگ، کابینت های طرح دار و جزئیات شلوغ ،آشپزخانه را شلوغ تروکوچک تر جلوه می دهند.عناصر داخل آشپزخانه را ساده و خلوت انتخاب کنید تا فضا بازتر به نظر بیاید.

6-آشپزخانه را با فضای بزرگتر ادغام کنید

آشپزخانه را با فضای پذیرایی و یا هال،هم سطح بگیرید.دادن پله و اختلاف سطح دراین مورد،ممنوع است.جدا کننده ی آشپزخانه و فضای پذیرایی نباید طوری باشد که فضا را از یکدستی خارج کند.

کابینت آشپزخانه همسطح دیوار ها

7-شلف بندی را نباید از یاد برد

شلف بندی داشته باشید.این کار جدا از بحث نظم دهی به وسایل،باعث می شود،حجم بصری کمتر و فضا بزرگتر دیده شود.بهتر است از شلف های شناور(که به دیوار چفت می شوند و بدون براکت هستند) استفاده شود.استفاده از شلف های شناور با خلق فضایی سبک و مدرن،کار را تمیزتر نشان می دهد.

8-خلوت نگه داشتن آشپزخانه

تا جای ممکن فضا را خلوت حفظ کنید.به جای قرار دادن وسایل کوچک و پر تعداد روی کابینت ها و پیشخوان،وسیله های اصلی واقلام ضروری و پرکاربرد را در معرض دید قرار دهید.

9-دید را به سمت بالا هدایت کنید

هدایت دید و نگاه به سمت بالا یعنی اینکه از پترن ها و المان های بصری استفاده کنید که چشم را به سمت سقف هدایت می کند.خطوط عمودی روی دیوار و سقف و همینطور پرده با خطوط عمودی،خطای دید ایجاد کرده و سقف را بلندتر نشان می دهد.

10-آشپزخانه را نور باران کنید!

کابینت ها چه پررنگ باشند و یا کمرنگ ،نور زیاد به دلباز و بزرگ نشان دادن آشپزخانه کمک می کند. از نور طبیعی و مصنوعی به طور همزمان استفاده کنید.استفاده از نورپردازی زیر کابینت آشپزخانه هم راه حل بسیار مفیدی است.تزئینات پنجره را هم یا ساده حفظ و یا کاملا حذف کنید تا جلوی نور بیرون را نگیرد.

آشپزخانه با نور طبیعی و مصنوعی

سخن آخر:

با به کارگیری این 10 نکته ساده، می‌توانید آشپزخانه کوچک خود را به فضایی کاربردی، زیبا و دلباز تبدیل کنید.

به یاد داشته باشید، حس و حال “کوچک” بودن آشپزخانه تا حد زیادی به نیازها و سلیقه شما بستگی دارد. با کمی ذوق و سلیقه می‌ شود استفاده بهینه از فضای آشپزخانه کوچک خود، از آشپزی و صرف غذا در آن لذت برد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهرست مطالب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.