تفاوت توالت فرنگی وال‌ هنگ با توالت فرنگی پایه‌ دار

مقایسه توالت فرنگی وال‌هنگ با توالت فرنگی پایه‌دار

فهرست مطالب

یکی از سوالات پرتکرار افراد در هنگام خرید توالت این است که توالت فرنگی پایه‌دار بهتر است یا توالت فرنگی وال‌هنگ؟ در این مقاله تصمیم داریم مزایا و معایب هر کدام از این توالت فرنگی‌ها را بیان کنیم تا بتوانید گزینه مورد نظر خود را آگاهانه انتخاب کنید.

شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی تهران ایده، تاکنون پروژه‌های مختلفی در زمینه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام انجام داده است. در صورت تمایل به مشاهده این نمونه‌کارها، کافی است به صفحه پروژه های تهران ایده مراجعه کنید.

بررسی مزایا و معایب توالت فرنگی پایه‌دار (معمولی)

سابقه استفاده از توالت فرنگی پایه‌دار خیلی بیشتر از توالت فرنگی وال‌هنگ است؛ به همین دلیل در بیشتر خانه‌ها و دفاتر کار، مدل پایه‌دار یا معمولی به چشم می‌خورد. این مدل توالت فرنگی، مزایا و معایب خاص خودش را دارد و در هنگام خرید این محصول، باید مزایا و معایب آن آگاه باشیم تا بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم. در ادامه مزایا و معایب توالت فرنگی پایه‌دار یا معمولی را بررسی خواهیم کرد:

مزایا

 • قیمت مناسب: معمولاً قیمت مدل‌های توالت فرنگی پایه‌دار، مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تر از مدل‌های وال‌هنگ است.
 • انعطاف‌پذیری بیشتر در مکان قرارگیری: انعطاف‌پذیری توالت فرنگی پایه‌داربرای نصب و محل قرارگیری، خیلی بیشتر از توالت فرنگی وال‌هنگ است. فشار این نوع توالت، بیشتر روی زمین است و فشار خاصی به دیوار وارد نمی‌کند. به همین دلیل نصب آن با خاطری آسوده و بدون نگرانی از تخریب صورت می‌گیرد.
 • تعویض راحت و بی‌دردسر در صورت خرابی: در صورتی که توالت فرنگی معمولی، خراب شود، بشکند یا هر آسیبی ببیند، خیلی راحت می‌توان آن را با یک توالت معمولی دیگر جایگزین کرد. همین راحتی تعویض باعث شده است که بعضی متخصصان در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل، مدل پایه‌دار را ترجیح دهند.

معایب

 • امکانات کمتر نسبت به مدل‌های وال‌هنگ: امکانات مدل‌های معمولی یا پایه‌دار توالت فرنگی، معمولاً کمتر از مدل‌های وال‌هنگ است. به عنوان مثال، خیلی کم پیش می‌آید که مدل‌های پایه‌دار، قطعه بیده را داشته باشند. بیده یک قطعه خودشور است. این قطعه، آب را با فشار به محل نشیمن شخصی که روی توالت فرنگی نشسته است، می‌ریزد و با وجود آن، دیگر نیازی به نصب شیلنگ یا استفاده از دست نخواهد بود
 • اشغال فضای بیشتر نسبت به مدل وال‌هنگ: وقتی به فضای اشغال‌شده توسط توالت فرنگی معمولی و پایه‌دار نگاه می‌کنیم، به‌راحتی متوجه می‌شویم که مدل‌های معمولی، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.
 • سیستم تخلیه قدیمی‌تر نسبت به وال هنگ: سیستم تخلیه توالت فرنگی‌های معمولی، شامل یک مخزن در بالای کاسه است که با کشیدن یک زنجیر یا اهرم، آب به داخل کاسه توالت ریخته می‌شود و محتویات کاسه را سیفون می‌کند. توالت فرنگی‌های وال‌هنگ از یک سیستم فشار آب برای تخلیه استفاده می‌کنند که معمولاً کارآمدتر و کم‌صداتر از سیستم‌های سیفون سنتی هستند.
 • تمیزی و بهداشت کمتر نسبت به وال هنگ‌ها: تمیز کردن فضای زیر و اطراف توالت فرنگی معمولی، معمولاً سخت‌تر از تمیز کردن توالت فرنگی وال‌هنگ است.

وال هنگ فرنگی

بررسی مزایا و معایب توالت فرنگی وال هنگ

توالت فرنگی‌های وال هنگ در سال‌های اخیر محبوبیت فراوانی پیدا کرده‌اند و بسیاری از افراد در هنگام بازسازی حمام و سرویس بهداشتی خود از متخصصان می‌خواهند که برای آن‌ها توالت فرنگی وال‌هنگ نصب کنند. این توالت‌ها هم مثل مدل‌های معمولی، مزایا و معایبی دارند. در ادامه مزایا و معایب توالت فرنگی وال‌هنگ را بررسی و بیان خواهیم کرد:

مزایا

 • امکانات کامل و رضایت‌بخش: بعضی از توالت فرنگی‌های وال‌هنگ علاوه بر بیده، دارای سیستم خشک‌کننده هستند و کار را برای افراد، بسیار راحت می‌کند.
 • تمیزی و بهداشت راحت‌تر: تمیز کردن و شستشوی توالت فرنگی وال‌هنگ راحت‌تر از مدل‌های معمولی است؛ چون قسمت تحتانی آن مشخص و دسترسی به آن، آسان است. در نتیجه می‌توان بخش زیر آن را هم به‌راحتی تمیز کرد.
 • اشغال فضای کمتر: توالت فرنگی وال‌هنگ، نسبت به توالت فرنگی پایه‌دار فضای کمتری را اشغال می‌کند.

معایب

 • هزینه بالای خرید و نصب و پیچیده بودن فرایند نصب: قیمت توالت فرنگی وال‌هنگ و هزینه نصب آن، بالاتر از توالت فرنگی عمومی است؛ ولی به دلیل زیبایی بیشتر، افراد مدل وال‌هنگ را ترجیح می‌دهند. توجه داشته باشید که توالت فرنگی وال‌هنگ را حتماً باید یک فرد متخصص نصب کند. این در حالی است که توالت فرنگی معمولی را افراد معمولی هم می‌توانند نصب کنند. جالب است بدانید که فرایند نصب توالت فرنگی وال‌هنگ به دو قسمت تقسیم می‌شود: قبل از کاشی‌کاری و بعد از کاشی‌کاری. بنابراین اگر می‌خواهید این نوع توالت فرنگی را در منزل یا دفتر کار خود نصب کنید، این نکته را مد نظر قرار دهید.

توالت وال هنگ

بازسازی حرفه‌ای و تخصصی سرویس بهداشتی، حمام و سایر بخش‌های منزل با تهران ایده

در این مقاله تلاش کردیم به مقایسه توالت فرنگی پایه‌دار و وال‌هنگ بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام را به صورت مختصر و مفید بیان کنیم. امیدواریم نکات و آموزه‌های این مقاله به شما کمک کند که توالت مناسب برای منزل یا شرکت خود را آگاهانه و بر اساس نیاز و سبک زندگی‌تان انتخاب کنید.

در صورتی که تمایل دارید بازسازی سرویس بهداشتی و حمام منزل خود را به صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام دهید، پیشنهاد می‌شود که از متخصصان و افراد حرفه‌ای و کاربلد کمک بگیرید؛ زیرا این افراد تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارند و می‌توانند طراحی خلاقانه و کارآمدی برای شما انجام دهند تا سرویس بهداشتی و حمام منزلتان از نظر زیبایی و کارآمدی، مناسب باشد.

شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی تهران ایده تاکنون پروژه‌های مختلف و متنوعی در زمینه بازسازی ساختمان، سرویس بهداشتی و حمام انجام داده است و آگاهی و تخصص کافی در این زمینه را دارد. در صورتی که تمایل دارید پروژه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام خود را به یک شرکت باتجربه و حرفه‌ای بسپارید، کافی است با شماره 021-88707414 تماس بگیرید تا کارشناسان تهران ایده، کلیه اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

از نظر شما توالت فرنگی وال‌هنگ بهتر است یا توالت فرنگی پایه‌دار و دلیل این برتری را چه عاملی می‌دانید؟ لطفاً نظرها و سوال‌های خود را با ما و سایر همراهان سایت بازسازی خانه تهران ایده در بخش دیدگاه‌ها (زیر همین مقاله) به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های پرتکرار

 1. هزینه نصب توالت فرنگی وال‌هنگ و توالت فرنگی پایه‌دار چقدر است؟

هزینه نصب توالت فرنگی به نوع توالت، مدل آن، کارهای مورد نیاز مثل تخریب و لوله‌کشی و مصالح مورد نیاز بستگی دارد. در صورت تمایل به اطلاع از هزینه دقیق نصب توالت فرنگی، با شماره 88707414-021 تماس بگیرید تا کارشناسان تهران ایده، کلیه اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

 1. برای خرید توالت فرنگی باکیفیت و بادوام به کدام فروشگاه‌ها مراجعه کنیم؟

در حال حاضر فروشگاه‌های مختلفی در ایران در زمینه فروش انواع و اقسام توالت فرنگی باکیفیت و درجه‌یک فعالیت می‌کنند. متخصصان شرکت دکوراسیون داخلی تهران ایده، با فروشگاه‌های مختلفی همکاری دارند و می‌توانند به شما کمک کنند که یک توالت فرنگی بادوام خریداری کنید. در صورت تمایل به خرید توالت فرنگی با شماره 88707414-021 تماس بگیرید تا مشاوران تهران ایده، فروشگاه‌های تخصصی و مطمئن را به شما معرفی کنند.

همواره تلاشم این بوده که اجزا و المان‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی را عین کف دست بشناسم. با همه مصالح و متریال‌های موجود در ساختمان رفیق شدم و بساط دوستی را با هر تجهیز جدیدی که وارد بازار می‌شود، جور می‌کنم. از زمان دانشجویی عاشق متریال‌های ساختمانی بودم و همواره سعی می‌کنم آن‌ها را به درستی در کنار یک‌دیگر بنشانم. گاهی خلاقیت را چاشنی دوستی خود با مصالح می‌کنم و گاهی هم با نوآوری، فضا را دگرگون می‌کنم. چکیده تمام آموخته‌هایم در دانشگاه، حضورم در دوره‌های آموزشی متعدد و بیش از یک دهه فعالیتم در حوزه صنعت ساختمان در تهران ایده به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *