مقایسه هزینه بازسازی ایران، کانادا، فرانسه و انگلستان

مقایسه هزینه بازسازی ایران، کانادا، فرانسه و انگلستان

فهرست مطالب

سال‌های سال است که افراد در کشورهای مختلف جهان، ترجیح می‌دهند که منزل خودشان را به جای فروش، بازسازی کنند، حال و هوای تازه‌ای به آن ببخشند و به سکونت در آن ادامه دهند؛ چون می‌دانند که خانه‌شان بدون بازسازی، خیلی ارزان‌تر از قیمت واقعی‌اش به فروش می‌رسد. از طرفی افراد که می‌خواهند خانه خودشان را بفروشند هم آن را قبل از فروش، بازسازی می‌کنند؛ چون می‌دانند که با این کار، منزلشان بالاتر از قیمت واقعی‌اش به فروش می‌رسد. یکی از سوالات پرتکرار کسانی که قصد مهاجرت دارند، این است که هزینه بازسازی منزل در خارج از کشور چقدر است؟ این هزینه‌ها نسبت به ایران، بیشتر است یا کمتر؟

در این مقاله می‌خواهیم به مقایسه هزینه بازسازی ایران، کانادا، فرانسه و انگلستان بپردازیم و حداقل هزینه بازسازی را در هر کدام از این کشورها اعلام کنیم.

میانگین هزینه بازسازی منزل در ایران، کانادا، فرانسه و انگلستان برای خانه 100 متری

اگر بخواهیم مقایسه دقیقی بین این چهار کشور از نظر هزینه بازسازی برای یک خانه 100 متری انجام دهیم، می‌توانیم نکات زیر را به صورت مختصر و مفید بیان کنیم:

  • در بین این چهار کشور، ایران، کمترین هزینه بازسازی منزل را دارد. درست است که هزینه بازسازی منزل به عوامل متعددی بستگی دارد؛ ولی می‌توان گفت که میانگین هزینه بازسازی یک خانه 100 متری در ایران، 15000 دلار است.
  • بعد از ایران، کانادا کمترین هزینه بازسازی خانه را دارد. برای بازسازی یک خانه 100 متری در این کشور، باید میانگین 30 هزار دلار بپردازیم. این عدد در واقع دو برابر هزینه بازسازی منزل در ایران است.
  • در حال حاضر، میانگین هزینه بازسازی یک خانه 100 متری در فرانسه، حدوداً 40 هزار دلار اعلام می‌شود. فرانسه یکی از کشورهایی است که هزینه ساخت و ساز و بازسازی در آن واقعاً بالاست و یکی از دلایل آن بالا بودن دستمزد و گران بودن متریال و مصالح مورد نیاز است.
  • میانگین هزینه بازسازی یک خانه 100 متری در انگلستان، 50 هزار دلار است. در واقع هزینه بازسازی خانه در انگلستان، از سه برابر هزینه بازسازی در ایران هم بیشتر است! انگلستان به دلیل دستمزد بالایی که برای کارگران در نظر می‌گیرد، باعث افزایش هزینه ساخت و ساز و بازسازی منزل شده است.

دو نکته بسیار مهم در مورد هزینه بازسازی منزل در کشورهای مختلف

یکی از نکات مهم و اساسی در مورد هزینه بازسازی منزل در کشورهای مختلف، این است که 60 درصد هزینه‌های بازسازی به خرید متریال و مصالح مورد نیاز تعلق می‌گیرد و 40 درصد هزینه‌ها برای نیروی کار صرف می‌شود. البته این دو عدد دقیق نیست؛ ولی وقتی هزینه بازسازی را در کشورهای مختلف حساب کنید، متوجه می‌شوید که نسبت هزینه‌ها تقریباً به صورت 60-40 درمی‌آید.

نکته دیگری که در مورد هزینه بازسازی خانه باید بدانید این است که اعداد و ارقامی که در مورد میانگین هزینه بازسازی در کشورهای مختلف بیان کردیم، کاملاً تقریبی است. اگر می‌خواهید هزینه دقیق بازسازی را بفهمید، باید هزینه متریال و نیروی کار را به صورت دقیق محاسبه کنید تا بتوانید از مقدار دقیق هزینه‌ها آگاه شوید.

مهم‌ترین عوامل موثر در تعیین هزینه بازسازی منزل در کشورهای مختلف

در این بخش از مقاله مهم‌ترین عواملی که روی هزینه بازسازی منزل در کشورهای مختلف تأثیر می‌گذارند را بیان خواهیم کرد:

  • میزان خرابی منزل و حجم نوسازی: یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه بازسازی، میزان خرابی و حجم نوسازی مورد نظر کارفرماست. هر چقدر خانه قدیمی‌تر باشد، قاعدتاً مالک باید هزینه بیشتری صرف کند تا بتواند آن منزل را نوسازی و بهسازی کند.
  • هزینه نیروی کار: هزینه نیروی کار عموماً 40 درصد هزینه بازسازی را شامل می‌شود. در حال حاضر در کشور ما، هزینه نیروی کار واقعاً مناسب و مطلوب است و همین عامل باعث شده است که هزینه بازسازی در کشور ما، مناسب و اقتصادی باشد.
  • هزینه مصالح: هزینه و قیمت مصالح و متریال، مهم‌ترین عاملی است که روی هزینه بازسازی تأثیر می‌گذارد. بر اساس مطالعات انجام‌شده، حدود 60 درصد هزینه بازسازی منزل به خرید مصالح تعلق می‌گیرد.
  • متراژ ملک: متراژ ملک، یکی دیگر از عواملی است که بر هزینه بازسازی تأثیر می‌گذارد. قاعدتاً هر چه متراژ ملک، بیشتر باشد، هزینه بازسازی هم افزایش خواهد یافت.
  • سلیقه کارفرما یا مالک: سلیقه کارفرما یا مالک، یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر هزینه بازسازی تأثیر می‌گذارید. ممکن است هزینه بازسازی یک خانه 70 متری با یک سلیقه مشخص، 200 میلیون تومان و با سلیقه دیگر 350 میلیون تومان باشد.
  • نوسانات نرخ ارز: نوسانات قیمت ارز در ایران، روی هزینه نیروی کار و قیمت مصالح تأثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل نوسانات نرخ ارز را هم به عنوان یکی از عوامل موثر در تعیین هزینه بازسازی در نظر گرفتیم.

تهران ایده؛ مجری پروژه‌های بازسازی خانه به صورت حرفه‌ای و مقرون به صرفه

در این مقاله هزینه بازسازی منزل در ایران، کانادا، فرانسه و انگلستان را مقایسه کردیم و متوجه شدیم که هزینه بازسازی در کانادا و فرانسه، حدوداً دو برابر کشور ما و هزینه بازسازی در انگلستان، بیش از 3 برابر هزینه بازسازی در کشور ماست. همچنین عوامل موثر در تعیین هزینه بازسازی در کشورمان را بیان کردیم.

در صورتی که تمایل دارید منزل خود را به صورت اقتصادی بازسازی کنید، پیشنهاد ما به شما این است که با چند شرکت حرفه‌ای و تخصصی بازسازی منزل مشورت کنید و در نهایت آن شرکت معتبری که هزینه مناسبی دریافت می‌کند را انتخاب کنید.

شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی تهران ایده، یکی از شرکت‌های معتبری است که تاکنون پروژه‌های مختلف بازسازی منزل را در تهران و نقاط اطراف آن اجرا کرده است. این شرکت از سال 1387 تاکنون در کشورمان فعالیت می‌کند و به روش‌های نوین و خلاقانه‌ای برای اقتصادی و مقرون به صرفه شدن پروژه‌ها رسیده است. در صورت تمایل به دریافت مشاوره یا ثبت سفارش بازسازی منزل با هزینه اقتصادی، کافی است با شماره 88707414-021 تماس بگیرید تا متخصصان تهران ایده کلیه اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

شما چه ایده‌هایی برای اقتصادی و مقرون به صرفه کردن هزینه بازسازی منزل دارید؟ لطفاً نظرها، پیشنهادها و تجربیات خود در این زمینه را با ما و سایر همراهان شرکت تهران ایده به اشتراک بگذارید.

از زمانی که به خودم آمدم، خودم را یک ساختمانچی دیدم. از دوران نوجوانی دست در دست پدربزرگ به کارگاه‌های ساختمانی سر می‌زدم و در حالی که کفش‌هایم غرق در خاک بود، گوش به حرف‌های اولین و معتبرترین معمار رویاهای نوجوانی‌ام می‌دادم. پدربزرگ همیشه به من می‌گفت: "تو باید یک مهندس باشی تا به مردم خدمت کنی." به همین دلیل تا کنکور فقط به مهندس‌شدن فکر می‌کردم. بعد از امتحانات ترم اول دانشگاه، کارآموز شدم. بعد از سه ماه حقوق گرفتم. ساختن به عشقم تبدیل شده‌بود. و الان بعد از گذشت بیش از یک دهه همچنان با عشقم زندگی می‌کنم. خوشحالم که بعد از کلی تجربه در پروژه‌ها و حضور در دوره‌های حرفه‌ای مهندسی، ساختمانچی‌بودن را در تهران‌ایده نفس می‌کشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *