راه‌های جلوگیری از سفیدک زدن شیرآلات

راه های جلوگیری از سفید شدن شیرآلات

فهرست مطالب

4 مورد از راه‌های جلوگیری از سفیدک زدن شیرآلات دستشویی و حمام

یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها این است که می‌خواهند همیشه شیرآلات منزلشان تمیز باشد، برق بزند و جلوه‌گری کند. در اکثر خانه‌ها، شیرآلات حمام و دستشویی، مدتی بعد از استفاده، شروع به سفیدک زدن می‌کند و همین سفیدک، جلوی زیبا و براق جلوه کردن شیرآلات را می‌گیرد. سوالی که بسیاری از بانوان خانه‌دار در ذهن خود دارند این است که چگونه می‌توان از سفیدک زدن شیرآلات دستشویی و حمام جلوگیری کرد؟ حالا اگر شیرآلات سفیدک زدند، برای زیبا و براق کردن آن‌ها چه کارهایی انجام دهیم؟ در این مقاله می‌خواهیم راهکارهایی برای جلوگیری از سفیدک زدن شیرآلات ارائه دهیم و چند راهکار هم برای از بین بردن سفیدک موجود بر شیرآلات مطرح کنیم

.شست و شوی شیرآلاتر

تیم بازسازی خانه تهران ایده، به دلیل سال‌های کار و فعالیت در زمینه بازسازی حمام، دستشویی و سایر بخش‌های منزل، با پرسش‌هایی از این دست روبرو می‌شود. در صورتی که تمایل دارید با سبک کاری این شرکت آشنا شوید و چند مورد از نمونه‌کارهای این شرکت را ملاحظه کنید، کافی است به بخش پروژه های تیم بازسازی خانه تهران ایده مراجعه و تصاویر مربوط به پروژه‌ها را مشاهده کنید.

4 روش برای جلوگیری از سفیدک زدن شیرآلات دستشویی و حمام

روش‌های مختلفی برای جلوگیری از سفیدک زدن شیرآلات دستشویی و حمام وجود دارد که در ادامه این بخش از مقاله با 5 مورد از بهترین و کارآمدترین آن‌ها آشنا می‌شویم. در صورتی که می‌خواهید برای بازسازی حمام منزل خود اقدام کنید و پس از تغییر شیرآلات، جلوی سفیدک زدن آن‌ها را بگیرید، این راهکارها خیلی به کارتان خواهد آمد:

1. خشک کردن شیرآلات پس از هر بار استفاده؛ راهکاری که قطعاً جواب می‌دهد

نخستین راهکاری که می‌تواند جلوی سفیدک زدن شیرآلات حمام و دستشویی را بگیرد، خشک کردن شیرآلات پس از هر بار استفاده است. کافی است یک حوله نرم و تمیز در دست بگیرید و شیرآلات را پس از اتمام کار، خشک کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، آب روی شیرآلات باقی نمی‌ماند و در نتیجه، رسوب یا سفیدک روی شیرها ایجاد نمی‌شود.

2. استفاده از شوینده‌های مناسب برای شیرآلات

دومین راهکار برای جلوگیری از سفیدک زدن شیرآلات، کمک گرفتن از شوینده‌های مختلفی است که در بازار وجود دارد. به عنوان مثال شوینده سیف (Cif)، یکی از شوینده‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید شیرآلات منزل خود را به بهترین شکل تمیز کنید. گاهی مواقع استفاده از شوینده‌های قوی و نامناسب، باعث می‌شود که شیرهای حمام و دستشویی آسیب ببینند و زیبایی و درخشندگی خود را از دست بدهند.

3. وقت گذاشتن برای تمیز کردن شیرآلات

یکی از کارهای مهم دیگر که می‌تواند جلوی سفیدک کردن شیرآلات حمام و دستشویی را بگیرد، تمیز کردن این شیرآلات با یک شوینده مناسب و ملایم است. بهتر است از یک مسواک یا پارچه استفاده کنید و شیرآلات حمام و دستشویی را با یک برنامه منظم بشویید و تمیز کنید. همین یک کار ساده، بی‌تردید تأثیر چشمگیری بر تمیزی شیرآلات منزل شما خواهد داشت.

4. استفاده از شیرآلات با روکش نیکل و کروم؛ راهی برای جلوگیری از سفیدک زدن

اگر واقعاً دوست ندارید که روی شیرآلات حمام و دستشویی منزل خود، سفیدکی مشاهده کنید، پیشنهاد ما این است که از شیرآلاتی با روکش نیکل یا کروم بخرید. این مدل از شیرآلات در برابر سفیدک مقاوم‌تر هستند و درخشندگی خود را مدت بیشتر حفظ می‌کنند.

برخی از خانواده‌ها این سوال را مطرح می‌کنند که شیرآلات روکار کمتر سفیدک می‌زنند یا شیرآلات روکار؟ قاعدتاً هر دو مدل از شیرآلات، به مرور زمان سفیدک می‌زنند؛ ولی شیرآلات توکار، به دلیل اینکه بخش‌هایی از آن‌ها در معرض دید نیست، راحت‌تر سفیدک می‌زنند. شیرآلات روکار، این مزیت را دارند که همه بخش‌های آن‌ها دیده می‌شود و می‌توان سفیدک‌های آن‌ها را فوراً پاک‌سازی کرد. اگر قصد دارید برای بازسازی ساختمان مسکونی خود شیرآلات انتخاب کنید، پیشنهاد می‌شود که به این نکته، توجه ویژه داشته باشید.

تمیز کردن سینک رو شویی

راهکارهایی برای از بین بردن سفیدک از روی شیرآلات دستشویی و حمام

بسیاری از خانواده‌ها و خصوصاً بانوان خانه‌دار از سفیدک زدن شیرآلات خود درمانده‌ شده‌اند و دوست دارند سفیدک را از روی شیرالات خود پاک کنند. در ادامه چند راهکار امتحان‌شده و تخصصی در این زمینه پیشنهاد خواهیم کرد:

1. استفاده از سرکه طبیعی سفید یا آب‌لیمو؛ بهترین روش از بین بردن سفیدک شیرآلات

بسیاری از بانوان خانه‌دار و متخصصان از بین بردن سفیدک شیرآلات بر این باور هستند که بهترین و بی‌ضررترین روش پاک‌سازی سفیدک، استفاده از مواد طبیعی مثل سرکه سفید یا آب‌لیمو است. مواد طبیعی، آسیبی به رنگ و درخشندگی شیرآلات نمی‌زنند و برای سلامتی انسان هم مضر نیستند. روش کار برای پاک‌سازی سفیدک با سرکه سفید یا آب‌لیمو به صورت زیر است:

  • مقداری سرکه سفید را در یک اسپری بریزید و روی شیرآلات اسپری کنید.
  • اکنون اجازه دهید که سرکه سفید به مدت 5 دقیقه روی شیرآلات بماند.
  • حالا یک دستمال نرم بردارید و سطح شیرآلات را به کمک آن پاک کنید.
  • وقتی فرایند شستشوی شیرآلات به پایان رسید، شیرها را را با آب ولرم شستشو دهید و درنهایت، شیرها را با دستمال نرم خشک کنید از تمیزی شیرآلات لذت ببرید.

روش شستشوی شیرآلات با آب‌لیمو نیز به همین شکلی است که در این بخش از مقاله بیان کردیم. در واقع برای پاک‌سازی شیرآلات با آب‌لیمو، کافی است آن را روی شیرآلات حمام و دستشویی اسپری کنید و 5 دقیقه بعد آب‌لیمو را با یک دستمال تمیز، پاک کنید. درنهایت هم شیرآلات را با آب ولرم بشویید.

2. استفاده از جوش شیرین یا بی کربنات سدیم؛ یک راهکار کم خطر و کارآمد

استفاده از جوش شیرین یا بی کربنات سدیم، روش دیگری برای پاک‌سازی شیرآلات حمام و دستشویی است. برای پاک کردن سفیدک روی شیرآلات با این ماده بازی (جوش شیرین، یک اسید نیست، باز است!)، کافی است مقداری از آن را با آب مخلوط کنید تا حالت خمیر به خودش بگیرد و نرم شود. اکنون این ماده خمیری را با دستمال روی سطح شیرآلات بکشید. بعد از چند دقیقه، شیرآلات را با آب بشویید و با دستمال نرم خشک کنید.

3. استفاده از کف حاصل از ترکیب مایع ظرفشویی یا مایع دستشویی با آب گرم

سومین راهکار بی‌ضرر برای پاک‌سازی شیرآلات حمام و دستشویی از سفیدک، استفاده از کف حاصل از ترکیب مایع ظرفشویی یا مایع دستشویی با آب گرم است. برای این کار، نیم لیتر آب گرم بردارید و 2 تا 3 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی یا دستشویی در آن بریزید. اکنون این ترکیب را خوب هم بزنید تا به اندازه کافی، کف کند.

حالا یک ابر بردارید و کف حاصل از این ترکیب را به کمک ابر روی شیرآلات بکشید. اگر شیرآلات بخش‌هایی دارند که نمی‌توانید به‌راحتی بشویید، می‌توانید از یک مسواک نرم کمک بگیرید. بعد از اتمام شستشوی شیرآلات با کف، نوبت شستشوی شیرها با آب ولرم است. در نهایت هم شیرآلات را با یک دستمال نرم خشک کنید.

شستوشوی اصولی شیرآلات

بازسازی حرفه‌ای و نوین حمام، دستشویی و سایر بخش‌های ساختمان با تهران ایده

در این مقاله 4 روش برای جلوگیری از سفیدک زدن شیرآلات حمام و دستشویی مطرح کردیم و در گام بعد، راهکارهایی برای از بین بردن سفیدک‌هایی که روی شیرآلات نقش بسته است، پیشنهاد کردیم. امیدواریم با استفاده از این راهکارها بتوانید جلوی سفیدک زدن شیرآلات منزل خود را بگیرید و با شیرآلاتی براق و زیبا به حمام و دستشویی خود زیبایی ببخشید.

در صورتی که تمایل دارید با جدیدترین تکنیک‌های بازسازی خانه، طراحی دکوراسیون داخلی و زیباسازی منزل آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود که مقالات موجود در وبلاگ سایت تهران ایده را مطالعه کنید. متخصصان شرکت بازسازی تهران ایده کوشیده‌اند که سال‌ها تجربیات خود در عرصه بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی را در قالب چند مقاله در اختیار مخاطبان و همراهان گرامی قرار دهند.

اگر تمایل دارید که با تجربیات و فعالیت‌های این مجموعه آشنا شوید و سبک کاری این مجموعه را بهتر درک کنید، کافی است پروژه های تهران ایده را مورد بررسی قرار دهید. این پروژه‌ها، بهترین متر و معیار برای ارزیابی سلیقه، خلاقیت و تخصص طراحان و متخصصان تهران ایده است.

از زمانی که یادمه همیشه عاشق ساختمان سازی و دنیایی تکنولوژی بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *