دیزاین سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

اگر به افتتاح یک سالن جدید فکر می کنید یا می خواهید سالن فعلی خود را تغییر دکوراسیون دهید، قطعا مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. قبل از هر چیزی، به یاد داشته باشید که طراحی دکوراسیون سالن زیبایی به صورت مطلوب، در ابتدا با اصول اولیه شروع می شود.

همانطور که می دانید، اکثر خدمات زیبایی، وابسته به شستشو در سالن می باشند. از این رو باید برای انجام خدمات شستشو، فشار آب را آزمایش کنید. اگر فشار آب سالن به صورت پیشفرض، وضعیت مطلوبی نداشته باشد، این صورت یک پمپ تقویت کننده برای آن لازم است.

درست است که استفاده از نور طبیعی روز جلوه زیبایی به محیط می بخشد اما مصلما هیچکس نمی خواهد در معرض دید کامل رهگذران به ایجاد تغییرات در ظاهر خود بپردازد. پس از نور طبیعی به اندازه ای استفاده کنید که باغث معذب شدن مشتریان نشوید.

دیزاین سالن زیبایی

نکات و ایده هایی در زمینه طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

با یک طراح و متخصص با تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون ملک های تجاری مشورت کنید. اگر قصد سپردن تمام کارها به یک طراح را دارید، می توانید این کار را با مشاهده نمونه کارهای موفق وی و دریافت مشاوره از چند متخصص دیگر انجام دهید. سپس بر اساس سلیقه و نظر خود، یکی را به دلخواه انتخاب نمایید.

برای اینکه سالن شما ظرفیت تعداد بیشتری مشتری در فضای کم را داشته باشد، از استایل جزیره در طراحی های خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بری عدم نمایش لکه ها، شما باید از روکش های تیره برای تمام صندلی ها استفاده نمایید.

استفاده از سبک های مختلف نور را برای ایجاد فضای مناسب در نظر بگیرید. چراغ های کار را بالای هر قسمت آویزان کنید و برای محیط روشنشدن کل محیط، از هالوژن های دیواری استفاده کنید.

سعی کنید در محیط سالن از یک رنگ خنثی به عنوان ترکیب اصلی استفاده کنید. سپس برای تاثیر گذاری بیشتر، تکمیل آن، از رنگ های گرم به عنوان مکمل استفاده نمایید.

در نظر گرفتن فضاهای مجزا برای ارائه خدمات

در سالن خود، برای خدمات مختلف، بخش های مجزا در نظر بگیرید. این کار باعث ایجاد یک نظم و انظباط خاص در سالن شما می شود.

برای مثال برای ادائه خدمات ناخن، در یک بخش از سالن، میزهای مخصوص ناخن کار های خود را بچینید. علاوه بر آن بر روی دیوار ها نیز شلف های مناسب برای قرار دادن تمام لوازم مورد استفاده در زمینه ناخن را نصب نمایید.

بخش دیگری از سالن را برای ارائه خدمات پوست قرار دهید.

همچنین یک بخش مجزا نیز برای خدمات مرتبط با مو و میکاپ در نظر بگیرید.

می توانید تمام بخش های نام برده شده را با پارتیشن از یک دیگر جدا کنید. یا اصلا بدون پارتیشن بندی و ایجاد مرز مشخص، با مرز های نا مرئی این تقسیم بندی ها را اعمال کنید.

اما یک بخش اساسی که در سالن زیبایی بسیار به آن توجه می شود، ارائه خدمات به عروس می باشد. شما باید در طراحی دکوراسیون آرایشگاه خود، این بخش را به طور کامل از دیگر بخش های سالن جدا کنید.

حال یا می توانید این کار را با طراحی دکوراسیون سالن در یک طبقه دیگر انجام دهید و یا حتی می توانید یک اتاق مجزا در همان طبقه برای ارائه خدمات عروس انتخاب کنید.

نکاتی در مورد برنامه ریزی و خرید مبلمان سالن خود

دیزاین سالن زیبایی

برای خرید مبلمان مورد نیاز سالن خود، باید از رنگ هایی استفاده کنید که با محیط همخوانی داشته باشند.

سعی کنید برای میز صندلی ها، مبلمان و دکوری ها از یک رنگ مشترک استفاده کنید تا با یک دیگر همخوانی داشته باشند.

یا حتی در صورت عدم تمایل به خرید وسایل همرنگ، از رنگ هایی استفاده کنید که بایک دیگر همخوانی داشته باشند و باعث ایجاد آلودگی های بصری نشوند.

دریافت مشاوره های طراحی دکوراسیون آرایشگاه

برای داشتن یک چیدمان منحصر به فرد در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، علاوه بر خلاقیت و ایده پردازی باید علم کافی در زمینه طراحی داخلی داشته باشید. هنگامی که شما اطلاعات و علم کافی در این زمینه را داشته باشید، هم می توانید با توجه به روانشناسی رنگ ها، مناسب ترین پلت رنگی را انتخاب کنید، و هم می توانید بر اساس اصول طراحی، مناسب ترین دیزاین را ارائه دهید.

پس اگر علم کافی در زمینه را ندارید، می توانید با دریافت مشاوره از یک طراح، در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی و یا آرایشگاه خود ایده های مناسب را پیدا کنید.

از زمانی که به خودم آمدم، خودم را یک ساختمانچی دیدم. از دوران نوجوانی دست در دست پدربزرگ به کارگاه‌های ساختمانی سر می‌زدم و در حالی که کفش‌هایم غرق در خاک بود، گوش به حرف‌های اولین و معتبرترین معمار رویاهای نوجوانی‌ام می‌دادم. پدربزرگ همیشه به من می‌گفت: "تو باید یک مهندس باشی تا به مردم خدمت کنی." به همین دلیل تا کنکور فقط به مهندس‌شدن فکر می‌کردم. بعد از امتحانات ترم اول دانشگاه، کارآموز شدم. بعد از سه ماه حقوق گرفتم. ساختن به عشقم تبدیل شده‌بود. و الان بعد از گذشت بیش از یک دهه همچنان با عشقم زندگی می‌کنم. خوشحالم که بعد از کلی تجربه در پروژه‌ها و حضور در دوره‌های حرفه‌ای مهندسی، ساختمانچی‌بودن را در تهران‌ایده نفس می‌کشم.

فهرست مطالب

این شماره تلفن ضروری شرکته

021-66956304

در ساعات غیر اداری میتونید تماس بگیرید

اطلاعات تماس بذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود