معرفی انواع سبک دکوراسیون

دکوراسیون داخلی
فهرست مطالب

سال هاست که حرفه ی طراحی در تمامی زمینه ها به خصوص طراحی داخلی  از اهمیت خاص و ویژه ای برای اکثر افراد برخوردار شده است. تا آن جا که هر فرد علاوه بر دکوراسیون و طراحی داخلی منزل و محل کار، برای زندگی خود هم یکی از چندین نوع سبک دکوراسیون را بر می گزیند. طراحی داخلی، دکوراسیون و داشتن یک سبک خاص که به فضا و زندگی در جهت یک هارمونی و هماهنگی هدف می دهد، می تواند مزایا و تاثیر فوق العاده ای بر فرد، زندگی او و همچنین اطرافیانش داشته باشد.

سبک دکوراسیون

این روزها با پیشرفت عوامل موثر در دکوراسیون، چندین نوع سبک از طراحی داخلی و دکوراسیون وجود دارد. مانند سبک مدرن و کلاسیک یا مینیمال و سنتی، اسکاندیناوی، صنعتی و… که هریک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و از طرفداران مخصوص به خود برخوردار هستند. همچنین دارای تفاوت های ریز و درشتی با یکدیگر هستند که هر فرد می تواند با توجه به سلیقه ی شخصی خود هریک از این سبک ها را برای طراحی دکوراسیون فضای منزل یا محل کار و یا…. انتخاب کند . ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم در ارتباط با چند نوع از انواع سبک ها با عنوان های سبک مدرن، سبک کلاسیک و سبک نئوکلاسیک صحبت کنیم و برای شما از ویژگی ها، شباهت ها و تفاوت های آن ها مواردی را نام ببریم.

سبک دکوراسیون مدرن

مدرن یک کلمه ی وسیع و گسترده است که معانی و مفاهیم زیادی را در خود جای داده و این کلمه در کنار سبک دکوراسیون مدرن می تواند با مفاهیم و المان های زیادی همراه باشد. معمولا دکوراسیون مدرن و سبک مدرن در یک منزل و محیط، به سبکی گفته می شود که با خطوط صاف و منظم، پالت های رنگی ساده و همچنین اشیاء و تزییناتی با جنس استیل یا شیشه ای طراحی شده باشد. فضاهایی که شامل این نوع سبک از دکوراسیون هستند همواره توام با سادگی بوده و پر از حس یکنواخت ارامش و سکوت می باشند. طرفداران و طراحان سبک دکوراسیون مدرن، معمولا سعی می کنند از وسایل و تجهیزاتی برای فضای خود استفاده کنند که دارای ویژگی های نظیر سطحی صاف، صیقلی، براق، شفاف، ساده و بدون زرق برق باشد.

معرفی انواع سبک دکوراسیون

همچنین تلاش می کنند که در انتخاب وسایل مورد نیاز خود، از مواردی با اشکالی هندسی مانند اشکال گوشه دار از جمله چهارگوش ها نهایت استفاده را ببرند. چرا که این اشکال گوشه دار در حیطه ی دکوراسیون مدرن، مفهوم سرسخت و پاربرجا بودن را به همراه دارند و اشکال دایره ای و منحنی ها احساسی چون حرکت و برقراری و پویایی زندگی را به فضا می بخشد. البته ناگفته نماند استفاده از تابلوهایی با نقاشی‌های ابستر، تاثیر فوق العاده و به سزایی در این نوع سبک از خود بجا خواهند گذاشت. دکوراسیون هایی با سبک مدرن این روز ها مورد توجه خیلی ها قرار گرفته است. از افرادی که طرفدار هنر نقاشی و موسیقی هستند گرفته تا افرادی علاقه مند به ورزش و …. هستند، همگی در انتخاب سبک مدرن آزاد و بدون محدودیت خواهند بود.

سبک دکوراسیون کلاسیک

گفته شد که این روزها از سبک های دکوراسیون متنوعی استفاده می شود. ولی اصیل و با قدمت ترین سبک دکوراسیون داخلی متعلق به سبک کلاسیک است که توام با حس راحتی و ارامش و اطمینان و امنیت و گرمای دوران گذشته می باشد. نقش اصلی این سبک در دکوراسیون داخلی، ایجاد احساس شادی و ظرافت در فضای داخلی می باشد. معمولا فضاهایی که با سبک کلاسیک طراحی شده اند، دارای اصالت ویژه ای هستند که بسیار جذاب و دلنشین خواهند بود.

معرفی انواع سبک دکوراسیونرنگ های به کار برده شده در این نوع سبک معمولا رنگ های ملایم گرم  و آرامی مثل کرم، طلایی، مرواریدی، قهوه ای، نقره ای، زیتونی و قرمز هستند که فضایی ارام و دنج را به همراه خواهند داشت. داشتن خطوط ساده و تقارن از معیار های اصلی این سبک برای انتخاب وسایل، تجهیزات و تزئینات است. همچنین نکته ای مهم در انتخاب این پارامتر ها استفاده از جنس هایی با کیفیت و پانل هایی از جنس چوب های اعلا با طیف رنگ های گرم و سنگین است. اغلب رنگ دیوار ها و سقف در این نوع سبک سفید یا در این طیف رنگ مانند شیری عاج رنگ یا کرمی می باشد و برای کف ترجیحا از پارکت یا لمینت های در طرح چوب استفاده می گردد. خواهان سبک کلاسیک از گدشته تا به امروزه  آمار بالایی داشته است و دکوراسیون داخلی منازل بیشتر ما این روزها به سبک کلاسیک طراحی شده است.

سبک نئوکلاسیک

سبک نئو کلاسیک از پرطرفدارترین سبک ها در میان افراد خاص است جز دسته ی سبک کلاسیک به حساب می آید ولی لازم است بدانید که تلفیقی از سبک مدرن هم در آن به کار برده می شود. برای داشتن سبک کلاسیک برای دکوراسیون منزل لازم است فضای وسیعی داشته باشید که از سقف های بلند و پنجره های قدی بزرگی تشکیل شده باشد.

سبک دکوراسیون

در انتخاب وسایل، تجهیزات و نتزیینات این نوع سبک لازم است به نکات و مواردی توجه کنیم:

1_ داشتن منزلی با سقف های بلند سفید رنگ که با گچ بری های ساده ای مزین شده باشد.

2_ پارکت بودن کف

3_ استفاده از مبلمانی ساده با جنس چوب طبیعی و طراحی ساده و جذاب که پارچه های ساده و تک رنگ با کوسن های چین دار

4_ استفاده از پارچه های طبیعی مدرن مانند پارچه های مخمل، ابریشم، و پنبه ای

5_ استفاده از رنگ هایی مانند خاکستری، بژ، کرمی، سفید، طلایی، نقره ای، زرد و سبز، ابی و شکلاتی و…. که تطابق این رنگ ها با یکدیگر بسیار آسان بوده و نمایی گران قیمت و شیک را به همراه خواهد داشت.

6_ اگر خواهان سبک نئو کلاسیک هستید، سعی کنید فضای خود را شلوغ نکنید و تنها از وسایل ضروری در راحتی فضا استفاده کنید.

فهرست مطالب

این شماره تلفن ضروری شرکته

021-66956304

در ساعات غیر اداری میتونید تماس بگیرید

اطلاعات تماس بذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود