...

بازسازی و دکوراسیون داخلی لابی ساختمان

اشتراک گذاری :
بازسازی و نوسازی لابی ساختمان

7 ایده جذاب برای بازسازی لابی ساختمان در که باید نظر بگیرید

وقتی می‌خواهیم وارد یک ساختمان شویم و آن را از نظر زیبایی، جذابیت و کارآمدی، بررسی کنیم، اولین چیزی که مشاهده می‌کنیم، نمای بیرونی ساختمان است و پس از آن وارد لابی می‌شویم؛ از این رو لابی، یکی از مهم‌ترین فضاهایی است که روی ارزش مادی و زیبایی ساختمان تأثیر دارد. اهمیت بالای لابی باعث شده است که بسیاری از افراد در هنگام بازسازی ساختمان و ملک خود، به بازسازی لابی، نوسازی و زیباسازی آن فکر کنند. در این مقاله تصمیم داریم در مورد بازسازی لابی ساختمان صحبت کنیم و 7 ایده جذاب و خلاقانه برای بازسازی اصولی لابی ارائه دهیم.

در صورتی که شما نیز در آستانه بازسازی لابی ساختمان خود هستید و می‌خواهید این کار را به صورت حرفه‌ای و هوشمندانه انجام دهید، پیشنهاد می‌شود که چند دقیقه زمان بگذارید و تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید. با مطالعه این مقاله، می‌توانید بازسازی لابی را به شکلی هوشمندانه و حرفه‌ای انجام دهید.بازسازی لابی آپارتمان

چند نکته ضروری قبل از ورود به بحث بازسازی لابی ساختمان

پیش از اینکه بخواهیم 7 ایده کارآمد و حرفه‌ای برای بازسازی وردی ساختمان ارائه دهیم. بهتر است چند نکته را با هم مرور کنیم؛ چون دانستن این نکات به ما کمک می‌کند که بازسازی لابی را به صورت هوشمندانه انجام دهیم:

  • پیش از اینکه بخواهید وارد فرایند بازسازی لابی شوید، ابتدا باید رضایت کلیه اهالی ساختمان را جلب کنید؛ چون لابی، بخشی از فضای عمومی ساختمان است و باید کلیه اهالی، هزینه آن را بپردازند. برای این کار، نشستی با اهالی برگزار کنید و مشخص کنید که هدف اصلی از بازسازی لابی چیست؟ معمولاً لابی‌ها را به دلیل فرسودگی، طراحی نادرست، بزرگ‌تر کردن فضا، زیباسازی کف، سقف و دیوارها و در نظر گرفتن فضایی برای لابی‌من و نگهبان، بازسازی و نوسازی می‌کنند.
  • بعد از برگزاری یک نشست با اهالی ساختمان، باید بودجه‌ای می‌توان برای بازسازی لابی جمع‌آوری کرد را مشخص کنید. بودجه تعیین می‌کند که تا چه حد می‌توانید لابی را تغییر دهید.
  • پس از تعیین بودجه، اولویت‌های بازسازی لابی (نقاط فرسودگی، کاستی‌ها و غیره) را به همراه سایر اهالی مشخص کنید و در گام آخر، یک یا چند مسئول برای مدیریت فرایند بازسازی لابی برگزینید.
  • بهتر است پس از تعیین بودجه و کاستی‌ها، با یک مشاور و متخصص بازسازی ساختمان مشورت کنید تا بفهمید بر اساس بودجه، چه تغییر و تحولاتی می‌توانید در لابی ساختمان رقم بزنید.

با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید لابی ساختمان را به صورت حرفه‌ای و درستی بازسازی کنید. از طرفی، نگران نارضایتی اهالی آپارتمان از نتیجه نهایی نیز نخواهید بود.

بازسازی لابی مدرن

ایده 1: تعویض در ورودی لابی؛ یکی از ایده‌های موثر در زیبایی و امنیت ساختمان

در ورودی لابی ساختمان، تأثیر مهمی بر زیبایی و جذابیت نمای بیرونی ساختمان و نمای داخلی لابی می‌گذارد. از طرفی با تعویض در ورودی می‌توانیم امنیت بیشتری به لابی و درون ساختمان بگذاریم؛ به همین دلیل بسیاری از متخصصان بازسازی آپارتمان در هنگام نوسازی لابی توصیه می‌کنند که تعویض در لابی در اولویت قرار بگیرد.

طرح در ورودی لابی با دکوراسیون داخلی منزل کل لابی هماهنگ و همساز باشد. در هنگام خرید در ورودی، سراغ گزینه‌هایی با امنیت بالا بروید. مطمئن باشید که درهای دارای امنیت بالا، تأثیر روانی مهمی روی ساکنان ساختمان ایفا می‌کند. اگر برای ورود به لابی باید پله‌ای طراحی شود، سعی کنید کفپوش پله با کفپوش کف لابی هماهنگ باشد تا نوعی یکپارچگی بین درون و بیرون لابی شکل بگیرد.

ایده 2: تعویض کفپوش لابی؛ راهکاری برای تحول اساسی در فضای لابی ساختمان

زمانی که صحبت از بازسازی لابی ساختمان به میان می‌آید، باید توجه ویژه‌ای به کفپوش آن داشته باشید؛ چون تأثیر مهمی بر زیبایی و کارایی لابی دارد. در واقع باید کفپوش را به گونه‌ای انتخاب کنید که زیبا باشد و راه رفتن روی آن دشوار و پر سروصدا نباشد. از طرفی باید رنگ و ساختار کفپوش با سایر المان‌های لابی مثل دیوارها، نورپردازی و مبلمان، هماهنگ باشد. از طرفی باید سراغ پوشش‌هایی بروید که به راحتی شکسته نشوند.

کفپوش‌های مدل میکروسمنت، اپوکسی، لمینت و پی وی سی، چهار مدل از معروف‌ترین مدل‌های کفپوش برای لابی هستند که رضایت بخش زیادی از مشتریان را جذب کرده‌اند. کفپوش‌های میکروسمنت، از نظر زیبایی، مقاومت، دوام، واقعاً عالی و رضایت‌بخش است و بسیاری از متخصصان، این محصول را برای لابی پیشنهاد می‌دهند. البته کفپوش‌های اپوکسی، لمنیت و پی وی سی هم پرفروش هستند و کارایی و ماندگاری آن‌ها از نظر متخصصان، قابل قبول است. کفپوش PVC، معمولاً به عنوان کفپوش اقتصادی برای لابی معرفی می‌شود.

اگر می‌خواهید فضای لابی ساختمان را بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه دهید، سراغ کفپوش‌های دارای رنگ روشن بروید؛ چون کفپوش‌های تیره، معمولاً فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند و لکه یا کثیفی روی آن‌ها به‌راحتی دیده می‌شود. از طرفی در صورت استفاده از کفپوش تیره، باید نورپردازی قوی‌تری انجام دهید تا بتوانید فضای لابی را روشن کنید.

ایده 3: بازسازی دیوارهای لابی؛ راهی برای تحول عمیق در فضای لابی

دکوراسیون لابی و بازسازی لابی مدرن

ممکن است دیوارهای لابی پس از گذشت سالیان، کثیف یا دچار ترک‌خوردگی شود. از طرفی احتمال نم کشیدن دیوارها هم وجود دارد. اگر قصد بازسازی لابی ساختمان خود را دارید و می‌خواهید این کار را به صورت اصولی و حرفه‌ای انجام دهید، باید دیوارپوش مناسبی برای لابی خود برگزینید.

در برخی از ساختمان‌ها، فقط از رنگ و نقاشی برای دیوارها استفاده می‌شود. در صورتی که شما هم رنگ و نقاشی را ترجیح می‌دهید، بهتر است سراغ رنگ‌های روغنی بروید تا در صورت کثیف شدن، بتوانید با یک دستمال، دیوار را تمیز کنید. همچنین بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید؛ چون این رنگ باعث دلباز و روشن‌تر شدن فضای لابی می‌شود. اگر مساحت لابی ساختمان‌تان کوچک است، بهتر است سراغ رنگ‌های تیره برای دیوار نروید؛ چون فضا را کوچک و دلگیر جلوه می‌دهد.

کاغذ دیواری و انواع سنگ ساختمانی، دو گزینه به‌روز و جذاب برای دیوارهای لابی است. استفاده از سنگ‌های باکیفیت، هزینه بازسازی دیوار لابی را به طرز شگفت‌آوری افزایش می‌دهد و به همین دلیل بسیاری از آپارتمان‌نشین‌ها، کاغذ دیواری را برای لابی ترجیح می‌دهند. به علاوه کاغذ دیواری، می‌تواند به عنوان عایقی برای سروصدا عمل کند؛ چون در برخی ساختمان از سرامیک به عنوان دیوارپوش لابی استفاده می‌کند و سرامیک‌ها، باعث پیچیدن سروصدا در کل فضای ساختمان می‌شوند.

ایده 4: بازسازی سقف و نورپردازی؛ یک کار مهم برای تحول در زیبایی لابی

در برخی از ساختمان‌ها از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار و چشم‌نواز برای پوشش سقف لابی استفاده می‌کنند. اگر بودجه کافی برای کناف‌کاری سقف لابی را دارید، این گزینه نیز می‌تواند جلوه نابی به فضای لابی ببخشد.

یکی از کارهایی که می‌تواند زیبایی لابی را دوچندان کند، نصب لوستر و نور مخفی متناسب با ابعاد لابی است. همچنین چراغ‌های دیوارکوب و نورهای جذاب در پیرامون کناف، می‌تواند جلوه چشمگیری به لابی ببخشد. برای اینکه بتوانید لوستر مناسبی برای لابی ساختمان خود بخرید و نورپردازی حرفه‌ای و استاندارد در لابی ایجاد کنید، پیشنهاد می‌شود که از یک متخصص حرفه‌ای کمک بگیرید.

در هنگام بازسازی لابی، سعی کنید در ورودی و پنجره‌های لابی را به گونه‌ای انتخاب کنید که لابی در طول روز، میزبان نور طبیعی باشد. نور طبیعی باعث بهتر شدن فضای و انرژی لابی در طول روز می‌شود.

بازسازی و نوسازی لابی ساختمان

ایده 5: استفاده هوشمندانه از گیاهان آپارتمانی، مبلمان وپی اکسسوری‌های مناسب

استفاده از گیاهانی مثل کاکتوس، بگونیا، فیکوس الاستیکا، تراریوم، کراسولا و آگلونما در فضای لابی، باعث پاک‌سازی و زیباسازی محیط می‌شود و سبزینگی آن‌ها به افراد، طراوت و تازگی می‌بخشد. از طرفی با استفاده از اکسسوری‌هایی مثل تابلوهای نقاشی، مجسمه، استند کتاب و غیره می‌توانید جذابیت لابی را افزایش دهید. به علاوه وجود مبلمان راحت و متناسب با رنگ کفپوش و دیوارپوش، می‌تواند لابی را به فضایی راحت برای اهالی ساختمان تبدیل کند. برای زیباسازی لابی با مبلمان، گیاهان و اکسسوری‌ها، سعی کنید از یک متخصص یا شرکت دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

ایده 6: استفاده از وسایل مناسب برای سرمایش و گرمایش لابی

اگر می‌خواهید لابی ساختمان را به صورت حرفه‌ای بازسازی کنید، باید وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسبی در آن قرار دهید. البته برای انتخاب این وسایل، صرفه‌جویی در مصرف انرژی را هم در نظر بگیرید. در صورتی که می‌خواهید بهترین وسایل سرمایشی و گرمایشی را برای آپارتمان خود برگزینید، پیشنهاد می‌شود از یک متخصص یا شرکت بازسازی کمک بگیرید.

ایده 7: در نظر گرفتن فضایی مناسب برای لابی‌من

اگر در ساختمان خود لابی‌من دارید یا می‌خواهید لابی‌من استخدام کنید، پیشنهاد می‌شود که یک بخش پذیرش زیبا برای او طراحی کنید. این بخش باید نزدیک در ورودی لابی باشد و به لابی‌من اجازه دهد که به کل فضای لابی، مسلط باشد.

صفر تا صد بازسازی لابی ساختمان به صورت حرفه‌ای با شرکت تهران ایده

در این مقاله تلاش کردیم 7 ایده جذاب و ناب برای بازسازی لابی ساختمان ارائه دهیم. امید است با خواندن این مقاله و نکات آن، بتوانید لابی ساختمان خود را به صورت حرفه‌ای، دقیق و هوشمندانه بازسازی کنید.

در صورتی که قصد بازسازی لابی ساختمان خود را دارید، پیشنهاد می‌شود که از شرکت‌های معتبر و باتجربه کمک بگیرید؛ زیرا این شرکت‌ها با تکیه بر دانش و تجربه‌ای که دارند، می‌توانند لابی ساختمان خود را با ایده‌های خلاقانه، نوین و تخصصی بازسازی کنند.

یکی از شرکت‌های معتبری که در زمینه بازسازی لابی ساختمان فعالیت می‌کند، شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده است. این مجموعه، کلکسیونی از نیروهای متخصص و باتجربه را برای بازسازی لابی در کنار خود دارد و می‌تواند لابی ساختمان شما را با راهکارهای نوین و تخصصی بازسازی کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره یا ثبت سفارش بازسازی لابی، کافی است با شماره 88707414-021 تماس بگیرید.

از نظر شما علاوه بر نکات این مقاله، برای بازسازی لابی ساختمان باید چه نکات دیگری را در نظر بگیریم؟ مهم‌ترین نکته برای بازسازی لابی آپارتمان چیست؟ لطفاً نظرها، پیشنهادها و تجربیات خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) در میان بگذارید.

 

سوالات پرتکرار

  1. بازسازی لابی ساختمان، چه مزایا و فوایدی به همراه دارد؟

بازسازی لابی ساختمان، باعث افزایش قیمت کلی ساختمان، زیباسازی فضای داخلی و از بین بردن فرسودگی‌ها می‌شود. به علاوه برخی از لابی‌ها در ابتدا طراحی نامناسبی دارند که با بازسازی می‌توان اشکالات موجود را رفع و لابی را به فضای کارآمدتری تبدیل کرد. با بازسازی لابی می‌توانید تأثیری مثبت و ناب روی ساکنان ساختمان و مهمان‌های آن‌ها بگذارید.

  1. بازسازی لابی ساختمان را خودمان انجام دهیم یا از متخصصان کمک بگیریم؟

بازسازی لابی ساختمان به صورت حرفه‌ای و جذاب، نیاز به دانش، تجربه و نوآوری دارد. از طرفی کارهای بازسازی لابی، مستلزم تخصص و آگاهی است. در نتیجه بهتر است فرایند بازسازی لابی ساختمان خود را به نیروهای متخصص بسپارید تا بتوانید به نتیجه‌ای همه‌پسند، خاص و خلاقانه برسید.

  1. هزینه بازسازی لابی یک ساختمان چقدر است؟

هزینه بازسازی لابی ساختمان به عوامل متعددی از جمله مساحت لابی، کیفیت مصالح مصرفی و استفاده از اقلام تجملی و جذاب مثل مبلمان، لوستر، تلویزیون و غیره دارد. در صورت تمایل به اطلاع دقیق از هزینه بازسازی لابی ساختمان می‌توانید با شماره 021-88707414 تماس بگیرید. کارشناسان شرکت ایده پس از بازدید از فضا و بررسی موارد بازسازی، هزینه بازسازی را به شما اعلام می‌کنند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

فهرست مطالب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.