انواع روش های بازسازی خانه

انواع روش های بازسازی خانه
فهرست مطالب

بازسازی خانه انواع و روش‌های مختلفی دارد و هرکدام از آن‌ها سلیقه یک سری از مخاطبین را به خود جلب می‌کند. اگر خودتان به صورت شخصی از انواع و روش‌های مختلف بازسازی خانه و منزل اطلاع نداشته باشید و این کار را به مجموعه بسپارید، این امکان وجود دارد تا کار نهایی مطابق سلیقه شما نباشد یا از آن به طور کامل راضی نباشید!

به دلیل آنکه خانه یک محیط پراهمیت است و اکثر زمان خود را در آن سپری می‌کنیم، قصد داریم در این مقاله 7 تا از بهترین روش‌ها برای بازسازی محل سکونت را به همراه جزئیات برای شما توضیح دهیم تا در صورت نیاز، مفیدترین انتخاب را داشته باشید و بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. با ما در تهران ایده همراه باشید.

انواع روش های بازسازی خانه به صورت زیر است

1.بازسازی به روش ساده (Basic)

در این روش، خبری از جزئیات بیش از حد و طراحی‌های خارق‌العاده نیست! اگر این روش از بازسازی را انتخاب کنید، ایرادات مربوط به تأسیسات یا نمای ظاهری خانه توسط متخصصان شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده بررسی می‌شوند و در نتیجه آن‌ها، اقدامات لازم صورت می‌گیرد. در ادامه به برخی از نکاتی اشاره می‌کنیم که در روش بازسازی یا Rebuilding ساده به آن‌ها پرداخته می‌شود:

 • ترک‌های دیوار
 • نم‌گرفتگی سقف
 • وجود ایراد در لوله‌های آب خانه
 • وجود ایراد در سیم کشی برق
 • خراب شدن یا پوسیدگی کف محل مسکونی
 • ایجاد تغییرات در سیستم سرمایشی و گرمایشی

بازسازی خانه به روش ساده

هرچقدر که محل مسکونی قدیمی‌تر باشد، اقدامات قابل انجام در روش بازسازی ساده بیشتر است. هدف از انجام این روش این است که محیط زندگی شما مانند روز قابل استفاده باشد و به مشکلات تأسیساتی برخورد نکنید.

در برخی از موارد، اگر مشکلی در قسمت‌های مختلف خانه از جمله سرویس بهداشتی و آشپزخانه وجود داشته باشد، طراحان تلاش می‌کنند تا آن را دوباره مدل‌سازی کنند و پلان را تغییر دهند.

2.بازسازی هنری رنسانس (Artistic)

همان‌طور که از اسم این بازسازی پیداست، هنر (مرمت هنری) در پیدایش و اقدامات آن نقش چشمگیری دارد. در انجام این نوع از بازسازی (Rebuilding) ، خروجی و ظاهر نهایی کار به شدت مهم است و در نتیجه طراحان این توانایی را دارند تا بر اساس تجربه و اصول حرفه‌ای طراحی که در طول سالیان یاد گرفته‌اند را در فرایند بازسازی پیاده‌سازی کنند.

برای مثال اگر یک قسمت از خانه مانند آشپزخانه یا نشیمن‌گاه به اندازه کافی جذابیت بصری ندارد، آن‌ها این توانایی را دارند تا تغییرات لازم را در قسمت پلان و همچنین دکور به صورت کامل به وجود بیاورند و بر اساس اصول معماری، یک چینش متفاوت و جدید را از منزل و محل مسکونی مشتری به نمایش بگذارند. اجرا کردن دکوراسیون داخلی به صورت اصولی و رعایت هارمونی رنگ در این روش اهمیت بالایی دارد و باید سعی کنید تا با مجموعه‌ای کار کنید که در انجام این نوع بازسازی متخصص هستند.

بازسازی هنری رنسانس آشپزخانه و منزل

تهران ایده با بیش از 10 سال سابقه کار حرفه‌ای در زمینه بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی، با قوی‌ترین طراحان و معماران در تیم خود فعالیت می‌کند. اگر قصد دارید تا محل سکونت خود را به طور آرتیستیک یا همان هنری دوره رنسانس بازسازی کنید، روی مجموعه ما به طور کامل حساب کنید. ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بازسازی خانه در تهران و سایر شهرهای کشور را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

3.بازسازی شخصی (خصوصی)

در روش بازسازی شخصی (Personal Rebuilding) ، تمامی چهارچوب و هنجارهای قبلی از بین می‌روند. به زبانی دیگر، در بازسازی شخصی همه تا حد ممکن به ساز کارفرما می‌رقصند. هر گونه تعویض و تغییر پلانی که احساس می‌کنید باید انجام شود و قابلیت عملی شدن را داشته باشد انجام می‌شود. این امکان وجود دارد تا دکوراسیون و طراحی داخلی بر اساس سلیقه شما و هم‌فکری با طراحان متخصص اجرایی شود.

بازسازی صفر تا صدی و شخصی خانه

توجه: باید به این نکته توجه داشته باشید که ایده‌ها و دیدگاه‌های شما برای بازسازی منزل و خانه باید قابلیت اجرایی شدن داشته باشند؛ در غیر این صورت به مشکل برخورد خواهید کرد.

4.بازسازی آرایشی و سبکی (ظاهری)

در روش بازسازی آرایشی یا ظاهری، تمامی توجه بر روی تغییر ظاهر و نکات مربوط به آن است. دکوراسیون داخلی و تغییر آن در این نوع از بازسازی اهمیت بالایی دارد. اگر نیاز باشد، پلان برخی از قسمت‌های خانه تغییر پیدا می‌کند. در بازسازی آرایشی، تمام تلاش بر این است که طراحی بر اساس معماری روز و اصول منطقی باشد و نکات مربوطه به صورت کامل لحاظ شود. بازسازی خانه و منزل به روش آرایشی معمولاً زمانی کاربرد دارد که مشتری یا کارفرما از معماری و پلان ملک خود راضی است؛ اما از لحاظ ظاهری ضعف‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود. در ادامه درمورد تغییرات مربوط به سبک و ظاهر صحبت می‌کنیم.

بازسازی آرایشی و سبکی خانه

ایجاد تغییرات به سبک مینیمال

انجام طراحی به سبک ساده و مینیمال در این مدل از بازسازی طرف‌داران بسیار زیادی دارد. سادگی به اندازه کافی جلوه می‌کند و بینندگان و افراد درون منزل به آن جذب می‌شوند. رنگ‌های استفاده شده در این سبک معمولاً خنثی هستند و هیچ بار احساسی مثبت یا منفی‌ای را ایجاد نمی‌کنند.

بازسازی مینیمال منزل و خانه

رایج‌ترین رنگ‌ها در سبک مینیمال:

 • سفید
 • خاکستری
 • طوسی

ایجاد تغییرات به سبک شلوغ

این امکان وجود دارد تا در بازسازی آرایشی، طراحی به صورت شلوغ و با جزئیات بالا باشد. در این تکنیک و روش از رنگ‌های روشن و ترکیبی استفاده می‌شود و لوازم دکوراسیون شکل مخصوص به خود را دارند.

سبک شلوغ بازسازی خانه

رایج‌ترین ترکیب رنگ‌ها در سبک شلوغ:

 • زرد / مشکی / سفید
 • نارنجی / سبز / آبی

ایجاد تغییرات به سبک مدرن

در سبک مدرن، لوکس نشان داده شدن منزل از همه چیز مهم‌تر است. اجزا و متریال قابل استفاده در این مدل باید بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشد و به گونه‌ای به کار گرفته شود تا تمامی افرادی که وارد منزل می‌شوند آن را حس کنند.

بازسانی منزل به سبک مدرن

رایج‌ترین ترکیب رنگ‌ها در سبک مدرن:

 • طلایی
 • مشکی
 • سفید

5.بازسازی آرکنولوژیک (مرمت علمی)

در بازسازی آرکنولوژیک عمده تمرکز بر روی مسائل پایه و مربوط به ساختار منزل است. تمامی ضعف‌های ساختاری تا حد امکان برطرف می‌شود. پایه‌ریزی محل سکونت و ساختمان بررسی می‌شود و در صورت نیاز، حفاری انجام می‌شود تا آن را تقویت کنند. از دیگر مسائلی که در بازسازی مرمت عملی قابل توجه است، بازسازی سنگ نمای ساختمان و برطرف کردن قسمت‌های ترک خورده و ضعیف است. یکی از مزایای بازسازی به این روش این است که محیط زندگی و ملک شما در برابر خطرات طبیعی از جمله زمین‌لرزه مقاوم‌تر می‌شود و امنیت جانی بیشتری دارید.

بازسازی آرکنولوژیک یا مرمت علمی خانه

6.بازسازی نوین

در بازسازی نوین، تمام تلاش بر این است تا روند قدیمی و عادی بازسازی با استراتژی‌های جدید جایگزین شود؛ در نتیجه زمان کمتری برای بازسازی یک واحد یا ملک صرف می‌شود و کارها سریع‌تر پیش می‌روند. برای اجرا کردن این روش، نکات نیازمند تغییر و بازسازی در ابتدا تشخیص داده می‌شوند؛ برای مثال اندازه‌گیری دقیق دیوارها انجام می‌شود؛ سپس قالب‌هایی در کارخانه طراحی می‌شوند تا بلوک‌های دیواری در آنجا آماده شوند. بعد از آماده‌سازی دیواره‌ها یا قسمت‌های مختلف، به کمک ماشین‌های سنگین آن را به محیط هدف انتقال می‌دهند و فرایند نصب انجام می‌شود.

روش بازسازی نوین منزل

نکته: انجام این کار برای قسمت‌های فلزی و دارای جنس متفاوت نیز امکان‌پذیر است. بازسازی نوین به تازگی در حال اجرایی شدن است و اگر تمایل دارید تا آن را برای منزل خود عملیاتی کنید، حتماً به شرکتی که قرار است کار را انجام دهد توجه داشته باشید و تحقیقات لازم را درمورد آن انجام دهید.

7.بازسازی کامل‌ کننده (تکمیلی)

در بازسازی تکمیلی، قسمت‌هایی از خانه که فرسوده و قدیمی شده‌اند به طور کامل تخریب می‌شوند تا دوباره ساخته شوند. یکی از اصل‌های موجود در بازسازی، یکپارچه سازی است که در این روش به آن توجه زیادی می‌شود؛ به این معنا که تیم و مجموعه تمام تلاش خود را می‌کند تا قسمت‌های فرسوده خانه را بازسازی و آن‌ها را مانند بخش‌های دیگر خانه نو کند. در روش بازسازی کامل کننده، دکوراسیون داخلی برای قسمت‌هایی که تخریب می‌کنیم بسیار مهم است و باید در نهایت رنگ و شکل محیط اصلی خانه را به خود بگیرد.

بازسازی تکمیلی ساختمان با تخریب کامل آن

بازسازی یک یا چند قسمت از خانه

برخی از مشتریان و کارفرماها قصد دارند تا بازسازی فقط برای یک قسمت از خانه انجام شود. انجام این کار در روش بازسازی کامل کننده امکان‌پذیر است؛ برای مثال این قابلیت وجود دارد تا فقط یک یا چند قسمت‌ مختلف خانه مانند جمله آشپزخانه، سرویس بهداشتی، هال یا اتاق خواب را بازسازی کنیم.

بازسازی یک یا چند قسمت از خانه

سخن پایانی

در این مقاله درمورد 7 تا از بهترین روش‌ها برای بازسازی خانه و منزل صحبت کردیم و توضیحات مربوط به آن را ارائه دادیم. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که محدودیتی برای بازسازی ساختمان و ملک وجود ندارد؛ یعنی شما به عنوان کارفرما این توانایی را دارید تا به طور هم‌زمان یک یا چند روش را انتخاب کنید و از نتیجه نهایی کار لذت ببرید.

حتماً به مجموعه انتخابی برای انجام بازسازی خانه و منزل توجه داشته باشید. بسیاری از مجموعه‌ها تخصص کافی را ندارند و حتی از شیوه به انجام رساندن هر روش بازسازی اطلاع ندارند و کار را به بدترین شکل انجام می‌دهند! تهران ایده یکی از حرفه‌ای‌ترین تیم‌ها و مجموعه‌ها برای انجام کار بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی است و برای انجام بازسازی خانه در تهران یا سایر شهرها، کافی است تا با ما در ارتباط باشید. اگر سؤالی ذهن شما را مشغول کرده است، با مشاورین tehranidea تماس برقرار کنید. ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا پروژه را مطابق خواست شما پیش ببریم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این شماره تلفن ضروری شرکته

021-66956304

در ساعات غیر اداری میتونید تماس بگیرید

اطلاعات تماس بذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود