بازسازی خانه 80 متری و ۶ ایده کاربردی

بازسازی خانه ۸۰ متری

فهرست مطالب

بازسازی خانه 80 متری با 7 ایده خلاقانه، تخصصی و اقتصادی

در سال‌های اخیر میزان تقاضا برای بازسازی خانه‌های 70، 80، 90 و 100 متری به میزان چشمگیری افزایش یافته است. بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که افزایش قیمت مسکن باعث شده است که خانواده‌ها، خانه‌ها و آپارتمان‌های قدیمی را با قیمتی مناسب بخرند و با ایده‌های خلاقانه و اقتصادی، خانه خود را بازسازی و به فضایی جدید و به‌روز تبدیل کنند. تقاضای بالا برای بازسازی خانه‌هایی با این مساحت، متخصصان شرکت بازسازی تهران ایده را بر آن داشت که مقالاتی در این زمینه تدوین کنند و در اختیار متقاضیان و علاقه‌مندان قرار دهند. در این مقاله، تمرکز ما روی ایده‌های نوآورانه برای بازسازی خانه 80 متری خواهد بود.

در صورتی که شما هم خانه 80 متری‌ای در اختیار دارید و می‌خواهید آن را به شکلی جذاب و با هزینه‌ای منطقی و مناسب، بازسازی کنید، پیشنهاد می‌شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ایده اول: تغییر دادن دیوارهای خانه برای ایجاد یک سالن پذیرایی دلباز و چشم‌نواز

اگر خانه‌ای که خریداری کرده‌اید قدیمی است و سالن پذیرایی کوچک و دلگیری دارد، بد نیست که دیوارهای غیرباربر خانه را به گونه‌ای جابجا کنید که فضای بیشتری به سالن پذیرایی برسد.

بی‌تردید سالن پذیرایی، یکی از مهم‌ترین نقاطی است که در هنگام بازسازی خانه باید به آن توجه کرد. بهینه‌سازی سالن پذیرایی، به‌تنهایی می‌تواند حال و هوای منزل را دگرگون کند. برخی آپارتمان‌های قدیمی، فقط با جابجایی دیوارهای غیرباربر سالن پذیرایی به یک آپارتمان مدرن و دلباز تبدیل می‌شوند.

ایده دوم بازسازی خانه 80 متری: تحول در آشپزخانه با چند راهکار اساسی

شکی نیست که آشپزخانه، در عالم دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل، نقش کلیدی و تأثیرگذاری بازی می‌کند و با تغییر و تحول در آشپزخانه می‌توان کل فضای خانه را تغییر داد. وقتی دیوارهای غیرباربر خانه را جابجا کردید، سعی کنید فضای بیشتری برای آشپزخانه در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود که جذابیت و راحتی منزل دوچندان شود. توجه داشته باشید که این موضوع فقط به خانه‌های 80 متری مربوط نمی‌شود و برای بازسازی خانه 70 متری، 90 متری و 100 متری هم باید به این نکته توجه کرد.

پذیرایی با تم سفید

پس از بزرگ‌تر کردن آشپزخانه، بد نیست که کفپوش آن را هم تغییر دهید. در صورت تمایل به این کار، کفپوشی انتخاب کنید که در برابر آب، مقاوم باشد و زیبایی خود را حفظ کند. کفپوش لمینت یکی از بهترین گزینه‌ها برای آشپزخانه و سایر بخش‌های خانه است. همچنین سعی کنید رنگ کفپوش، روشن باشد تا فضای آشپزخانه و کل خانه، روشن‌تر و دلبازتر جلوه کند.

استفاده از کابینت‌های زیبا با رنگ روشن مثل سفید نیز می‌تواند به دلباز شدن آشپزخانه کمک کنید. با استفاده از تکنیک جزیره نیز می‌توانید نوعی یکپارچگی بین سالن پذیرایی و آشپزخانه به وجود بیاورید. برای بازسازی خانه‌های 80 متری، از بین اپن، کانتر و جزیره، بهتر است از تکنیک جزیره استفاده کنید.

بازسازی آشپزخانه خانه ۸۰ متری

ایده سوم: استفاده از کاغذ دیواری مناسب برای دیوارهای خانه

بر اساس مطالعاتی که در مورد هزینه کاغذ دیواری خانه 70، 80، 90 و 100 متری انجام شده است، خانه‌های 80 متری به طور میانگین به 26 رول کاغذ دیواری نیاز دارند که هزینه آن، چیزی بین 9 تا 15.5 میلیون تومان می‌شود.

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری، بهتر است کاغذ دیواری را از بین رنگ‌های روشن انتخاب کنید تا فضای پذیرایی و اتاق‌ها، روشن و دلباز به نظر برسد. از طرفی بکوشید که طرح کاغذ دیواری با سبک دکوراسیون داخلی منزلتان سازگار و هماهنگ باشد. پیشنهاد متخصصان برای استفاده از کاغذ دیواری این است که روی دیوار شاخص منزل خود مثل دیوار پشت تلویزیون در پذیرایی یا دیوار پشت سرویس خواب در اتاق خواب، کاغذ دیواری طرح‌دار و چشم‌نوازی نصب کنید و با رنگ یا کاغذ دیواری ساده به سایر دیوارها زینت ببخشید.

اگر دوست دارید نوآوری به خرج دهید، سعی کنید از میکروسمنت به عنوان جایگزین کاغذ دیواری استفاده کنید. این محصول جدید، جایگزینی برای کاغذ دیواری است که فقط روی اکسنت وال یا دیوار شاخص قرار می‌گیرد. پس از نصب میکروسمنت روی دیوار شاخص، می‌توانید سایر دیوارها را با رنگ و نقاشی یا کاغذ دیواری ساده بیارایید.

تی وی وال

ایده چهارم: بازسازی حمام و دستشویی و ایجاد فضاهایی شاخص و به‌روز

ایده دیگری که می‌تواند تحول بزرگی در منزل شما ایجاد کند، بازسازی حمام و سرویس بهداشتی است. در صورتی که تمایل دارید این فضاها جدا باشند، اشکالی ندارد؛ ولی بهتر است ابتدا عمر لوله‌ها و تأسیسات این بخش‌ها را در نظر بگیرید. اگر سال‌های زیادی از نصب این لوله‌ها می‌گذرد، می‌توانید کف حمام و سرویس بهداشتی را بکنید و لوله‌ها را تعویض کنید. همچنین عایق‌بندی این دو بخش را فراموش نکنید.

بازسازی سرویس بهداشتی خانه ۸۰ متری

پس از اتمام کار می‌توانید روشویی، شیرآلات و آینه سرویس بهداشتی و حمام را عوض کنید و با همین کارهای ساده، تغییرات عمده و مقرون به صرفه‌ای در این دو فضا به وجود بیاورید.

یکی دیگر از ایده‌های مناسب برای این فضاها این است که سرویس بهداشتی و حمام را یکی کنید و از دیوایدر حمام یا همان شیشه جداکننده برای قرار دادن دوش کمک بگیرید. نصب توالت فرنگی در این فضا هم می‌تواند ایده بسیار خوب و هوشمندانه‌ای باشد. قرار دادن آینه‌های بزرگ و نورپردازی این فضا می‌تواند فضای حمام و دستشویی را به‌روزتر و آرامش‌بخش‌تر جلوه دهد.

 

بازسازی حمام خانه ۸۰ متری

ایده پنجم: آرامش بخشیدن به فضای اتاق خواب‌ها با چند راهکار ساده

با استفاده از کاغذ دیواری با رنگ و طرح مناسب در فضای پشت سرویس خواب و استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری ساده برای سایر دیوارها، می‌توانید زیبایی خاصی به دیوارهای اتاق خواب ببخشید. در گام بعدی، از گیاهان مناسب در فضای اتاق خواب استفاده کنید تا همیشه اکسیژن تازه در این فضا وجود داشته باشد.

در صورتی که دنبال کفپوش مناسب برای این فضا هستید، بهتر است از همان کفپوش آشپزخانه و سالن پذیرایی برای اتاق خواب استفاده کنید. استفاده از پنجره‌های بزرگ و قرار دادن پرده‌های ضخیم برای این پنجره‌ها باعث می‌شود که این اتاق به اندازه کافی نور داشته باشد تا در مواقع مطالعه بتوانید از این نور لذت ببرید. همچنین در صورت نیاز به خواب می‌توانید پرده‌های ضخیم را جلوی پنجره‌ها بکشید تا اتاق تاریک شود.

دکوراسیون اتاقخواب مستز

اگر می‌خواهید فضای اتاق خواب‌ خود را به فضایی دلنشین و آرام‌بخش تبدیل کنید، حتماً نکات طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب را در فضای مورد نظر اجرا کنید. این نکات به شما کمک می‌کنند که اتاقی خوابی زیبا و به‌روز داشته باشید.

دکوراسیون اتاقخواب در بازسازی خانه ۸۰ متری

ایده ششم: توجه ویژه به نورپردازی و پنجره‌ها برای دلبازتر کردن خانه

در هنگام بازسازی خانه 80 متری، توجه به نورپردازی خانه و مساحت پنجره‌ها، اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند فضای خانه را به کلی تغییر دهد. سعی کنید در هنگام بازسازی خانه از نور مصنوعی کافی در منزل خود استفاده کنید. همچنین در صورت امکان، مساحت پنجره‌هایی که رو به پذیرایی باز می‌شوند را افزایش دهید تا در طول روز، نور طبیعی بیشتری داشته باشید. افزایش روشنایی منزل، باعث می‌شود که خانه دلبازتر و زیباتر جلوه کند.

نورپردازی سقف خانه ۸۰ متری

ایده هفتم: بازسازی سقف خانه برای ایجاد تحولی اساسی در منزل

یکی دیگر از ایده‌های کارساز برای بازسازی خانه 80 متری، بازسازی سقف پذیرایی است. از آنجا که بخش پذیرایی، بیش از سایر بخش‌های منزل به چشم می‌آید، هر تغییری که در آن ایجاد کنید، خیلی سریع به چشم می‌آید و فضای خانه را دگرگون می‌کند. یکی از این ایده‌های متحول‌کننده، بازسازی سقف خانه است. در حال حاضر استفاده از کناف یا گچ‌بری طرح کناف، دو مورد از راهکارهای مقرون به صرفه و تخصصی برای بازسازی سقف خانه محسوب می‌شوند.

پس از اتمام فرایند نصب کناف یا گچ‌بری، می‌توانید از نقاش‌های حرفه‌ای و کاربلد برای بتونه کردن و رنگ‌آمیزی کناف و گچ‌بری کمک بگیرید تا فضای سالن پذیرایی، زیباتر و جدیدتر جلوه کند.

بازسازی سقف با کناف برای خانه ۸۰ متری

بازسازی خانه 80 متری به صورت تخصصی و مقرون به صرفه با شرکت تهران ایده

در این مقاله تلاش کردیم 7 ایده خلاقانه، تخصصی و اقتصادی برای بازسازی خانه 80 متری ارائه دهیم. امیدواریم نکات و ایده‌هایی که در این مقاله بیان کردیم، در هنگام بازسازی خانه برایتان مفید و کارساز باشد.

در صورتی که قصد دارید خانه 80 متری خود را به شکلی تخصصی و با متدهای روز بازسازی کنید، پیشنهاد می‌شود از یک مشاور یا شرکت بازسازی حرفه‌ای و باسابقه کمک بگیرید؛ چون این شرکت‌ها تجربه خوبی در این زمینه دارند و به شما کمک می‌کنند منزل خود را طور بازسازی کنید که به جلوه‌ای از تحول و زیبایی تبدیل شود.

شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده، یک شرکت تخصصی است که سابقه درخشانی در زمینه بازسازی خانه دارد و با ایده‌های تخصصی که در چنته دارد، می‌تواند منزل شما را به فضایی متفاوت، زیبا و دلنشین تبدیل کند. در صورتی که قصد دارید پروژه بازسازی خانه خود را به کلکسیونی از متخصصان باتجربه عرصه بازسازی منزل بسپارید، پیشنهاد می‌شود که با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

در صورتی که این مقاله برای شما مفید و ارزنده بود، می‌توانید مقاله ۱۱ نکته اساسی هنگام بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی را مطالعه کنید. این مقاله، نکات ارزشمندی برای بازسازی خانه‌های قدیمی در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

علاوه بر ایده‌ها و نکاتی که در این مقاله بیان کردیم، شما چه ایده‌های جذاب دیگری برای بازسازی خانه 80 متری در نظر دارید؟ از نظر شما مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام بازسازی خانه 80 متری باید مد نظر قرار دهیم، چیست؟ لطفاً نظرها، پیشنهادها و راهکارهای خود را با ما و سایر همراهان شرکت بازسازی تهران ایده در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

 

پرسش‌های پرتکرار:

  1. بهتر است بازسازی خانه 80 متری را خودمان انجام دهیم یا از متخصصان کمک بگیریم؟

بازسازی خانه یک کار کاملاً تخصصی و عملیاتی است که نیاز به افراد ماهر و متخصص دارد. در صورتی که خودتان، دانش و مهارت لازم را دارید، می‌توانید خودتان دست به کار شوید؛ ولی اگر تجربه و دانش کافی را ندارید، بهتر است از یک متخصص یا شرکت بازسازی کمک بگیرید.

  1. هزینه بازسازی خانه 80 متری چقدر است؟

هزینه بازسازی خانه 80 متری به میزان تحولات خانه، قیمت مصالح به‌کاررفته و هزینه نیروی انسانی بستگی دارد و به همین دلیل امکان اعلام قیمت دقیق برای آن وجود ندارد. در صورت تمایل به اطلاع از قیمت دقیق بازسازی منزل خود، با شماره 02188707414 تماس بگیرید تا متخصصان تهران ایده، از منزل شما بازدید کنند و پس از ارزیابی‌های لازم، قیمت دقیق را به شما اعلام نمایند.

  1. مراحل بازسازی خانه 80 متری به چه ترتیبی است؟

برای بازسازی خانه 80 متری باید ابتدا نقاطی از خانه که نیاز به بازسازی دارند را تعیین کنید، سپس بودجه‌ای که می‌خواهید به بازسازی اختصاص دهید را تعیین کنید. سپس نوبت به انتخاب یک متخصص یا شرکت بازسازی می‌رسد. در نهایت به کمک متخصصان می‌توانید به فراخور بودجه خود، نقاط بازسازی را تعیین کنید تا شرکت مورد نظر، فرایند اجرای بازسازی خانه را آغاز کند.

 

همواره تلاشم این بوده که اجزا و المان‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی را عین کف دست بشناسم. با همه مصالح و متریال‌های موجود در ساختمان رفیق شدم و بساط دوستی را با هر تجهیز جدیدی که وارد بازار می‌شود، جور می‌کنم. از زمان دانشجویی عاشق متریال‌های ساختمانی بودم و همواره سعی می‌کنم آن‌ها را به درستی در کنار یک‌دیگر بنشانم. گاهی خلاقیت را چاشنی دوستی خود با مصالح می‌کنم و گاهی هم با نوآوری، فضا را دگرگون می‌کنم. چکیده تمام آموخته‌هایم در دانشگاه، حضورم در دوره‌های آموزشی متعدد و بیش از یک دهه فعالیتم در حوزه صنعت ساختمان در تهران ایده به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *