بازسازی آپارتمان کوچک ۷ تکنیک‌ و‌ ایده تخصصی

آپارتمان کوچک

تحقیقات میدانی نشان می‌دهد که در حال حاضر اکثر پروژه‌های شرکت‌های بازسازی آپارتمان، مربوط با بازسازی آپارتمان‌های کوچک است. متخصصان شرکت‌های بازسازی، راهکارهای مختلفی را برای بازسازی این آپارتمان‌ها در پیش می‌گیرند. در این مقاله تصمیم داریم در مورد ایده‌ها و راهکارهای متخصصان شرکت تهران ایده برای بازسازی آپارتمان کوچک صحبت کنیم. در صورتی که شما هم آپارتمان کوچکی دارید و می‌خواهید آن را بازسازی کنید، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

فهرست مطالب

1. برداشتن دیوارهای غیرباربر برای دلباز شدن فضای سالن پذیرایی

یکی از بهترین ایده‌ها برای بازسازی آپارتمان کوچک این است که در صورت امکان، دیوارهای غیرباربر خانه را حذف کنید تا فضای سالن پذیرایی و آشپزخانه بیشتر شود. این کار باعث می‌شود که آپارتمان با وجود متراژ کم، دلباز و زیبا به نظر برسد. اگر بتوانید پنجره‌های سالن پذیرایی را بزرگ‌تر کنید هم می‌توانید در طول روز، نور طبیعی بیشتری را وارد آپارتمان کنید و در نتیجه حال و هوای بهتری به منزل خود ببخشید.

اتاقخواب نوجوان آپارتمان کوچک

2. استفاده از کفپوش یکپارچه با رنگ روشن؛ یک تکنیک تخصصی و بسیار کارساز

یکی از مهم‌ترین نکات برای بازسازی آپارتمان کوچک، استفاده از کفپوش با رنگ روشن برای تمام فضای خانه است. در صورتی که دنبال انتخاب کفپوش مناسب برای بازسازی کف بخش‌های مختلف خانه هستید، سراغ گزینه‌هایی بروید که در برابر نفوذ آب مقاوم هستند و به علاوه استحکام قابل قبولی هم دارند. لمینت، یکی از بهترین انتخاب‌ها به عنوان کفپوش برای کل فضای آپارتمان است. لمینت با رنگ روشن خود می‌تواند کاری کند که فضای خانه، بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه کند.

پذیزایی آپارتمان کوچک

3. استفاده از دیوارپوش با رنگ روشن؛ یک اصل اساسی برای بازسازی آپارتمان کوچک

در صورتی که تمایل دارید دیوارهای آپارتمان کوچک خود را به شکل حرفه‌ای و به‌روز بازسازی کنید، می‌توانید یک دیوار شاخص برای سالن پذیرایی منزلتان در نظر بگیرید (مثل دیوار پشت تلویزیون)، روی این دیوار شاخص، کاغذ دیواری طرح‌دار نصب کنید و سایر دیوارهای پذیرایی را با کاغذ دیواری ساده یا رنگ و نقاشی بیارایید. میکروسمنت هم یکی از گزینه‌های مناسب برای اجرا روی دیوار شاخص است.

تی روم آپارتمان کوچک

برای بازسازی دیوار اتاق خواب هم می‌توانید از تکنیک دیوار شاخص استفاده کنید. دیوار شاخص در اتاق خواب معمولاً دیوار پشت سرویس خواب است. روی دیوار شاخص اتاق خواب، کاغذ دیواری طرح‌دار نصب کنید و برای سایر دیوارها از کاغذ دیواری ساده یا رنگ و نقاشی استفاده کنید.

4. بازسازی سقف؛ راهکاری دیگر برای زیباسازی آپارتمان کوچک

بازسازی سقف، یکی دیگر از تکنیک‌ها و راهکارهای کارآمد و پربازده برای بازسازی آپارتمان کوچک است. برای بازسازی سقف آپارتمان‌های کوچک، می‌توانید از یک گچ‌بری ساده و مدرن استفاده کنید. استفاده از کناف با طرح ساده هم یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک است. استفاده از طرح‌های پیچیده ممکن است فضای سالن پذیرایی را کوچک و دلگیر جلوه دهد؛ ولی طرح‌های ساده علاوه بر زیباسازی فضا، باعث می‌شوند که فضا بزرگ‌تر جلوه کند.

آپارتمان کوچک

5. استفاده بهینه از فضا؛ لازمه بازسازی آپارتمان کوچک

آپارتمان‌های کوچک به دلیل فضای محدودی که دارند، بازسازی آن‌ها به ایده‌پردازی و خلاقیت فراوانی نیاز دارد. متخصصان حرفه‌ای و کاربلد شرکت‌های بازسازی برای استفاده بهینه از فضای محدود آپارتمان کوچک، راهکارها و ایده‌های مختلفی دارند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از کمد دیواری تا سقف، تخت خواب‌های دوطبقه برای برای فرزندان در اتاق خواب، استفاده از مبل‌های تخت‌شو و میزهای تاشو، چند مورد از بهترین راهکارهای کارآمد برای جلوگیری از اشغال بیهوده فضای محدود خانه است.
  • فضاهای بلااستفاده مثل زیرپله، فضای بالای درها و گوشه‌های اتاق، فضاهای بسیار مناسبی برای ایجاد کمد، قفسه یا انباری محسوب می‌شوند.
  • در آپارتمان‌های کوچک، معمولاً سالن پذیرایی فضای محدودی دارد و به همین دلیل باید مبلمانی در این فضا قرار داد که از نظر ابعاد، فضای زیادی را اشغال نکند و متناسب با فضای اتاق باشد.

اتاقخواب آپارتمان کوچک

6. بازسازی فضای آشپزخانه؛ تکنیکی که حال و هوای خانه را متحول می‌کند

برای بازسازی فضای آشپرخانه در آپارتمان کوچک، بهتر از جزیره به جای کانتر یا اُپن استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که در استفاده از فضا صرفه‌جویی شود. همچنین استفاده از کابینت‌هایی با رنگ روشن باعث می‌شود که آشپزخانه، دلبازتر به نظر برسد. در صورت امکان از شیرآلات توکار برای آشپزخانه استفاده کنید. این مدل شیرآلات، زیبایی خاصی به آشپزخانه می‌بخشند و باعث می‌شوند که از فضا به‌درستی استفاده شود. در این بین راهکارهای خلاقانه‌ای برای چیدمان زیر سینک ظرفشویی نیز کارآمد است و به استفاده بهینه از فضای آشپزخانه کمک می‌کند.

آشپزخانه آپارتمان کوچک

7. یکپارچه‌سازی حمام و دستشویی؛ راهکاری هوشمندانه برای بازسازی آپارتمان

یکپارچه‌سازی فضای حمام و دستشویی، یکی دیگر از ایده‌های کارآمدی است که می‌توانیم در هنگام بازسازی آپارتمان کوچک به کار بگیریم. در صورت یکپارچه کردن حمام و دستشویی می‌توانید از دیوایدر یا شیشه جداکننده حمام استفاده کنید.

سروس حمام آپارتمان کوچک

دیوایدر حمام باعث می‌شود که فضای دوش حمام به یک فضای اختصاصی تبدیل شود. همچنین پیشنهاد می‌شود که در سرویس بهداشتی یک توالت فرنگی نصب کنید. در صورتی که تمایل دارید فضای سرویس بهداشتی، بزرگ‌تر جلوه کند، می‌توانید یک آینه بزرگ در این فضا نصب کنید.

شرکت تهران ایده؛ مجری بازسازی آپارتمان‌های کوچک با نوآورانه‌ترین ایده‌ها

در این مقاله کوشیدیم چند مورد از بهترین ایده‌ها و راهکارهای بازسازی آپارتمان کوچک را بررسی کنیم. امیدواریم نکات این مقاله در هنگام بازسازی آپارتمان برای شما مفید و کارساز باشد.

در صورتی که قصد بازسازی حرفه‌ای و اساسی آپارتمان کوچک خود را دارید، پیشنهاد می‌شود که از متخصصان و شرکت‌های حرفه‌ای بازسازی خانه کمک بگیرید؛ زیرا این شرکت‌ها و متخصصان، تجربه و تخصص لازم برای این کار دارند و می‌توانند بهترین ایده‌های بازسازی آپارتمان را در منزل شما پیاده‌سازی کنند.

شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده، مجموعه‌ای از متخصصان و افراد کاربلد در زمینه بازسازی و دکوراسیون داخلی را در کنار خود دارد و با کمک این افراد حرفه‌ای، می‌تواند آپارتمان مورد نظر شما را با نوآورانه‌ترین ایده‌ها و تکنیک‌ها بازسازی کند. در صورتی که می‌خواهید بازسازی آپارتمان خود را به متخصصان شرکت تهران ایده بسپارید، کافی است با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید و آموزنده بود، پیشنهاد می‌شود مقاله بازسازی خانه 40 متری را مطالعه کنید. در این مقاله نیز چند ایده مفید و کاربردی برای بازسازی خانه‌ها و آپارتمان‌هایی با متراژ پایین مطرح شده است.

جدای از راهکارها و ایده‌هایی که در این مقاله مطرح شد، شما چه ایده‌ها و تکنیک‌های دیگری برای بازسازی آپارتمان کوچک در نظر دارید؟ لطفاً نظرها و پیشنهادهای خود را با ما و سایر همراهان شرکت تهران ایده در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

 

پرسش‌های پرتکرار:

  1. هزینه بازسازی آپارتمان کوچک چقدر است؟

هزینه بازسازی آپارتمان کوچک به عوامل گوناگونی مثل کیفیت مصالح، تعداد نیروی انسانی و میزان تغییر و تحولات آپارتمان بستگی دارد و به همین دلیل نمی‌توان مبلغ مشخص و معینی را به عنوان هزینه بازسازی آپارتمان کوچک اعلام کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاع از هزینه دقیق بازسازی آپارتمان کوچک می‌توانید با شماره 021-88707414 تماس بگیرید تا متخصصان شرکت تهران ایده، آپارتمان شما را بررسی کنید و با در نظر گرفتن تغییرات دلخواه شما، هزینه قطعی بازسازی را به شما اعلام کنند.

  1. بازسازی آپارتمان کوچک را خودمان انجام دهیم یا بهتر است از متخصصان کمک بگیریم؟

بازسازی آپارتمان یک کار کاملاً تخصصی است و به تخصص و تجربه فراوانی نیاز دارد. در صورتی که خودتان تخصص، تجربه و تیم‌های کاری لازم برای بازسازی را در اختیار دارید، خودتان می‌توانید دست به کار شوید و منزل خود را بازسازی کنید. در صورتی که چنین تخصص و تجربه‌ای ندارید، بهتر است کار را به متخصصان یا شرکت‌های بازسازی آپارتمان بسپارید.

  1. مراحل بازسازی آپارتمان کوچک به چه ترتیبی است؟

برای بازسازی آپارتمان کوچک لازم است ابتدا بخش‌هایی که می‌خواهیم بازسازی کنیم را تعیین کنیم. سپس بودجه و منابع مالی مناسب برای بازسازی آپارتمان را مشخص نماییم. سپس با چند شرکت بازسازی صحبت کنیم، نمونه‌کارهایشان را ببینیم و تعرفه کارشان را با یکدیگر مقایسه کنیم. سپس با در نظر گرفتن تجربه، مهارت و نمونه‌کارها، با یکی از شرکت‌های بازسازی به توافق برسیم. پس از رسیدن به توافق باید یک قرارداد با شرکت مورد نظر بنویسیم و در آن، زمان و مبلغ کار بازسازی را تعیین کنیم. اکنون بر اساس زمانی که در قرارداد مشخص شده است، می‌توانیم خانه دیگری اجاره کنیم و خانواده خود به آن منزل جدید منتقل کنیم. اکنون شرکت بازسازی می‌تواند کار خودش را آغاز کند.

همواره تلاشم این بوده که اجزا و المان‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی را عین کف دست بشناسم. با همه مصالح و متریال‌های موجود در ساختمان رفیق شدم و بساط دوستی را با هر تجهیز جدیدی که وارد بازار می‌شود، جور می‌کنم. از زمان دانشجویی عاشق متریال‌های ساختمانی بودم و همواره سعی می‌کنم آن‌ها را به درستی در کنار یک‌دیگر بنشانم. گاهی خلاقیت را چاشنی دوستی خود با مصالح می‌کنم و گاهی هم با نوآوری، فضا را دگرگون می‌کنم. چکیده تمام آموخته‌هایم در دانشگاه، حضورم در دوره‌های آموزشی متعدد و بیش از یک دهه فعالیتم در حوزه صنعت ساختمان در تهران ایده به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *