5 راهکار چیدمان زیر سینک ظرفشویی

چیدمان زیر سینک ظرفشویی

فهرست مطالب

راهکار چیدمان زیر سینک ظرفشویی؛ در کابینت زیر سینک چی بذاریم؟

چیدمان وسایل زیر سینک ظرفشویی، باعث می‌شود فضای درون کابینت زیر سینک، خیلی زیبا و آراسته به نظر برسد و استفاده بهینه از این فضا صورت گیرد. چیدمان درست وسایل در این فضا، جلوی آسیب رسیدن به وسایل را می‌گیرد و باعث می‌شود که بهداشت در این کابینت، به بهترین شکل رعایت شود.

در این مقاله تصمیم داریم در مورد نحوه چیدمان زیر سینک ظرفشویی صحبت کنیم و 5 راهکار مهم و کارساز را در این زمینه بیان نماییم. در صورتی که شما هم به تمیزی، زیبایی و آراستگی فضای درون کابینت زیر سینک اهمیت می‌دهید، پیشنهاد می‌شود که دقایقی از زمان گران‌بهای خود را به مطالعه مطلب پیش رو اختصاص دهید.

راهکار 1: استفاده از سبدها؛ یک نکته مهم برای چیدمان زیر سینک ظرفشویی

معمولاً افراد مواد شوینده را در کابینت زیر سینک ظرفشویی می‌گذارند. در صورتی که شما هم می‌خواهید چنین کاری انجام دهید، یک سبد بردارید و کل مواد شوینده را درون آن بگذارید و در کابینت قرار دهید. این کار از پخش و پراکنده شدن این مواد یا ریختن آن‌ها در کابینت زیر سینک جلوگیری می‌کند و فضا را تمیز و پیراسته جلوه می‌دهد. شاید این نکته، ساده به نظر برسد ولی یکی از اصول اساسی طراحی دکوراسیون داخلی برای چیدمان زیر سینک ظرفشویی است.

راهکار 2: سطل زباله؛ مهمان ضروری و همیشگی کابینت زیر سینک

پیشنهاد می‌شود 2 سطل زباله درون کابینت زیر سینک قرار دهید تا بتوانید زباله‌ها خشک و تر را در منزل خود از هم جدا کنید. در صورتی که سطل زباله شما به اندازه کافی بزرگ است، می‌توانید دو کیسه درون آن قرار دهید.

راهکار 3: استفاده از آویزها برای اتصال به در کابینت و نگهداری وسایل

درهای کابینت زیر سینک، فضایی است که بسیاری از خانواده‌ها از آن استفاده نمی‌کنند؛ در حالی که می‌توان چند آویز چسبی به در کابینت (سمت داخل در کابینت که فقط هنگام باز کردن کابینت مشخص می‌شود) زد و وسایل مختلف مثل دستکش، پلاستیک‌های سالم و اضافی، دستمال و غیره را به آن آویزان کرد.

راهکار 4: استفاده از میله‌های مناسب برای نگهداری رول کیسه زباله

یکی از بهترین فضاها برای نگهداری رول پلاستیک زباله، کابینت زیر سینک ظرفشویی است؛ زیرا با این کار می‌توانید هر وقت پلاستیک زباله درون سطل را برداشتید و از خانه بیرون بردید، فوراً یک پلاستیک جدید از رول کیسه زباله جدا کنید و درون سطل قرار دهید.

در حال حاضر یک سری میله‌های چسبی در بازار موجود است که می‌توانید آن‌ها را به در کابینت یا دیواره درون کابینت بچسبانید. سپس میله را درون رول کیسه زباله بگذارید و در جایگاه مخصوص قرار دهید. بعضی افراد یک میله چسبی دیگر هم در کابینت قرار می‌دهند و رول پلاستیک یکبارمصرف را در آن میله قرار می‌دهند.

راهکار 5: طبقه‌بندی بخشی از کابینت زیر سینک در صورت امکان

یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای برای نظم دادن به فضای درون کابینت زیر سینک، طبقه‌بندی تمام یا بخشی از فضای کابینت است. برای این کار کافی است یک تخته به عرض 25 تا 30 سانتی متر در کابینت قرار دهید تا بتوانید در طبقه بالا، وسایلی مختلفی مثل لوازم شستشوی ظروف مثل اسکاچ و ابر و غیره را قرار دهید. همچنین می‌توانید در این طبقه فوقانی، چند قابلمه و ظرف قرار دهید.

اطلاع از جزئی‌ترین آموزه‌های عرصه طراحی دکوراسیون داخلی با وبلاگ تهران ایده

در این مقاله تلاش کردیم 5 راهکار مهم را در مورد چیدمان زیر سینک ظرفشویی بیان کنیم. امید است که نکات و آموزه‌‎های این مقاله، برای کلیه افرادی که قصد آراسته و زیبا کردن فضای درون کابینت زیر سینک ظرفشویی خود را دارند، مفید و کارساز باشد.

در صورتی که تمایل دارید از ریزترین جزئیات طراحی دکوراسیون داخلی آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود مقالات و مطالب موجود در وبلاگ سایت تهران ایده را مطالعه کنید. شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده، کلکسیونی از متخصصان دکوراسیون داخلی را در کنار خود دارد و می‌کوشد طرح‌های دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف (از خانه گرفته تا دفتر کار، شرکت، مطب و فروشگاه) را به شکلی خلاقانه و باکیفیت اجرا کند. متخصصان این مجموعه حاصل تجربیات خود را در قالب مقالاتی در وبلاگ سایت تهران ایده منتشر می‌کنند.

علاوه بر نکاتی که در این مقاله بیان شد، از نظر شما چه نکات دیگری برای چیدمان زیر سینک ظرفشویی اهمیت دارد؟ لطفاً تجربیات، نظرها و پیشنهادهای خود را با ما و سایر همراهان شرکت دکوراسیون داخلی تهران ایده در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های پرتکرار در مورد کابینت زیر سینک ظرفشویی:

  1. ابعاد استاندارد کابینت زیر سینک ظرفشویی چقدر است؟

متخصصان کابینت‌سازی عمدتاً ارتفاع 70 تا 76 سانتی متری را برای کابینت زیر سینک در نظر می‌گیرند. عمق 60 سانتی متر و عرض حداقل 90 سانتی متر برای این فضا، استاندارد محسوب می‌شود.

  1. بهترین متریال برای فضای داخل کابینت زیر سینک ظرفشویی چیست؟

PVC بهترین متریال برای فضای داخلی کابینت زیر سینک است؛ چون مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. بعضی از کابینت‌سازها، کابینت زیر سینک را از جنس فلز می‌سازند؛ ولی رنگ این فلز، کوره‌ای است. به همین دلیل با گذر زمان، فلز رنگ خود را از دست نمی‌دهد و پوسته پوسته نمی‌شود.

همواره تلاشم این بوده که اجزا و المان‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی را عین کف دست بشناسم. با همه مصالح و متریال‌های موجود در ساختمان رفیق شدم و بساط دوستی را با هر تجهیز جدیدی که وارد بازار می‌شود، جور می‌کنم. از زمان دانشجویی عاشق متریال‌های ساختمانی بودم و همواره سعی می‌کنم آن‌ها را به درستی در کنار یک‌دیگر بنشانم. گاهی خلاقیت را چاشنی دوستی خود با مصالح می‌کنم و گاهی هم با نوآوری، فضا را دگرگون می‌کنم. چکیده تمام آموخته‌هایم در دانشگاه، حضورم در دوره‌های آموزشی متعدد و بیش از یک دهه فعالیتم در حوزه صنعت ساختمان در تهران ایده به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *